O czym chcesz poczytać na blogach?

Pogotowie ratunkowe

Narty - Bezpieczeństwo - Onet.pl Blog

Upadek na stromym zboczu, postarajmy się jak najszybciej „pozbierać” i ruszyć w dół (pozostając na miejscu, stwarzamy dodatkowe zagrożenie dla siebie i innych). Jeśli sytuacja jest poważna, powinniśmy (o ile nie doznaliśmy ciężkiego urazu) zejść poza trasę i tam poprawiać sprzęt lub czekać na służby ratunkowe. Narciarstwo...

Nad bezpieczeństwem turystów, narciarzy oraz wszystkich innych „użytkowników” gór czuwają ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) oraz – w Tatrach –Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR). Poza pomocą.M.in. monitorowaniem pogody i zagrożenia lawinowego oraz zapewnieniem bezpieczeństwa i ewentualnej pomocy w obrębie ośrodków narciarskich. Przed wyjazdem w góry warto zapisać w telefonie komórkowym górski numer alarmowy 0/601100300.

Polskie jednostki ratownictwa górskiego

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
(Górski telefon alarmowy: 601 100 300)

Grupa Bieszczadzka
tel. alarmowy: 013 4632204

Grupa Krynicka
tel. alarmowy: 018 4712933

Grupa Beskidzka
tel. alarmowy: 033 8296900, 8178536

Grupa Podhalańska
tel. alarmowy: 018.

erotyczne-rozmowy.blog

Jego chora nera. A jakże.

No-spa Forte nie pomogła, więc po pół godzinie zdecydowałam, że jedziemy do szpitala. Przed wejściem do izby przyjęć spotkałam doktora Yakaca, który zaoferował swoje pośrednictwo w poszukiwaniu pomocy. Odmówiłam widząc, ze jest bardzo zajęty (był w garniturku Pogotowia Ratunkowego) i jednocześnie śmiejąc się, że przecowałam w szpitalu 11 lat i że sobie poradzę. Weszłam do urazowej iżby przyjęć, tam pielęgniarka arogancko powiedziała mi, że urologa dziecego nie mamy w Ł - jakbym o tym nie wiedziała. Powiedziałam, że byłam tu z synem rok temu i tu właśnie otrzymał.
Pielęgniarka: - Aaaaa, jak w Dziecięcym leżał, to na dziecięcą izbę przyjęc Pani pójdzie....
Zaklęłam brzydko w myślach i powlokłam się na dziecięcą.... A tam Pani pielęgniarka Nr2 zapytała: - Czy Pani chce dziecko zostawić w szpitalu? Bo jeżeli tak, to wypełnimy dokumenty, a jeżeli nie, to trzeba na Pogotowie Ratunkowe. 
Fajnie, kurva, zajebiście. 
Ja odesłałam Yakaca, on jeździ pogotowiem, w kieszeni mam 2 złote, a Pogotowie w innej cześci miasta. Zresztą Pogotowie nie robi diagnostyki...
Powiedziałam pielęgniarce nr 2: - Dziekuję Pani bardzo za pomoc, nie wiedziałam, że tak to.

OSP KSRG Klimontów

Kobieta kierująca samochodem osobowym, strażacy przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy medycznej, jednocześnie zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz odłączono zasilanie w pojazdach. Po przybyciu pogotowia ratunkowego poszkodowana została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego, a następnie po przebadaniu została zabrana karetką do szpitala.
W akcji uczestniczyły:
SLRt Ford Transit – OSP Klimontów
policja – 2 radiowozy
pogotowie ratunkowe

 

slonecznik.blog
Ryszard Kapuściński


Szczęśliwe małżeństwo to mieszanka herbaty, składająca się z miłości, przyjaźni, namiętności i szacunku.Wszystkiego Najlepszego Kochani Rodzice!!!

2006-06-26 20:15:46 skomentuj (2)
Pogotowie Ratunkowe - bez cenzury


29.06.06

Obudził mnie ból zęba, wzięłam 2 tabletki catafllamu z nadzieją, że pomogą i pojechałam z Elą do Katowic.
Nic bardziej złudnego...
Wróciłam do domu, wzięłam kolejne 2 tabletki i położyłam się z nadzieją, że sen mi pomoże..

Jedyneczka moje kochanie - Onet.pl Blog

30 maja 2007
Babcia Irenka w szpitalu...
Moja kochana Jedyneczko dzisiaj rano zauważyłamze Babcia Irenka ma spuchniętą jedną stronę buzi ,od razu zadzwoniłam zaniepokojona  na Pogotowie Ratunkowe zapytać czy to przypadkiem nie nawrót wylewu jaki Babcia miała w 2005r. Pogotowie przyjechało  bardzo miły P. dr z dwoma młodymi sanitariuszami taka ekipa że aż przyjemnie było z nimi porozmawiać bo tacy bardzo dobrze nastawieni w stosunku do chorego. .Doktór zmierzył ciśnienie okazało się b .wysokie.