O czym chcesz poczytać na blogach?

Płaca minimalna

Krzepienie wiary w wolność wśród niewiernych :)

2.5. Postęp technologiczny, cła, płaca minimalna, zasiłki

Do największych błędów ekonomicznych należy przesąd, iż maszyny powodują.

Commentaires

Czwartek, 14 czerwca 2007
Podwyżka płacy minimalnej we Francji

Zgodnie z zasadą polityki indeksowania płacy minimalnej o wskaźnik inflacji, z dniem 1 lipca płaca minimalna we Francji wzrośnie o 2% do poziomu 8,44 EUR brutto za godzinę. Przy kursie NBP z dnia 13.06.2007 daje to 32,45 PLN brutto za godzinę. 

Francuska płaca minimalna (SMIC Salaire Minimum Interprofessionnel de Croissance) będzie zatem wynosić 1280 EUR brutto miesięcznie.

Si Deus pro nobis, quis contra nos? - Onet.pl Blog

Pieniądze Polaków wypływały z naszego kraju i już nigdy więcej nie wracały? Wiele na to wskazuje, ale kto to może wiedzieć…
q-bazz (18:00)
7 komentarzy

14 lutego 2009
Płaca minimalna - czyli jak tworzy się bezrobocie

http://finanse.wp.pl/kat,104762,title,Poslowie-chca-podniesc-pensje-minimalna-o-300-zl,wid,10850249,wiadomosc.html

Zastanawiam się ile czasu potrzeba przeciętnemu politykowi czy może całej partii, aby ułożyć jakiś projekt tak, aby jego idea brzmiała jak najbardziej szlachetnie, a w gruncie rzeczy niosła samo zło. Bo czymże innym jest płaca minimalna jak nie jednym z najgorszych socjalistycznych wymysłów?

novaera JR blog - Onet.pl Blog

I tak porównajmy sobie płace w Euro skoro jesteśmy w UE

Płaca minimalna w Holandii to 1265 euro, w Belgii - 1210euro, we Francji - 1197 euro, Irlandii - 1184 euro

W krajach gdzie panuje kryzys  czyli w  Portugalii płaca minimalna wynosi niewiele ponad 450 euro, w Grecji - 670 euro miesięcznie, podobnie jak w Hiszpanii. U nas w Polsce płaca minimalna to niewiele ponad 340 euro. Ale to nie wszystko bo liczy się także siła nabywcza koszyka podstawowego. Czyli ile można kupić za to zarobione euro. I tu.

Kredyty i windykacja

Pracuje, nie zastanawiając się specjalnie nad tym ile zarabia. Wysokość zarobków ma jednak niebagatelne znaczenie nie tylko w związku z tym, jak szybko można wyegzekwować cały dług ale też czy w ogóle będzie można dług wyegzekwować. Rzecz bowiem w tym, że istnieje ustawowa minimalna płaca i taka minimalna płaca w ogóle nie podlega zajęciu przez komornika. W tym roku jest to 1317 zł., brutto i jeżeli dłużnik tyle zarabia, to nic z tej kwoty ściągnąć komornik nie może. Jak do tego dołożymy brak własnej nieruchomości oraz wysłużone sprzęty domowe, to można.

Zycietopodroz's Blog

Zrzucasz jedną bombę, a z niej wypada wiele małych bob. Wiesz, na całej tej ulicy szyby były powybijane we wszystkich domach”.
Nikola mówił też o przeciętej płacy 200-300 euro miesięcznie i wielkich różnicach w zamożności mieszkańców Serbii. Stwierdził, że pojęci płaca minimalna nie istnieje.
“Płaca minimalna? Najmniej za godzinę? Przecież tylu ludzi nie ma pracy, że jeśli ci si nie podoba, to na twoje miejsce znajdziemy kogoś drugiego. Co za problem?”
To tylko jeden z punktów widzenia i nie wie czy prawdziwy. Pewnie trochę.