O czym chcesz poczytać na blogach?

Piwonia

Magiczny kącik

00:23, magicznykacik , Ogród
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 maja 2011
Piwonia

Wytworne kwiaty piwonii

W ogrodzie sadzi się piwonie na słonecznych, otwartych stanowiskach, z dala od większych krzewów i drzew. Wymagają przeciętnie żyznej, próchniczo-gliniastej,.

Flowers

Archiwum
Czerwiec 2006
Lipiec 2006
Sierpień 2006
Październik 2006
Listopad 2006
Kwiecień 2007
Maj 2007
Lipiec 2007
Marzec 2008
O autorze
  • pepciu05
Ostatnie wpisy
  • Almost Spring
  • pachnąca piwonia
  • Róża a jeszcze fajniejszy ...
  • Piwonia
  • yellow flower
  • kwiatki
Zakładki:
NAKARM GłODNE DZIECKO-wejdź na stronę www.pajacyk.pl
Pajacyk
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych

Moja działka - Onet.pl Blog

Zaczynają więdnąć. Niedługo znikną, a na ich miejscu pojawi się kępa fioletowych kwiatów.

    Gdy na mojej działce pojawiają się rodzice z dziećmi, zawsze ostrzegam przed trucizną, którą sama hoduję. Nie chcę, aby komuś stała się krzywda, dlatego obrywam czerwone kuleczki konwalii i zakopuję je w ziemi.

Anna (10:05)
7 bardzo dużo kwiatków

07 czerwca 2007
Biel na działce

    Co jakiś czas nasza działka zmienia kolor, teraz jest na niej dużo bieli. Kwitną dwa krzewy jaśminu. Mimo że są "braćmi", to jeden ma pojedyncze płatki, a drugi jest pełny. Stareńki żylistek też zakwitł, choć już większość jego gałązek uschła, a nowe jakoś nie chcą odrastać. Na kwietnikach kwitną białe kwiatki o nieznanej mi nazwie. Akurat kończą swój żywot białe piwonie. W przeciwieństwie do swych różowych sióstr, są słabiutkie, ale że niedawno były.

...

Kalecząc boleśnie stopy. Wypatrywałam gwiazd, choć i tak nigdy się nie pojawią, wtem ujrzałam Cię. Byłeś tam. Siedziałeś pod jedynym drzewem żyjącym w Dolinie Smutku. Drzewem, które stworzyłam Ja z resztek romantyzmu, by wyzbyć się go całkowicie. Spoglądałeś na swoją włócznię, polerując połyskujący w świetle nocy grot. "Czyżbyś nie zważał na niebezpieczeństwo jakie się tu czai? Daleko stąd do Twojej cytadeli. Nierozsądny" - myślałam...
Wypatrywałam wciąż Twych poczynań. Jak wstajesz, wodzisz wzrokiem wokół i znów siadasz. Zdumiewające... Mimo nienawiści, wciąż Cię podziwiałam. Kroczyłam między mymi piwoniami, pewna iż nie dojrzysz mnie w czerwieni kwiatów, bowiem i ja tego dnia odziana w czerwień byłam. Słowem wypełniłam kielich tulipana, by zaczerpnąć choć kilka kropel nieskażonej wody. Czerń nieba chyliła się nademną rozwiewając mą pewność, bo oto stałeś obok mnie w całej swej okazałości. Z gniewnym wzrokiem, którego nie byłam w stanie znieść i pelerynie, która okalała Twą postać niczym skrzydła. Nie potrafiłam odgadnąć o czym myślisz, z resztą.. nigdy tego nie potrafiłam. Mimika Twej twarzy nie mówiła nic. Obojętność i wyniosłość. Wyglądałeś niczym Demon, lecz nie lękałam się. Nigdy się Ciebie nie.

wiolkaszka.blog

Dla mnie za mało by uznać to za doskonałe.
Za to "Zaliczenie.lekcja" rewelacyjne. Do tej pory mam przed sobą obraz dziewczynki, która nauczyła się wszystkich możliwych wyników mnożenia. Zresztą musiałabym wszystko opisać, każdą minę, każde wywrócenie oczami, każdy ruch ręki, nogi, zapałki. Aktorka doskonała. A sztuka o życiu i naturze ludzkiej. Ot co. Tylko śmierci nie było w tym wszystkim.

skomentuj (3)

piwonie - białe gęsi 2004-06-12 15:33:26

To wielka radocha jak człek cosik od kogoś dostanie. Kazia też tak myśli. Ostatnio dostałyśmy piwonie. Piękne kwiaty.

skomentuj (10)

szukamy 2004-06-12 15:36:31

Wszyscy szukamy. Niesamowitych ludzi, niesamowitych zdarzeń, niesamowitych doznań. A ja bym chciała znaleźć niesamowitość w każdej samowitości.

skomentuj (0)

smutno mi 2004-06-12 15:40:56

"Smutno mi Boże" - Słowacki to miał gest. O smutku do Boga mówił. Mi też tak troszkę Boga brakuje. Bardzo brakuje...

skomentuj (0)

maluneczki chwytające.

Si vis amari, ama.

Dziś natomiast o śniegu nie ma mowy, tylko pada od samego rana Mówię Wam, moi drodzy, pogoda się pogorszyła. Może w innych województwach jest inaczej, ale u nas, na Śląsku, po prostu pada deszcz.

Poza pogodą nie zdarzyło się nic ciekawego. Wczoraj, razem z sąsiadem, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Co robić gdy żółkną i opadają liście z bambusa”. Ale cóż nie wszyscy, a właściwie nikt, nam na to pytanie nie odpowiedział.

Dziś była piękna Ewangelia. Niech każdy ją zapamięta i wprowadza Jej treść w życie.


Hasło: „Pada deszcz, piwonie już zwiędły.”

Komentarzy: 21 jesienna pogoda 2006.10.29 19:25 Pogoda chce mam przypomnieć, że jest jesień. Dziś zrobiło się pochmurno, zaczął padać deszcz, jednak jest ciepło. Efekty takiej pogody możemy odczuć na mokrych butach, zawilgniętym parasolu i po opisach na gg! Ja teraz mam cytat z „Dżemu”: "pada deszcz, piwonie.

herbaciarz | Informacje i opinie o herbatach

Uprawiających sport bądź  pracujących umysłowo.

 

 

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi