O czym chcesz poczytać na blogach?

Pluralizm

Polityczne conieco - Onet.pl Blog

Uważam za skandal.” Chodzi oczywiście o słynny list ośmiu byłych ministrów spraw zagranicznych, w którym szefowie naszej dyplomacji skrytykowali Kaczyńskiego za odwołanie szczytu Trójkąta Weimarskiego. Krasnodębski twierdzi dalej, że autorzy listu mieli na względzie coś innego, niż dobro Polski. Zrozumieć to można tak, iż nikt nie ma prawa do krytykowania prezydenta za granicą, gdyż jest to dowodem na niepatriotyczną postawę. Szczerze pisząc, panie Krasnodębski, bardziej śmiesznej próby obronienia swego poglądu z Pańskich ust jeszcze nie słyszałem. Moim, jakże skromnym w porównaniu z pańskim, zdaniem, upublicznienie w krajach Unii Europejskiej owego listu świadczy jedynie o pluralizmie poglądów i postaw w naszym kraju, a przecież o to właśnie walczyli Pańscy polityczni idole w latach 70. i 80. XX wieku. Teraz Pan i wspomniani idole próbujecie ów pluralizm dławić dość, przyzna Pan, tanimi chwytami.

 Krasnodębski pisze: „Bardzo dobrym początkiem polityki rozważnej, pozbawionej emocji, z mniejszą liczbą kontrowersyjnych wypowiedzi była wizyta premiera Kaczyńskiego w Brukseli.” Z braku spektakularnych sukcesów (co zresztą jest podkreślone w tekście) filozof z Uniwersytetu w Bremie za sukces uważa wspomnianą wizytę, w czasie której premier powiedział, że na wysokich stanowiskach w administracji rządowej są homoseksualiści. To.

litery

Z Kalkuty nie podająca chorym leków?

Na nowoczesne metody zapobiegania niepłodności nas nie stać, abstrahując jednak do wypowiedzi: jeżeli nie istnieje prawo do posiadania dziecka, to czy zaadaptowanie nad Wisłą supernowoczesnej technologii dla klasy wyższej nie sprawi, że to prawo będą mieć tylko najbogatsi?


Na koniec: podzielam pogląd dotyczący instytucji kościoła katolickiego i przezeń prezentowanych wartości. Kościół akceptuję już w mniejszym stopniu. Jestem jednak zagorzałym zwolennikiem pluralizmu na równych zasadach. Zgadzam się z jednym z nowożytnych myślicieli, który mawiał: „Nie masz racji, ale oddam życie, byś mógł się wypowiedzieć”. Nie bez znaczenia jest też „Polityczność” Chantal Mouffe.


decKster

skomentuj (4)

Na prowincji bez zmian.

Na prowincji bez zmian

Tak naprawdę to nic się nie wydarzyło. Zaledwie co czwarty uprawniony mieszkaniec powiatu 7 czerwca wrzucił swój.

nie ma etyki bez estetyki, nie ma estetyki bez erotyki

Kobiece podejście do seksu („Zawsze takiebyły. Chcą tego tak samo jak my”), orientacje seksualne („Uwielbiam gejów –mówi Fede.”), poziom debaty publicznej („tak samo mówią komunałami”, ale: „mająwięcej ironii”). Można wymieniać długo. Sobolczyk jest w swojej krytyce miejscamitendencyjny, np. wtedy, gdy stwierdza, że „jeśli już polscy mężczyźni cośoglądają, to Rambo…” (a przecież wszyscy wiedzą, że Rambo na końcu płacze). Rehabilitujągo absurdalne puenty, jak ta wieńcząca fragment o stosunkachkastylijsko-katalońskich i współczesnej historii Hiszpanii: „Franco był jeden inie był w stanie pojąć idei pluralizmu” albo fragment o sarmackim wydaniutolerancji pod postacią Murzyna ze snu: „Niech będę Jego Prorokiem!”

 

Let the Sunshine In 

Powrót do Polski nie był prosty, ale nie z powodupieniędzy, o nich mówi się mało w Españadiós.To uczucie towarzyszy większości młodych ludzi, którzy wracają z Zachodu, depresja,galopująca jak PKP Sobieski z Wiedniado Katowic i szok cywilizacyjny, gdy wysiada się po siedmiu godzinach na bodaj najbrzydszymdworcu świata, w centrum Śląska. Piotr Sobolczyk nazywa to podobnie: „(…)obserwowałem twarze ludzi,.

Listopad

- Nadal leczy mi zęby. Odreagowuje w ten sposób.
- ?
- Nie biorę znieczulenia.

listopad 2007-01-07 20:33:41
skomentuj (4)

teoria


Pani w telewizji pokazuje przepisy na potrawy, które przygotowuje, kiedy nie ma czasu. Czas to pojęcie względne.

listopad 2007-01-13 11:44:04
skomentuj (0)

nie jest za późno


Od dwóch sezonów nie noszę już kostiumów, albo zdekompletowane - okazuje się, że jestem modna.

listopad 2007-01-15 09:51:54
skomentuj (0)

egoizm


Dopuszczam możliwość nudzenia się, byle tylko nie być zanudzaną.

listopad 2007-01-17 08:55:45
skomentuj (1)

pluralizm


Kilkanaście lat temu, gdy wychodziłam w połowie seansu, dociekliwa bileterka pytała dlaczego film mi się nie podoba. Teraz nikt się nie fatyguje.

listopad 2007-01-21 16:21:48
skomentuj (2)

proba wiary


Uwierzyc, ze ktos naprawde nas nie chce.

listopad 2007-01-22 23:25:01
skomentuj (7)

cesarz


Kapuściński zawsze robił na mnie wrażenie i poważnie traktował pisanie.

listopad 2007-01-27 21:51:33
skomentuj (2)
1 2