O czym chcesz poczytać na blogach?

Plemiona

Plemie Lord of the Magic

Sie do regulaminu

1. Nie pzeklinamy na forum

2. Nie obrazamy czlonkow plemienia

3. Nie niszczymy pracy plemienia

4. Nie ujawniamy dyplomacji innym graczom za plemienia

5. Staramy sie byc aktywnym (jezeli nie masz neta to zglos to do mnie to dam ci taryfe ulgowa ;D)

Zapraszamy! Zapraszamy Cię do plemienia Lord of the Magic! U nas na forum pogadasz, jeśli masz na to chęć. W karczmie same zabawy.Chcesz mieć jakąś funkcje? nie ma sprawy wybory jeszcze trwają a miejsc jeszcze duzo jest. Lubisz podnosić plemie na szczyt? To dobrze trafiłeś/aś. Chcesz stałej pomocy? -to u nas nią dostaniesz! Prosimy cie dołącz do plemienia ktore umie grac w PLEMIONA. W sprawie pytań zgłoś się do mnie Lord Kamilx 13. Serdecznie zapraszamy! Bardzo prosimy o aktywność i dołaczenie do nas. Miłej gry!
19:21, winiary1996 , Rekrutacja
Link Dodaj komentarz »
Wyniki wyborow

WYBORY DOPIERO TRWAJA ;D

16:08, winiary1996 , Wybory wyniki
.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

A ich ziemia to Ziemia Spiska. Ci przynieśli czaj w gromady wołchwów i kudiesników, kudewosów oraz żerców krajów ziemicy nuruskiej. Tak to dawni wrogowie Karopanów zamieszkali z nimi, w tych samych górach, w Pieninie nad rzeką Dunajcem, czyli nad Małym Dunajem, nic nie wiedząc jedni o pochodzeniu drugich.

Z tych Karopanów, którzy poszli za Dziwnyjuszem, nigdy żadna część klątwy nie spadła, ponieważ nie udało im się zabić złodzieja, ani odzyskać wszystkich ziaren, a z tego co sobie Dziwnyjusz zatrzymał i posiał wyrosło jednak trochę złego.

Poszli owi Karopanowie nad Dunaj polować na Dziwnyjusza i tam przebywali jednocząc się z różnymi innymi plemionami oraz szukając okazji do zemsty. Ponieważ nie mogli być sami i musieli komuś służyć, zabrali ze sobą z Orolu-Gór Kamiennych wielkie plemię Magórów, z Ugrów, którego wodzem był siłacz Magóra, a także kilka innych, pomniejszych plemion.

Tak więc z Karopanami z Drugiej Drużyny, pod godłem Czarnego Byka, czyli Tura Kara na stanicach, weszli po raz pierwszy w naddunajskie, równinne ziemie Wągrów (Wagrów-Uhorów) także Magórowie, Wołgochowie, Czeremisi i Huńczułowie. Tutaj się rozłożyli w żyznym Uhorzu nad jeziorem Bołotońskim. Dziś nazywamy ich Madziarami, Czeremoszami, Hucułami i Wołochami.

Stąd później uważano, że Magórów.

Carpe jugulum - Onet.pl Blog

Nie.
“Sukcesy odnoszą ci ludzie, którzy wywierają presję na swoje organizacje i którzy motywują innych do modyfikowania obowiązujących reguł gry” – pisze Seth Godin w swojej najnowszej książce “Plemiona 2.0. Zostań internetowym przywódcą”.

Z tytułu można wnioskować, że to poradnik. Ale zdziwi się ten, kto liczy, że otrzyma gotową receptę na to, jak zostać dzisiaj przywódcą. Seth Godin nie podaje na tacy.– są już na świeczniku. Ale siedzieć w fotelu prezesa, to jeszcze nie znaczy przewodzić ludziom. Można co najwyżej nimi zarządzać.

Tymczasem sekretarka tego prezesa, po godzinach pracy, może być popularnym przywódcą plemienia ludzi, którzy starają się usprawnić codzienną pracę sekretariatu. To jedna z kluczowych cech współczesnego przywództwa. Musi być plemię, które chce, żeby dana osoba mu przewodziła. I oczywiście musi jeszcze istnieć jakiś cel lub idea, która łączy ludzi w plemię, jak np. usprawnianie pracy sekretariatu.

ZUTARA


Nie były to jednak jedyne rzeczy, które stracił.
Stracił Azulę, kobietę, którą bezgranicznie kochał i gotów był uczynić dla niej wszystko. I podobno to ona była kiedyś potworem, niezdolnym do miłości! Gdy ta, którą wszyscy mieli za kobietę bez serca, opamiętała się, wrażliwa na ból swego narodu, on to zignorował. Tylko mówił, że robi to dla niej. W rzeczywistości robił to dla siebie. To on chciał rządzić i dzielić, to on chciał, by ludzie przed nim klękali. Młodzieńcze marzenia Azuli o władzy były tylko pretekstem…
Po policzkach zaczęły spływać mu łzy. Przypomniał sobie, kiedy ostatnio płakał. To było wtedy, gdy całe plemię z jego matką i dziadkiem na czele porzuciło go na pustyni. Na szczęście uratował go wtedy Zuko.
Brat Azuli miał rację. Był niewdzięcznym potworem i mordercą, o czym dobitnie świadzczyła zaschnięta krew na klindze jego miecza…
Nagle oderwała się większa część sufitu, zmierzając wprost na Lanetha. Nie zdążył zareagować, nawet nie chciał tego robić. Wiedział, że nie zasłużył na to, by dłużej żyć.
Ku jego zdumieniu walący się sufit runął obok niego, odepchnięty mocą magii ziemi. Obejrzał się i ujrzał w drzwiach ostatnią osobę, której by się spodziewał: Toph.
- Świątynia lada chwila się zawali. Chodź!.

Pustynny Kwiat - Onet.pl Blog

    Państwa afrykańskie
  • Tradycje
  • Inne
  • Książki
  • Ludy Afryki
Moje ostatnie posty
  • Plemiona Afryki: Tuaregowie (Souria; 19.03.2011)
  • "Okaleczona"

Twarz" (w wolnym tłumaczeniu ;P).

Handlowali już z Rzymianami i innymi ludami europejskimi. Przez tysiące lat zajmowali się łapaniem i sprzedawaniem niewolników. Mieli spory wkład w niewolnictwo w Afryce.

Tuaregowie posługują się głównie językiem tamaszek, mówiac różnymi jego dialektami. Jako jedno z niewielu plemion berberyjskich używają tradycyjnego alfabetu - tifinagh, jednak tylko do prywatnych zapisków, "na zewnątrz" używają alfabetu arabskiego. Mimo tego własny alfabet jest wielką dumą tego plemienia.

 

Najbardziej nietypowe w Tuaregach jest to, że mimo, iż są to muzułmanie, w plemieniu panuje zasada matriarchatu..