O czym chcesz poczytać na blogach?

Płatnik

Blog halabama

Pod psem
halabama.blog.interia.pl
Notki
wtorek, 10 listopad 2009, 22:28
Świat się dziś uwziął czy co,  żeby mi wszystko obrzydzić?? Płatnik (program z ZUSu) się uwziął i się spieprzył, mechanik się uwziął i nie zdążył na czas (więc się spóźniłam do drugiej roboty), pies się uwziął i miał kołtuny i na dodatek we łbie nie po kolei, bo piszczał i gryzł, zanim się go w ogóle grzebieniem dotknęło. Nowo zainstalowany Płatnik działa, ale baza danych ze starego się uwzięła i szlag ją trafił z, bliżej mi nie znanych, informatycznych powodów. I jeszcze ta durnowata blacha na durnowatym miejscu parkingowym naszego służbowego samochodu (z tej pierwszej roboty)! Czy w całym mieście nie ma innego dziadka, na którego podwórku można wynająć miejsce do.

W ciemność patrząc, ulatniam się.

Milowicza i Małgorzaty Lewińskiej zapewnia nawet, że "tłumaczy nam język kobiet na język mężczyzn, po to żebyśmy mogli porozumieć się i żeby siła przyciągania między nami zwyciężyła". Jednak bezstronnemu obserwatorowi łatwo stwierdzić, że aby siła ta mogła zwyciężyć, czytelnik musi spalić książkę przed przeczytaniem, a popioły zakopać w pojemniku z nieulegającego rozkładowi tworzywa sztucznego. Inaczej mogłyby skazić środowisko.

Żaden mężczyzna (poradnik jest adresowany bowiem do "bezradnego" pana), który przeczyta i uwierzy, nie będzie już zdolny do nawiązania bliskiej więzi z kobietą. Kiedy ona mówi: "Kochanie", myśli: "Płatnik, tragarz, sklepowy!". Kiedy mówi: "Boli mnie głowa", myśli: "Przecież uprawialiśmy seks w zeszłym tygodniu", a "Nie mam co na siebie włożyć" oznacza de facto: "Nie dyskutuj, tylko dawaj pieniądze".

Ale i kobieta, zapoznając się dokładnie z opisem "27 typów mężczyzny" Stephena Whiteheada, łatwo dojdzie do wniosku, że fizyczny i emocjonalny celibat jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Wprawdzie niektóre modele całkiem łatwo poddają się obróbce, której celem jest małżeństwo, ale albo jak John Wayne są gatunkiem na wymarciu, jak Gucio wymagają matczynej troski i opieki albo jak Gadżeciarz latami mieszkają ze swoim gameboyem u mamy,.

Mój Alfabet Żagański - Onet.pl Blog

Zabrania. Czysta schizofrenia!

         Dlaczego tak jest?

Wróćmy do ZUSu. W czasach transformacji ustrojowej ZUS postawił w każdym zakątku kraju pałace - szkło i aluminium. Prawdziwe wieżowce, nowoczesne, klimatyzowane, pięknie umeblowane i wyposażone w sprzęty biurowe.  Siedzą w nich tysiące urzędników, ich szefowie zarabiają miesięcznie tyle, co przeciętny płatnik składek zarobi przez rok albo dwa. Porównajcie to do utrzymania mieszkania: Przecież te pałace trzeba ogrzać, zapłacić za energię elektryczną, za tony zużywanego papieru, naprawę i wymianę sprzętu biurowego-kopiarek, komputerów, oprogramowania itp, itd. Dodajmy do tego wypasione auta służbowe prezesów i ich niebotyczne wynagrodzenia. Jeśli włączycie wyobraźnię już wiecie, dlaczego nasz „drogi” ZUS jest tak drogi. Dlaczego topnieją nasze składki emerytalne i dlaczego grożą nam głodowe emerytury! BRAK GOSPODARZA, który by ukrócił to rozpasanie.

A.J. -- Już nie tak całkiem ponury zakątek komputerowego geeka

Jest konieczny, bo nie chcę teraz zmieniać nicka, tylko dlatego że ten McLean ma przypadkowo takie inicjały.

skomentuj (0)

2003-08-13 18:24:30 **** Wiszę komuś kasę ****
12 zł. Muszę pamietać, żeby oddać po długim weekendzie, dlatego tu sobie notuję.
skomentuj (4)

2003-08-18 17:37:55 **** Jak Janosik ciupagą :) ****
Jakiej to informacji ZUS z Prokomem strzegli pilnie, zasłaniali się tajemnicą państwową, prywatną, biznesową, handlową i nie wiadomo jaką jeszcze, bronili z zawziętością większą niż cnotliwa dziewica niewinności? Proszę, oto ona: Płatnik transmituje dane zaszyfrowane 3DES z przesuniętym kluczem! Brawa dla Janosika i jego zbójników!

Ciekawe jak teraz zareagują ZUS i Prokom? Po takim ciosie ciupagą łatwo się nie pozbierają, a na pewno zaczną wesoło bredzić i będzie kupa śmiechu :)

O sukcesie Janosika oprócz 7thGuard donosi Gazeta Wyborcza. Udało jej się zamieścić w notatce tylko jednego babola: 7 poleceń w języku UNIX -- hehe, pierwszy raz o takim języku słyszę -- ale co tu wymagać od dziennikarza, żeby rozumiał co język, co system, a co algorytm :).

A Paweł Hikiert (nsilent22), który odkrył metodę, nawet niespecjalnie się namęczył, bo.

Inne drzewo

kwi

oczaruj mnie
pięknem nut
zaraź urokiem
dobrych słow
pokaż mi świat
ze starych map
pokochaj mnie
tak jak tego chcę

NAUCZ MNIE MIŁOŚCI

Daj mi dłoń swą
bym czuła
Daj mi serce swe
bym mogła kochać
Daj mi myśli swe
bym wiedziała
co dobre, a co złe
bym wiedziała
czym jest grzech

 
Brak komentarzy

Napisane w kategorii Oddaję głos poetom

 

Zbroja

02 kwi

(…)
„Dałeś mi Panie zbroje, dawny kuł płatnik ją, w wielu wytarta bojach, w wielu splamiona krwią” – Kaczmarski – bard mojej.

Lazowski’s Weblog

Leave a comment

Posted by lazowski w dniu Wrzesień 19, 2011 in Vista, windows, xp

 

Tagi: ophcrack

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi