O czym chcesz poczytać na blogach?

Pisco peru

don't wanna take a chance on your paper romance anyway - Onet.pl Blog

I said I hate myself and I want to die


1

Zalał się do nieprzytomności. W głowie szumiały mu słowa kiczuańskichpiosenek; rzygał Peru, Limą, prowincjonalnymi knajpami, ale pokochał to miasto,tak jak pokochał siostry López. Pokazywały Limę, jej dwie strony. Chłodna,powściągliwa, uduchowiona i niepełnosprawna, nieruchoma Trinidad jakoMiraflores, dystyngowana, nieosiągalna, bogata, pełna, a jednak z brakami. Zdrugiej strony żywiołowa, różnorodna i nieuchwytna, a jednak taka bliska Soledad,gdzie.

Kolejnykieliszek pisco, zaczerwienił się i sam nie wiedząc, jak to możliwe, bo nogimiał jak z waty, wstał. Nawet ona się zlękła, wydawać się mogło, że duch. Iwtedy jakoś wszystko potoczyło się szybko, oni oboje nie wiedzieli, co siędzieje, ręka Nicklasa, Nicklasa mózg, twarz Trinidad, jej mózg, podłoga,ściana, krew, nikt nie wiedział, co się dzieje, a czy to pisco, czy toobojętność, to tylko jeden Bóg wie, chociaż nawet Bóg nie zagląda do Limy. Trzasnąłją, wyładowując całą swoją frustrację, bezsilność i życiowe niepowodzenia, onateż trzasnęła, huknęło, polała się krew, a on klęknął, przerażony siłą zła,które siedzi w nim i usłyszał Sol, płaczącą nad losem Duńczyka, Trinidad iswoim własnym.

Szymon w Peru

Grapes using they legs. The scrashed grapes go to the other whole where they are pressed by other machine. Then the wine ferment and is put into the barrics.

Actually I don’t know everything about the process because it was really difficult to understand spanish speaking farmer, but what I know for sure is that there are many sorts of pisco. The basic one is Pisco Puro, anoter is Acholado, which is made of different kinds of grapes mixed together. The most sophisticated one is Mosto Verde which is made of wine that was fermenting only for a 6 ddays instead of 12.

Other pictures

Święta w oazie »


Ostatnio czytane

  • Ostatnia wieczerza w muzeum Prado
  • Barcelona po ćwiartce
  • Plywajace wyspy Uros
  • Tam gdzie kwitną kaktusy
  • Weekend in the desert
  • Kilka slow o pracy
  • Bananowe przywitanie
  • Alinka już jest :-)
  • POlski kosciol w Madrycie
  • Between Cordilleras

Aprendete la Libertad 2.0

To przebieraja sie w stroje ludowe, aby przeparadowac glownym placem (Plaza de Armas) przed wladzami prowincji, tlumami gapiow oraz kamerami telewizji. Trwa to w zasadzie przez cale popoludnie, wieczor, do poznej nocy …

Jak zapowiadalem tak sie stalo, stroje przyszly, klapki tez, bezzebne panie w kuchni przygotowaly czicze, panowie duzo, bardzo duzo rumu z cola i/lub pisco. Cale przygotowania trwaly z dwie godziny, wiec mozecie sobie wyobrazic ile czlowiek jest w stanie w siebie wlac w takim momencie – pierwsze 6 zdjec o tym opowiada

Paso como habia prometido, la ropa vino, ojotas tambien, mujeres sin dientes prepararon chcicha, hombres muuucho ron con coke y pisco. Toto tardo dos horas, entonces pueden imaginar cuanto se puede.

Gritando algo en holandes, quechua o simplemente gritando chocolate, chocolate .. un sol por dos , burlando de vendedores, haciendo la gente mirando a nosotros reirse y gritando a nosotros ”baila gringos, baila!” (respecto por abuelas sin dientes escupiendo y diciendo que gringos no puedan bailar)

Zeby nie bylo, udalo mi sie miec za partnerke rodowita peruwianke, co zostalo uwiecznione na nastepnych fotkach, m.in. podczas przemarszu przez Plaza de Armas

para mi estuve genial, porque consigue bailar con la peruana, que se puede encontrar en las fotos ej. en Plaza de Armas

Jak juz zeszlismy z placu, dostalismy wszyscy takiej glupawki i euforii, ze wszyscy zaczeli sie rzucac sobie w ramiona, robic zdjecia,.

Wyprawa do Peru - Onet.pl Blog

Epicentrum znajdowało się około 50km na południe od miasta Ica, a wstrząsy były odczuwalne w Limie, Arequipie, Cusco i Huancavelice.  Tereny departamentu Ica leżą na styku dwóch geologicznych płyt, Kontynentalnej i Nazkeńskiej co sprawia, że są jednymi z najbardziej sejsmicznie zagrożonych terenów na świecie. Trzęsienie ziemi, które nawiedziło tą część Peru w 2007 roku wytworzyło 33 razy więcej energii niż obecne, niszcząc miasta Ica, Pisco, Chincha i Palpa.

Jakby.