O czym chcesz poczytać na blogach?

Piwnica pod baranami

It's my life!

Na szlacheckie polowanie. Człowiek zawsze czuje się raźniej w grupie. Przynajmniej ten przeciętny. Ale nie o gromadach homo sapiens chcę pisać. Zajmuje mnie zjawisko stwarzalności pewnych tez wiarygodnymi, magnesującymi, za którymi podążają inni.
Załóżmy sobie, że Jaś wykoncypował, iż okradnie Billa Gatesa, bo ten ma za dużo pieniędzy i rozda biednym. Bardzo w robinhoodowskim stylu, czyż nie? No ale do czego dążę: Jaś nie wykona swojego planu.W tym temacie jakieś zmiany.
Tak czy owak, śnieg czy deszcz, człowiek spragniony sztuki gna przed siebie dajmy na to do teatru. Przykładem tego był dzień wczorajszy. Odwiedziłem Kraków, a ściślej Teatr Stary. Oglądałem "W piwnicy pod Baranami" i "Zielony Balonik", tj. spektakl jemu poświęcony. Obsada była w obu przypadkach dobra. Szczególnie pierwsza pozycja przypadła mi do gustu. Dobra gra aktorów oraz muzyków sprawiły, że oglądałem wszystko z.

isza ima - Onet.pl Blog

Stanął w ogniu nasz wielki dom
Dym w korytarzach kręci sznury.
Jest głęboka naprawdę czarna noc,
Z piwnic płonące uciekają szczury.

Krzyczę przez okno, czoło w szybe wgniatam.
Haustem powietrza robie w żarze wyłom.
Ten, co mnie słyszy ma mnie za wariata.

Dezyderata

(Piwnica pod Baranami)Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.

O ile to.

`Z kości wysysać szpik. - Onet.pl Blog24 marca 2012
Piwnica pod baranam-polecam!
Nie musi, ja sie po prostu za bardzo przywiązałam do tego bloga i muszę tam sobie od czasu do czasu coś nabazgrać ;) zdjęć niestety nie dam żadnech dzisiaj tylko piwnicy pod baranami z internetu bo w tamtym małym pokoju gdzie mam wiecej zdjec na komputerze siedzi Ania z Adamem. i wlasnie mi sie przypomnialo jak mnie dzisiaj tata wkurzyl a ja w kuchni.

porzucony blog


A Dezyderata... stala sie hymnem Anonimowych Alkoholikow, a takze doczekala sie wielu muzycznych interpretacji m.in. brytyjskiego zespolu Every Which Way, a takze rodzimej polskiej interpretacji, wspomanianej na wstepie Piwnicy pod Baranami.
porzucony 2005-02-16 23:13:25
skomentuj (1)

oddaj mi samotność mą... - Onet.pl Blog

My jesteśmy oboje, dokładnie tak, w trakcie reakcji chemicznej. Tak jest, Serce! My jesteśmy tylko chemią. Twoja reakcja jest po prostu tylko inna. Ja to neurony, dendryty, podwzgórze, śródmózgowie i ciało migdałowe. Ty to głównie neuroprzekaźniki: fenyloetyloamina, dopamina i katecholamina. Obojętnie, jak to się nazywa. Nas można będzie.Serce: Mówisz tak, bo nienawidzisz miłości. Wiem, że tak jest. Nawet cię rozumiem. Bo gdy ona przychodzi, wyłączają cię. Oboje cię wyłączają. Przenoszą cię do piwnicy jak narty po zimie, która minęła. Masz tam przeczekać do następnego sezonu. Nie potrzebują cię teraz. Przeszkadzasz im. Zrozum to. Ty jesteś przecież Rozum, więc.

Anioły
cytaty
samotność
Okudżawa
Bajor
gdyby Bóg
kartki by Anleda
pathways-to-peace
piwnica pod baranami
teksty piosenek
tajemnica mroku