O czym chcesz poczytać na blogach?

Pleśniak

Pani w kuchni

Z zamrażarki) zetrzyn na grubej tarce na wierzch.


Wstawiasz na ok godzinę do piekarnika rozgrzanego do temp. 180 stopni C .
Po przestudzeniu posyp pudrem (ja pominęłam).


Smacznego :)13:54, karla_25
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2009
Pleśniak

 

To ciasto mojego dzieciństwa. Moja mama bardzo często je piekła. Z różnymi owocami, konfiturami. Ja najbardziej lubię z konfiturą porzeczkową, której kwaskowatość pięknie przełamuje słodycz ciasta.W Internecie można znaleźć wiele różnych przepisów na pleśniaka, jak i wiele różnych nazw. Z wielu przepisów do tej pory korzystałam. Jednak od.

Bloog małego Andrzeja - bloog.pl

Jak co dzień: jadł, spał, kupował z mamusią owoce i bawił się. Rano spał długo, do dziewiątej, ale w ciągu dnia chyba zorientował się, że ma urodziny i postanowił ich więcej nie przesypiać. Nie dał się uśpić po południu.
    W niedzielę było najuroczyściej. Zaczęło się od Mszy Świętej, podczas której nastąpiło błogosławieństwo dzieci urodzonych w lipcu. A potem, wraz z babcią Inką i rodzicami chrzestnymi Andrzejka, zasiedliśmy przy urodzinowym stole.
    Całą sobotę dziecko było pod opieką taty i między innymi kupiło mamusi kwiatki, natomiast mama zakasała rękawy i piekła ciasta: tort makowy z bitą śmietaną i borówkami, pleśniak, biszkopt z owocami i kruche ciasteczka cynamonowe i kokosowe.
    Był więc tort ze świeczką, zdmuchniętą przez mamusię i rodziców chrzestnych, były życzenia, toast i... prezenty.
    Samo przyjęcie obfitowało w wiele wrażeń, bo i goście, i nowe jedzonko (Andrzejek skosztował tortu, ciast i ciasteczek) i upał, i burza. Wszystko to zmęczyło naszego Jubilata, kiedy goście poszli, nasz chłopaczek postanowił sobie popłakać. Beczał rozdzierająco, ale dzięki temu mamusia odkryła dwa nowe ząbki: obie dolne trójki, lewą bardziej.


Podziel się:

DekiEll

Komentarzy: 0 Gazjeta 2011-01-26 DZIAŁ SPORTOWY

 ***NIECH WYGRA LEPSZY!!!


Red. Henryka Powróz  W dniu 13. stycznia we wsi odbyły się, jak co roku, zawody w rzucie gnojem w sąsiada . Faworyt zawodów , pan Stachu Pleśniak, nie zawiódł publiczności i swoimi nowymi widłami produkcji radzieckiej "Kniaź Władimir 7" chlasnął gnojem na odległość 12 metrów nokałtując sąsiada i ustanawiając tym samym nowy rekord wsi. W nagrodę otrzymał widelec i roczny zapas wina TOPÓR. Jak nam doniesiono, pan Stach udał się z nagrodą do lasu i do tej pory nie wrócił.

 Pip!----------------tadam!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ctrl+Alt+Kaloryfer  
Po raz 24. rozegrano mistrzostwa wsi w piciu samogonu na czas. Po zaciekłej walce zdeklasował.