O czym chcesz poczytać na blogach?

Pisownia nie

.:: ReD oPiNiOnS ::. - Onet.pl Blog

[15]. Ocena Bloga chipperka.blog.onet.pl

  HeYcIa xDD

***

Mówiłam, że jeszcze dziś pojawi się ocenka ^^ Yo, yo yo ! xD Nie moge się poprostu nacieszyć ^^ Lol ;D

***

www.chipperka.blog.onet.pl

***

x.Pierwsze Wrażenie :

Szczerze bardzo mi sie podoba xDD Blogu$ fioletowo-fioletowy z dodatkiem fioletów xDD Ładnie, ładnie xDD.

Robiłaś, ale jak przeczytałam twoje posty, odniosłam wrażenie, ze jesteś poetką ;] Naprawde, ładnie to wszystko składasz, te słowa tak miło dla uszu brzmią... ;] Bardzo mi się podoba.

 

10/10

 

x. Pisownia :

Troszkę dziwnie zabrzmiało określenie " za niedługo " ale niewiele błędów, może kilka literówek, wporządku.

 

5/5

 

x. Linki :

Są. W miare dużo. Są ładnie pogrupowane,.

Szczęśliwa kobieta - Z ŻYCIA WZIĘTE - bloog.pl

Nie bawiło. Od dziecka pamiętam, jakie to szaleństwo było w domu, zanim zasiedliśmy do stołu wigilijnego. Rany, te porządki, te zakupy, to gotowanie, to pieczenie... etc. Wszyscy byliśmy tak wykończeni, że już nawet strojenie choinki nie sprawiało nam aż tak wielkiej radości. Teraz rozumiem, to były inne czasy. Ciężkie. O wszystko trzeba było walczyć. Zdobywać. Później, kiedy już sama miałam rodzinkę i własne dzieci, niestety nadal musiałam w tym szale.- co do poprawnej pisowni - też nie lubię trwać. By się upewnić, skorzystałam z dobrobytu Internetu i poszperałam w „Słowniku wyrazów kłopotliwych” Mirosława Bańko. No i upewniłam się. Nic się nie zmieniło. Pisownia łączna i rozłączna tych zwrotów pozostaje bez zmian. Uspokoiło mnie to. Bo też w moim akurat przypadku, zwrotów tych często muszę używać. Z zagranicą związana jestem przecież od wielu lat. A lubię wiedzieć, czy.

Językowe rozterki | Jak to się pisze? Jak czyta? Jak odmienia?

„niespełnianie”, „niewykonanie”.

A skoro już o pisowni „nie” z innymi wyrazami mowa, to: łącznie piszemy „nie” ze wszystkimi rzeczownikami, przymiotnikami (ale uwaga, tylko z tymi w stopniu równym, np. niemały, nieszeroki itp.) i z przysłówkami odprzymiotnikowymi (też w stopniu równym, np. niemało, nieszeroko, itp.). Od 1998 roku piszemy także łącznie „nie” z imiesłowami przymiotnikowymi, np..

  Dodaj do ulubionych:

  Lubię
  Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

  Dodaj komentarz

  Filed under Pisownia

  Mandaryna Kłamie! - Onet.pl Blog

  Nie jest znane Borysowi. Nawet nie zwraca uwagi na interpunkcję i ortografię. Czy to takie trudne ściągnąć przeglądarkę z opcją automatycznego sprawdzania pisowni? Nie wspominam już o wyzywaniu fanów. Wyzwiska, które zaprezentowała akcent191 były na naprawdę niskim poziomie... Właściwie to nie był żaden.

  Zastanawiający jest fakt, że akcent191 wypowiada się tylko i wyłącznie w temacie dotyczącym Borysa i MDSu, choć jak twierdzi, fanką Borysa nie jest. W takim razie dlaczego wypowiada się tylko w tematach o nim, gdzie zaciekle go broni? Ponadto akcent191 twierdzi, że była na mniej więcej trzech koncertach Marty, co jest trochę dziwne biorąc pod uwagę to, że w dzisiejszej kłótni napisała (pisownia oryginalna):  Lustereczko, powiedź przecie, który blog jest najpiękniejszy na świecie? - Onet.pl Blog

  Za pewne przez te sześć myślników... Więcej się nie dało? Gdy jest ich zbyt wiele, robi się nie ciekawie. Ich nadmierna ilość świadczy o niczym innym jak o braku pomysłu na adres chyba, że uparłaś się na właśnie taki adres... Nie wnikam w szczegóły. Bynajmniej nie podoba mi się. Nie przemawiają do mnie anglojęzyczne adresy. Wolę raczej te polskie, w końcu ,Polacy nie gęsi swój język mają'. Przejdę teraz do belki. Znajduję się na niej tłumaczenie adresy.Pewna, że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli chcesz mogę podać ci kilka sprawdzonych stron.

   1/10 pkt.

   3) Treść i pisownia:
   
   Przejdźmy zatem do najważniejszej części oceny jaką jest treść. Zaglądam nie pewnie w stronę szerokiej listy. Pięć notek. Już się boję, moje biedne oczy. Shh opamiętaj się! Już biorę.

  yours blog

  Ich nie wyrzucałem, te najpiękniejsze kopiowałem na dyskietki i chowałem w szczelnych pudełkach, nie chciałem, żeby cokolwiek z nich wyciekło, żal by mi było każdego słowa, gdybym je zgubił.

  Mam je, pilnuję, ale przecież nie gromadzę, nie zbieram, nie kolekcjonuję, nie trzymam na pokaz w pudełkach jak motyli przebitych szpilką.
  Są świadectwem tego, co mi się najpiękniejszego w życiu zdarzyło. A przecież nie wyrzuca się najlepszych świadectw.
  Kartka wysłana 15 lipca 1907 roku. Odbiorca: „Wielmożna Pani E. Dembińska, Zoologiszer Garten, Posen”.
  Myślę sobie, ślad romansu sprzed stu lat, wzruszający i uroczy.

  Dziwi mnie tylko ta pisownia, nie wiem, może w spolszczonym niemieckim ogród zoologiczny tak się wtedy pisało, ale mam wrażenie, że parę minut wcześniej miałem w ręku kartkę z podobnym adresem, więc szukam i jest rzeczywiście: „Wielmożna Pani E..