O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Płytki

Panele i płytki

Tanią eksploatacją ich w życiu codziennym. Dlatego płytki podłogowe są tak popularne.

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Autor(ka):
panele123
Czas publikacji:
poniedziałek, 28 marca 2011 13:45

Opcje

 • Przejdź do wpisu „Płytki podłogowe”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Płytki podłogowe”
 • Paradyż płytki

  Istnieją różne drużyny piłkarskie, jedna z nich jest ceramika paradyż, której sponsorem jest firma paradyż płytki, ktora jest producentem płytek podlogowych i ściennych. Więc firma paradyż płytki tym samym nabija sobie u mnie duży plus, gdyż jestem kibicem i wszystkie pozytywne.

 • Monika Gibes – o płytkach

  Po pierwsze – ma  niewelować różnice w rozmiarze poszczególnych płytek. Czyli ma za zadanie ukrywać to, co dopuszcza norma. Obowiązuje zasada, że im większy rozmiar płytki, tym większa szerokość fugi. Jest to logiczne, biorąc pod uwagę, iż dopuszczalna tolerancja rozmiarowa, wynikająca z normy, jest również uzależniona od rozmiaru płytki. Zatem w przypadku płytek rektyfikowanych, które z założenia powinny być niemal identycznego rozmiaru, ta cecha fugi nie ma znaczenia.

  Ale istnieje jeszcze “po drugie”…

  Po drugie – szczelina na fugę jest wąską dylatacją, oddzielającą poszczególne płytki, wypełnioną materiałem, który z założenia ma większą elastyczność niż okładziny ceramiczne. To ona niweluje działanie napięć w ścianach i podłogach i pozwala uniknąć pękania płytek. I dlatego właśnie nie powinno się fug eliminować całkowicie, nawet dla płytek, które zostały perfekcyjnie rektyfikowane i mają identyczny wymiar.

  Oczywiście, to że płytki bez fugi mogą popękać i że nie powinno się ich tak instalować, nie oznacza, że na pewno to się zdarzy i że takie ułożenie jest niemożliwe. Ktoś może powiedzieć, że on ma, ułożył i nic nie popękało. Rzeczywiście. Tak ułożone płytki mogą nie ulec.

  Płytki granitowe i marmurowe

  tiger skin, występująca w kilku kolorach, charakteryzuje się bardziej cętkowaną powierzchnią. Jednak w porównaniu do granitu chińskiego, jednokolorowe kryształki tego minerału są mniej rozproszone i skupiają się również w większe, pasmowe całości.

  Płytki granitowe wykonane z kamienia indyjskiego powinny być przez to układane z zachowaniem jednego kierunku pasm.

  Bardzo charakterystyczny jest rodzaj granitu z Indii o nazwie star galaxy. Jego czarna powierzchnia ozdobiona drobnymi, białymi cętkami po wyszlifowaniu przypomina gwieździste niebo.

  Poniższe zdjęcia przedstawiają płytki granitowe wykonane z różnych odmian kamienia indyjskiego.

  1. kashmir gold
  2. kashmir white
  3. tiger skin rust
  4. tiger skin
  5. tiger skin red
  6. tiger skin yellow
  7. tiger skin white
  8. multicolor red
  1. raw silk
  2. verde marina (multi green)
  3. indian juparana
  4. star galaxy
  5. shivakashi
  6. imperial red
  7. madura gold
  .

  KAN-REMO | REMONTOWE ELDORADO

  Płytki szkliwione ścienne

  - mogą być stosowane wyłącznie do wykonywania okładzin ściennych wewnątrz pomieszczeń (nasiąkliwość wodna ok. 15%)

  Płytki szkliwione podłogowe, niemrozoodporne

  - potocznie zwane “terakotą”, mogą być stosowane do wykonywania posadzek wewnątrz pomieszczeń (nasiąkliwość w przedziale od 3% do 6%)

  Płytki szkliwione gresowe lub klinkierowe

  - mrozoodporne, dzięki temu są najbardziej uniwersalne i mogą stosowane na ścianach i podłogach wewnątrz i na zewnątrz budynków. Do wykładania posadzek powinnyśmy stosować płytki szkliwione o odpowiedniej klasie ścieralności (nasiąkliwość poniżej 3%)

  Płytki nieszkliwione

  - są jednorodne w całej swojej grubości. Mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz, również w miejscach narażonych na wzmożony ruch pieszy, np. centra handlowe lub hale przemysłowe

  Dobór kleju

  Rynek płytek ceramicznych to już w 80% płytki gresowe, mające małą nasiąkliwość i dużą wytrzymałość, zachodzi więc potrzeba zastosowania specjalistycznych zapraw klejowych do ich montażu.
  Kleje te muszą gwarantować duża przyczepność do płytki i podłoża.

  Płytki krwi

  "Gdy człowiek nie ceni czegoś bardziej nad życie, to życie to niewiele jest warte" Tennessee Williams - Onet.pl Blog

  Poruszałam w górę i dół, jak przy stosunku. Czułam, że coś pod tyłkiem twardnieje, jednak nie zwracałam na to większej uwagi, to wręcz powodowało, że podniecenie rozpalało moje dawno zapomniane części ciała. Przez szmer szumiącej krwi słyszałam ciche stęknięcie Biebsa. Znieruchomiałam łapczywie zaciągając się powietrzem i wydychając je wprost do jego ucha. Cała się trzęsłam.
  - Nie zostawisz mnie? Obiecaj. - łzy cisnęły mi się do oczu, a dotychczasowe.Cały dzień omijać szerokim łukiem.
  Okey. Przyznaję. Wstydziłam się, ale chyba tego mu nie powiem? To by było śmieszne, głupie i takie... dziecinne.
  - Nic. Właściwie to sama nie wiem. - jego głębokie spojrzenie nagle stało się płytkie jak podeszczowa kałuża. Ta mieszanka uczuć mnie otumania. Powoli zapominam co i jak.
  Justin nerwowo chwyta swój niedbale rzucony zeszyt i chowa go do plecaka długo przed dzwonkiem. Nagle wstaje z ławki i pędem wychodzi z sali,.

  Granice - bloog.pl

  Dnia okazała się Laura stojąca przy jego samochodzie, jej widok momentalnie wprawił go w dreszcze, był na siebie zły że nadal tak na niego działa, za każdym razem gdy ją widzi jego serce zaczyna bić szybciej, oddech staje się bardziej płytki, to oznaki miłości jaką nadal czuje do Laury, pociąga go, kusi swoim zachowaniem. Mimo wielu krzywd jakie mu wyrządziła nadal ją kocha i nie potrafi wybić sobie jej z głowy, chociaż nie zasługuje na jego miłość on nadal ją.Widziałam jedynie czekoladowe tęczówki Marcosa, które się na mnie wpatrywała, ruszał ustami ale nie miałam pojęcia czy mówi do mnie. Podniosłam dłoń pocierając nią o czoło na moich palcach widniało parę kropelek krwi, Marcos co chwila ścierał mi strużkę płynącą z czoła chusteczkami higienicznymi, w końcu ktoś przyniósł plaster i nalepił na moje czoło, poczułam jak ręce Marcosa oplatają moje ciało i delikatnie unoszą do góry,.