O czym chcesz poczytać na blogach?

Płeć dziecka

…punkt widzenia kury domowej

Tylko takie chore pomysły trafiają na podatny grunt i są ochoczo przyjmowane nawet u nas… moja bardzo wybujała fantazja już podpowiada mi wizję jak to za 10, góra 15 lat, wszystkie dzieci będą się rodziły jako ‘ono’ i same wybierały sobie płeć, w imię, jak zawsze, dziwacznie pojętej wolności.

rozumiem jeszcze, że rodzice nie chcą chrzcić swoich dzieci, żeby mogły same wybrać religię. rozumiem, bo nie każdy jest naprawdę wierzący i nie każdy rozumie czym jest chrzest. to jest jeszcze.

Podlega kulturze tylko biologii. kulturze podlega tylko obraz kobiety i mężczyzny jaki dziecku przekażemy, ale to już jest zupełnie inna sprawa.

kiedy jeszcze byliśmy w ciąży, na którymś z pierwszych badań USG lekarz zapytał nas czy chcemy znać płeć dziecka. chcieliśmy, dla mnie to było dość oczywiste i nie chciałam żadnej niespodzianki. bo przecież to, co mieszkało sobie w moim brzuchu, to nie było coś tam, co nie bardzo wiadomo czym jest. jest człowiekiem. a człowiek ma płeć. dlatego zupełnie.

ash.blog.pl

Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie"

Clemens Alexandrinus (215 r.):
"U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd"

* to akurat potwierdzają badania. Jak wiadomo, płeć przyszłego człowieka zależy od plemników. Zdolność przyżywania tych niosących "męski" materiał genetyczny jest w istotnym stopniu niższa od tych z "żeńskim", są one natomiast szybsze - co ma istotny wpływ na płeć dziecka - można próbować trafić na moment kilka dni przed owulacją, wtedy one sobie trochę poczekają na komórkę jajową - statystycznie więcej ginie wtedy tych "męskich" i jest większa szansa na dziewczynkę. W przypadku trafienia na gotową, "czekającą".

~ DżOOlka's BLOG ~

Macieżyństwo

Nie, że zmieniam płeć, czy też wchodzę w stan błogosławiony. O NIE! Co to, to nie! Dzieci w supermarketach jeszcze kupić się nie da, więc skąd miałabym je niby wziąć?
No, ale do rzeczy!

Czy płeć dziecka jest ważna?
Chcielibyście znać płeć dziecka przed jego urodzeniem, czy lepsza niespodzianka? Czy dla wygody i uniknięcia przemalowywania pokoiku dziecka na niebiesko tudzież różowo i tym samym uniknięcie przez nie zatruciem farbą, lepiej płeć znać już za wczasu?
I dla tego, by rodzeństwo ciężarnych wiedziało, czy zostanie wujkiem, czy ciocią :P

A może unikając tych wywodów powinnam po prostu zapytać: dziewczynka, czy chłopczyk?


dzoolka 2007-09-02.

Blog pisany nocą - bloog.pl

To najtrudniejsze zadanie, którego właśnie się podjąłem, pora walki nadeszła, walki na śmierć i życie.

"Mam nadzieję, że w twoim sercu
zostało gdzieś jeszcze trochę dziecka.
Nie po to, abyś szedł nieświadomie przez życie,
lecz byś ponownie się zdumiewał i cieszył
z kwitnięcia kwiatu, szczebiotu ptaka,
byś ponownie uwierzył w dobro człowieka.
Codziennie możesz czynić cuda,
jeśli.

Żelu. Nowopowstały organ pozwala doprowadzić niedojrzałą komórkę jajową do stanu gotowości do zapłodnienia. [Za: 'New Scientist", PAP, Onet - 12.05.2009 r.]

Szwecja: aborcja ze względu na płeć jest legalna

     Władze resortu zdrowia Szwecji oświadczyły, że uśmiercenie przez aborcję zdrowego płodu wyłącznie ze względu na jego płeć jest legalne. Urzędnicy.

Nudne sprawy - Onet.pl Blog

Samego dnia dostałam sms "Nadal szukacie dziecka?" Odpisałam, oddzwoniłam. Okazało się, że dziewczyna jest w 30 tc, że urodzi córeczkę, mają z mężem 3 dzieci, 4-te chcą oddać. Mieli wybrane małżeństwo z Holandii (polacy), które zrezygnowało ze względu na płeć dziecka. Dla nas płeć nie ma żadnego znaczenia. Po prostu chcemy dziecko. Od 5-ciu dni jest w szpitalu. Malutka urodzi się najwcześniej w piątek po południu.
Z jednej strony powinniśmy się cieszyć i w ogóle, ale jakoś nie wierzę w to wszystko. Jak.


12 września 2011
Pojechaliśmy nad morze. Spotkaliśmy się z Rodzicami Biologicznymi być może naszego dziecka.
Młodzi, nawet bardzo młodzi. Sympatyczni. Ze ślicznym 13-miesięcznym dzieciaczkiem.
Mają bardzo komunikatywne i otwarte dziecko.
Fajni ludzie. Nawet pomyślałam sobie: tacy ludzi oddają dzieci? No właśnie... jak wygląda statystyczny polak.

Ciąża objawy

2 Tydzień Ciąży (1 miesiąc)

Dopiero w tym tygodniu dochodzi do zapłodnienia. Już w momencie zapłodnienia płeć dziecka zostaje ustalona. Na płeć dziecka mają wpływ 2 chromosomy: 1 z komórki jajowej, 2 z plemnika. Każda komórka jajowa posiada 2 chromosomy X, zaś plemnik zawiera chromosomy X i Y. Jeśli plemnik zawiera chromosom Y będzie chłopiec, jeśli chromosom X będzie.