O czym chcesz poczytać na blogach?

Podatek vat

DŁUGOTERMINOWY

Służbowych. W przyszłym roku rząd chce przykręcić śrubę przedsiębiorcom.

Od 1 stycznia 2010 r. przy zakupie samochodów z kratką, podobnie jak innych o masie do 3,5 tony, przedsiębiorca będzie mógł odliczyć tylko 60 proc. zawartego w cenie podatku VAT, nie więcej jednak niż 6 tys. zł. Ponadto VAT-u od paliwa do nich w ogóle nie będzie można odzyskać. Wyjątek spośród aut o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony mają stanowić pikapy, samochody z jednym rzędem siedzeń i busy mogące.

W obronie WOLNOŚCI - Onet.pl Blog

Jego wyprodukowania (podraża to koszty zakupu np. pieca, narzędzi kuchennych, energii elektrycznej, wody) oraz od wszystkich składników hamburgera (bułka, mięso, sos, ser, ogórek etc.), podatek od jego składników przekraczających podaną na początku tego wpisu zawartość tłuszczów (najprawdopodobniej będą to w tym przypadku ser i mięso), podatek VAT od kwoty całego hamburgera, podatek za benzynę, jaką zużywa się na dowiezienie towaru do punktu sprzedaży, przymusowe ubezpieczenie zdrowotne dla pracodawcy i pracowników, przymusowe ubezpieczenie emerytalne dla pracodawcy i pracowników oraz podatek od prowadzenia działalności gospodarczej (jeżeli jest prowadzona dobrze, to jest on odpowiednio wyższy).

Trzeba dodać jeszcze, że ceny poszczególnych produktów żywnościowych, które potrzebne są do wyprodukowania ostatecznego dobra konsumpcyjnego (w tym przypadku hamburgera) również powiększone są o większość przymusowo pobieranych opłat wymienionych wyżej. Tak też cena każdej maszyny w fabryce, która produkuje sery zawiera m.in. podatek VAT, podatek od benzyny (dowiezienie tych maszyn do fabryki, dostarczenie mleka oraz innych składników potrzebnych do produkcji sera), składkę na przymusowe ubezpieczenie zdrowotne oraz emerytalne dla pracodawcy i pracowników oraz podatek od prowadzenia działalności gospodarczej.

Odszkodowania i Wypadki

Z należnego odszkodowania. Sprawa ta budzi szczególne kontrowersje, zważywszy, iż idea odszkodowania oznacza pokrycie szkody w całości, odliczenie więc z tej kwoty podatku VAT jest niezgodne z prawem. Dla osób pozbawionych mozliwości odliczenia podatku VAT (czyli ogółu osób fizycznych), odszkodowanie pomniejszone o 22% uniemożliwia pełne pokrycie szkody. Takim osobom należy się odszkodowanie łącznie z podatkiem VAT.
.

Libertarianie | Multiblog wolnościowców

  Ciekawe blogi

  • De Republica emendanda
  • LibertyPapers
  • Wolne Pióra
 • Blog Stats

  • 100,309 hits
 • Kto jest z nami • Reklama

  Malowanie Warszawa
  Old Rebel Club
  Fotograf Warszawa
  Elektryk Warszawa
  Elektryk Łódź
  Hydraulik Łódź

Libertarianizm   |  RSS feed |   Respond   |   Trackback URL

Tagi: PO, protest, VAT

2 komentarzy to “Protest przeciwko podwyżce VAT na 23%”

 1. niechce mi się teraz tego uzasadniać ale w polsce powinien obowiązywać podatek dochodowy 70% dla ludzi o dochodach powyżej 100000/mies jak w skandynawii a podatek vat.

