O czym chcesz poczytać na blogach?

Podatek od nieruchomości

blog o prawie

Motywów rozstrzygnięcia przedstawionych przez NSA, istotne znaczenie dla takiej, a nie innej decyzji miał fakt, że miejsce postojowe w garażu wielostanowiskowym stanowi odrębny od lokalu przedmiot własności, a “tylko miejsca postojowe, które zgodnie z prawem lokalowym stanowią pomieszczenie przynależne, mogą być.Sobie nie wyobraża, bo to niemożliwe. Miejsca postojowe w garażu wielostanowiskowym nie bez powodu prawnie przybierają formę określonego udziału we współwłasności nieruchomości, a to m. in. ze względu na fakt, iż nie mogą stanowić pomieszczenia przynależnego do lokalu w rozumieniu art. 2 ust. 4 ustawy o.

Może ktoś inny będzie w stanie przekonać mnie, że stanowisko NSA ma ukryty sens. Póki co jednak sprawa ma się tak, że pomimo poczucia moralnego zwycięstwa zapłacić podatek będę musiał, a dziura budżetowa mojej gminy zmniejszy się (no a przynajmniej taką mam nadzieję).

Niezależny Żyrardów

Radziejowice musi w przeciągu miesiąca uchwalić wygaśnięcie mandatu wójta Kłucińskiego, co z pewnością już uczyniła. Potem w ciągu dalszych 90 dni powinny się odbyć nowe wybory uzupełniające. Do tego czasu gminą powinien zarządzać komisarz wskazany przez premiera. Po tym okresie władzę obejmuje już nowo wybrany wójt. Czy.

Jak zatem rozwiązać ów problem, jeżeli wprowadzenie podatku uzależnione jest tylko i wyłącznie od referendum? Czym prędzej je przeprowadzić. Gdy uzyska wynik pozytywny, dopiero wtedy będzie można przejąć  - od właścicieli nieruchomości - wszystkie lub wskazane obowiązki poprzez całkowitą organizację systemu gospodarki odpadami. Wprowadzenie obowiązku płacenia podatku na utrzymanie.

Komentarze bieżących wydarzeń w Mogilnie, publicystyka, polityka, wolny rynek - Onet.pl Blog

I wiem jakie są opłaty. Zatem do kosztów budowy takiego bloku trzebaby dodac koszt jego utrzymania, remontów itd
Skoro już ustawodawca narzucił na gminę odpowiedzialność za utrzymanie mieszkań socjalnych, to są inne rozwiązania. Najlepszym byłoby określić ile m2 potrzeba na jednego członka rodziny, dalej określić.
Przeze mnie pytania na stronie mogilno.pl, czyli niechęć do liberalizmu.
Jednak to co przeczytałem wczoraj... Burmistrz wnioskuje o podwyżkę podatków od nieruchomości o kilkadziesiąt procent, wzrost podatku od psów o 25% i wzrost opłat targowych o 80%. Burmistrz jest popierany przez Platformę Obywatelską. W ten sposób.
Że to w celu stopniowego zastępowania podatku od nieruchomości o wiele sprawiedliwszym katastrem. Myliłem się. Myślę, że z czasem będziemy mieli i kataster i podatek od nieruchomości. W dodatku kataster liczony nie w promilach jak to powinno być, a w grubych procentach.
Niestety tak to wygląda pod rządami Platformy.

MOJE STRZEMIESZYCE

Roku ten podatek wynosi 18,09 zł za m2 , w 2008 roku wyniesie on 18,49 zł za m2 .

Projekt uchwały ze wszystkimi podwyżkami podatków od nieruchomości można ściągnąć sobie tutaj:http://strzemieszyce.blox.pl/resource/Uchwala_o_podatku_od_nieruchomosci.doc

źródło: Projekt Uchwały Rady.