O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Podatek dochodowy

W moim Kraju...

rożnych stawek VATu i akcyzy!Chciałbym aby rząd przyspieszył prace nad jasnym spójnym systemem podatkowym! Proponuję jeden podatek dochodowy bez ulg, odliczeń (ulgi i odliczenia są dla ludzi dostatecznie bogatych by generować określone nadwyżki finansowe, które państwo chce zagospodarować na określone przez siebie cele!) Ulgi deformują wybrane obszary rynku nie obniżając znacząco obciążeń fiskalnych a zwiekszają dochody.

Twoja Firma Twoje Podatki - bloog.pl

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330714068,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

DOWIEDZ SIĘ, CZY MOŻESZ ODROWADZAĆ ZALICZKI NA PODATEK DOCHODOWY W FORMIE UPROSZCZONEJ

środa, 04 stycznia 2012 7:23

Z możliwości wpłacania zaliczek w.

Marketing rządzi światem - Łukasz Chrząszcz - Onet.pl Blog

2 komentarze

20 września 2010
Po co państwu podatek dochodowy (PIT)?
Poniższy tekst jest odpowiedzią na artykuł:

NORWEGIA - OSLO - PRACA - MIESZKANIE - INFORMACJE - Onet.pl Blog

EOG i niebędący rezydentem podatkowym w Norwegii może jednak po zakończeniu roku dochodowego sam złożyć wniosek o opodatkowanie go zgodnie z przepisami norweskiej ustawy podatkowej. Podatek pobrany zgodnie z ustawą o opodatkowaniu artystów zostanie w takim przypadku zamieniony na zaliczkę na podatek dochodowy.

Jakie są obowiązki organizatora imprezy przy angażowaniu artystów zagranicznych?
Ten, kto angażuje artystę zagranicznego lub organizuje imprezę, w której zagraniczny artysta ma brać udział, musi zgłosić taką imprezę do Sentralskattekontoret for.

Ustawy podatkowej począwszy od roku poprzedzającego rok, w którym artysta uzyskał status rezydenta podatkowego w Norwegii. Jeśli jest prawdopodobne, że artysta zgodnie z tymi przepisami będzie objęty obowiązkiem podatkowym w Norwegii na mocy ustawy podatkowej już w roku przyjazdu do Norwegii, to podatek będzie pobrany na podstawie zwykłej karty podatkowej od pierwszego dnia pobytu tej osoby w Norwegii. Dzięki temu artysta uniknie ewentualnej dopłaty podatku, ponieważ 15% podatku dla artystów nie pokrywa należnego podatku według stawek obowiązujących w Norwegii. Jeżeli pobyt artysty nie.

Podatek dochodowy od osób fizycznych

oksymoron blog

Radzić z rzeczywistością, która nawet nie jest ładna.. wciąż uparcie brzmią mi w głowie te słowa.. odbijają się echem przeszłości.. obijają się o teraźniejszość.. znów.. wyostrza mi się.. nabiera.Na razie poza umacniającą się frustracją nie odczuwam zbawiennego wpływu wyczerpujących prac fizycznych.. słono płacę niszcząc sobie dłonie środkami czyszczącymi.. nie toleruję gumy.Jednocześnie czuję delikatnie.. przejrzyście wyraźnie.. radość z posiadania bliskich ważnych osób w moim życiu.. tak bardzo jednocześnie boję się stracić kogoś bliskiego mego sercu...Zlecenia to moi klienci zapomnieli za nie zapłacić.. ale co tam.. taki cholernie nieistotny drobiazg,.. podatek dochodowy, vat.. który wyszedł na papierze.. obowiązkowy zus.. ale przecież mam na to wszystko.

Dla Neli - Onet.pl Blog

Dnia, który rozpoczął się tak normalnie, prawie radośnie, bo słońce od rana świeciło przepięknie, kiedy szłam do pracy wąskimi uliczkami w.Co się wokół Niej dzieje, że znów jest w szpitalu, wśród obcych sobie osób, bez mamy i taty, a z drugiej strony tak wiele już przecież rozumiejącą,.Jest lepiej niż obawialiśmy się, że będzie. Nela nadrobiła zaległości w rozwoju fizycznym, choć nie wygląda na swoje 21 miesięcy. Rozwojem psychicznym nie odbiega.Tym to dni płyną szybko, bardzo szybko, nadszedł maj, skończył się czas rozliczeń podatkowych, więc chciałam podziękować wszystkim tym, którzy przekazali swój.Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT).
Płatnik podatku dochodowego w.1% podatku na rzecz Neli na wyżej wymienione konto, w tytule wpłaty wpisując: „podatek 1%, na rzecz Neli Krakowiak”.

Za każdą, choćby najmniejszą.

CAFEBRUYERE's BLOG

262 mld 427 mln 10 tys. zł z czego podatek dochodowy od firm (CIT) wyniesie 29 mld 600 mln zł, natomiast od osób fizycznych 42 mld 400 mln zł. Rząd również spodziewa się, że wpływy z podatków pośrednich osiągną.