O czym chcesz poczytać na blogach?

Pluton

Devil s life

Nastepnie sformowani w kolumnach udalismy sie na bieg(okolo 6-7km) podczas ktorego przez caly czas zmienialismy sie w rolach osoby "spiewajacego" "cauntance" czyli taka wojskowa przyspiewke. Zasada ta sama jak przy cwiczeniach przed biegiem, rezultat wiadomy, zdarte gardlo.

  Po biegu dostalismy godzine by sie ogarnac, zjesc sniadanie, przebrac sie w mundur i sformowac sie spowrotem przed koszarami(oczywiscie ktos zapomnial ze jest sobota i stolowka jest otwarta w innych godzinach niz w tygodniu, w rezultacie, zostalismy bez sniadania). Tym razem zaczelismy od manewrow i jak sie okazalo kontrola marszu calego plutonu to o wiele ciezsze zadanie niz maszerowanie z plutonem. Jest duzo zgadywania, wyliczenia, trzymania sie rytmu, do tego dochodzi ciagla obserwacja kazdego marine w plutonie. Sporo pracy jak dla jednego czlowieka, nawet dobrze wyszkolonego:)

 Pozniej mielismy wyklady z... dawania wykladow innym marines i przygotowan do inspekcji zarowno mundurow jak i ekwipunku.  Po wykladach wrocilismy do manewrow i zakonczylismy 2 dzien kursu o 16:30

Nasz pluton(pierwszy) wymyslil okrzyk bojowy na koniec kazdej czesci zajec: "If You're not first, You're last"... moze to upokorzenie dla pozostalych dwoch plutonow, ale.

zapiski

2-10 młodych, które dojrzewają w wieku 10-11 miesięcy. Skunksy są cenione dla pięknego futra, bywają niekiedy hodowane w fermach. Uzyskane skóry zwane są skunksami.

17:43, emiliat89
Link

   

Pluton (oznaczenie oficjalne: 134340 Pluton) – planeta karłowata, najjaśniejszy obiekt pasa Kuipera. Został odkryty w 1930 roku przez amerykańskiego astronoma Clyde'a Tombaugha. Od odkrycia do 24 sierpnia 2006 r. Pluton był uznawany za dziewiątą planetę Układu Słonecznego. Tego dnia astronomowie na Zgromadzeniu Ogólnym Międzynarodowej Unii Astronomicznej w Pradze odebrali Plutonowi status planety, co oznacza, że w Układzie Słonecznym jest teraz tylko 8 planet[2]. Pluton należy do szerszej grupy obiektów transneptunowych. Płaszczyzna, po której się porusza, jest mocno nachylona do płaszczyzny ekliptyki, z silnie ekscentryczną orbitą, która.

Pomoc-ASG | e-blogi.pl

Jakich wiele na tym świecie. Znaczy tyle co upewnienie się że nie ma nikogo nie przyjaznego w zasięgu naszego celu. I tu pojawia się rzecz gdzie jeszcze nikt nie tłumaczył. Otóż nasz oddział wykonuje pewne zadanie, które może składać się z kilku celów. A my działamy w obrębie konkretnych celów do wykonania, a nie wszystkich. Jeżeli nasza drużyna została rzucona by sprawdzić drugie piętro, to nie zajmujemy się innymi piętrami. Naszym celem jest "wyczyścić" to przeklęte drugie piętro. Inni "czyszczą" np. pierwsze piętro. No i tu wchodzimy już praktycznie w rolę dowódcy oddziału, plutonu, batalionu czy innych większych lub mniejszych formacji. W ASG głównie spotykane są kilka drużyn działających w obrębie plutonu. W zielonej taktyce mamy np. zająć wzgórze i utrzymać je np. do przejazdu konwoju. My nie mamy obstawiać konwoju mamy zabezpieczyć tylko jeden wycinek terenu i nic więcej nas nie obchodzi, bo z tego będziemy rozliczani.