Blog polityczny Michała Lisowskiego - Onet.pl Blog

Działac na rzecz dobra obywateli w którym państwo nie daje mi pieniędzy ani nie zabiera tych co zarobiłem. Ostatnia kampania mam nadzieję, że doktnęła DNA. Wybieranie mniejszego zła w II turze było dośc sprzeczne w moim przekonaniu. Osobiście darzę zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego, dlatego prywatnie bym go poparł. Jednak patrzac na dobro kraju wybrałbym Bronisława Komorowskiego, gdyż PO nie będzie mogła zasłaniac się wetem prezydenta, będzie mogła wreszcie wprowadzic swój plan 'tanie państwo w życie! To był oczywiście sarkazm. Pamiętajcie, że na arenie politycznej są inne partie niż PSL, SLD, PIS i PO. Są partie ideologiczne, które chcą działac a nie STAC I GĘGAC jak papugi! Puste obietnice platformy jak narazie doprowadziły do podwyżki VAT'u.

 

Yugo (09:20) Kontynuacja mojego poprzedniego wpisu. Teraz napiszę na co WSPANIALI POLSCY WYBORCY zwracają uwagę. Po krótkich rozmowach z młodszym pokoleniem doszedłem do wniosku, że Komorowski byłby lepszym prezydentem bo ma REPREZENTACYJNY WYGLĄd. Nieliczni próbowali się bronic programem wyborczym PO, który zresztą jest łamany na całej lini, przypomnę 'tanie państwo' rodacy, tanie państwo, podatek liniowy... W tej kampani nie było inaczej. Pan Komorowski naobiecywał wszystkim, wszystko i wogóle miodzio. Jego kolega Donald Tusk nie wprowadził w życie ŻADNEJ ze swoich zapowiedzi - teraz też tego nie zrobi. Z kolei B.K jeszcze jako kandydat na prezydenta, obiecywał 500 dni spokoju i reform, dzięki którym miałoby się Polakom łatwiej życ. Ponieważ wyborcy uwierzyli w te.

organista blog


strona główna
Nasza wspaniała władza i jej wybryki.
 
Jak już wszyscy wiemy, od dnia 1 stycznia 2011 roku podatek VAT wzrośnie z 22 na 23%. Poza tym w górę idzie także akcyza (alkohol, papierosy, paliwa). Wczoraj w sklepie nie sposób było nie zauważyć, że już wzrosła cena chleba, mimo, że z pewnością nie z tegorocznego, a jeszcze z zeszłorocznego zboża był upieczony.
Tegoroczna powódź wyrządziła w naszym kraju spore wiele upraw zboża zniszczyła, więc wyższą cenę.
Polskiej Ziemi", a nie w obcym, niekoniecznie kochającym naszych rodaków, kraju.Nie wspomnę już o aferach, zaniedbaniach i niegospodarności, która w pełnej krasie ukaże się za jakiś czas. Oczywiście wówczas będzie inny rząd i na nim psy wieszać będą zbulwersowani obywatele, którzy do tej pory doczekają się 25% podatku VAT, olbrzymiej akcyzy, oraz... śmiesznie niskich podwyżek rent, emerytur i zarobków, niewspółmiernych do skali podwyżek dóbr konsumpcyjnych, czynszów i opłat bytowych (które już wzrastają).  
Nie neguję, że dziurę budżetową trzeba łatać, bo jeszcze nam państwo jak Grecja zbankrutuje, niemniej jednak dlaczego te nasze wielkie umysły najpierw,jak to by powiedział.

tengu.blog

Zobaczymy co będzie dalej. Jak będzie dobrze, kupię kolejne tomy.
A w kolejce czeka jeszcze Penatema (kolejna lektura na 1000 stron), Małe duże i może coś jeszcze uda mi się kupić.


skomentuj (0)

Znowu o książkach 2010-08-27 09:52:33

Tym razem o nieszczęsnym podatku Vat, który ma być wprowadzony na książki od początku przyszłego roku. Szkoda, ale chyba nie dało się tego uniknąć. Wszystko się zaczęło kilka lat temu, kiedy to Polska wchodziła do Unii Europejskiej i udało się jej wynegocjować zerowy VAT na książki do 2007 r. Później udało się nam przedłużyć ten okres do końca 2010 r. Teraz już zabrakło i dobrej woli i chęci na.