Jak to działa? Wytłumaczę na przykładzie. Mamy pluton składający się z trzech drużyn. Dowódca plutonu otrzymuje rozkaz zatrzymania groźnego terrorysty w opuszczonej fabryce. To jest.

Strażnicy Kolorów

Wiecie takie tam. A więc leoparty to ludzie ze skrzydłami motyla.

tak jak na zdjęciach. żyją w grópach pod grzybami walczą dwoma szablami i to tyle moi drodzy

Tagi: leoparty
16:38, davide999
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 17 stycznia 2011

jak już mówiłem mieszkamy na plutonie. Na plutonie mieszkają ludzie, smoki, leoparty, łaki głowne, wampiry, olbrzymy, a największą populacje dominują jiny (czyt. dżiny) .

dziś zajmiemy się  .....losujemy..........losujemy.......... I! Smoki.

Smoki mają skrzydła latajją, każdy mag ma swojego smoka. niekturzy też mają smoki hoć nie są magami. smoki magów umią władać mocą pana, umią nawiązywać komunikacje telepatycznie. smok jest środkiem transportu.  no i hyba tyle

ojakim stworzeniu ma napisać piszczie wkomentarzach. również zadawajcie pytania.

spóżniony szlak '44 / '09 - bloog.pl

   Zawsze się zastanawiałem jak wyglądało pole kartoflane pomiędzy ulicą Kolską, a szkołą na Okopowej 55a.:)
Słynne pole kartoflane ze wspomnień p. Stanisława Sieradzkiego "Śwista. Często przejeżdzając ulicą Okopową, patrząc w owe miejsce puszczałem wodze fantazji. Jak to możliwe, pole kartoflane w tym miejscu. Pole kartoflane, ulica Kolska, dwie szkoły. No i oczywiście "Zośka".
Jedną z tych szkół była (jest!), szkoła na ulicy Spokojnej 13. Szkołę zdobył 2 Sierpnia pluton"Felek" z "Zośki".
Wczesniej bo już 1 Sierpnia zdobyty został kompleks szkół "św. Kingi" na ulicy Okopowej 55a, a dokonał tego pluton "Maciek"także z "Zośki". Obie szkoły były niemieckimi, dobrze umocnionymi punktami .Szkoły były oddzielone od siebie ulicą Kolską i owym kartoflanym polem. Przez jedenaście dni sierpnia okolice szkół, pobliskich cmentarzy, ulic były świadkami krwawych walk. 11 sierpnia 44 tak wspomina "Świst" z "Zośki", który stacjonował w budynku szkoły przy ulicy Spokojnej 13 :
 "...W południe z sąsiedniej szkoły za polem dotarła.

interfolium

Nasz stary poczciwy Układ Słoneczny się wziął i poszerzył o nowy... nową... no właśnie, o co? Planetę? Planetoidę? Kometę? W każdym razie obiekt ów o dźwięcznej nazwie 2003UB313 spowodował, a właściwie ponowił małe zamieszanie co do nomenklatury kosmicznej.

Nowo odkryty obiekt należy do dość już licznego grona Obiektów Pasa Kuipera (KBO). Pas ten rozciąga się daleko poza orbitą Neptuna i zawiera, metaforycznie rzecz ujmując, cegiełki i pustaki (bo duże), które leżały zbyt daleko od placu budowy planet. Pluton miał status KBO, któremu jednak się udało. Jest niedaleko Neptuna, ma satelitę, jest duży, dał się odkryć jako pierwszy i w ogóle wszyscy go lubią. Aż tu nagle taki 2003UB313 deklasuje go wzrostem i masą. A skoro Pluton planetą jest, to powinien być nią też ów "nowy", czyż nie tak?

 Sama definicja planety nie rozsądza sprawy, a raczej tylko bardziej ją komplikuje. Słownik języka polskiego twierdzi:

planeta ż IV, CMs. ~ecie; lm D. ~et
<<ciało niebieskie.