O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Piramida

Argumenty świadczące o istnieniu UFO

Też ćwiartce powierzehni kuli (obwód równika wynosi
40076,592 km, obwód mierzony na linii łączacej bieguny 40009,153
km).”

Te wyliczenia matematycznych i geometrycznych przypadkowości można by bez trudu
kontynuować, ponieważ przenikliwi uczeni opublikowali już na ten temat grube tomiska,
których ustaleniom bez przerwy zaprzeczają inni równie przenikliwi uczeni. Jeszeze jedną
drobną próbkę?

Kąt nachylenia Wielkiej Piramidy jest dobrany w ten sposób, że od końca lutego do połowy
października piramida nie rzuca w południe żadnego cienia. Miało to swój powód: oto bóg
słońca Ra dawał ludziom znak. W tej sytuacji nie powinno już dziwić, że w piramidzie
zawarta jest też proporcja określająca średnią odległość Ziemi od Słońca. wynosi ona
dokładnie 109 wysokości. Przypadek? Raczej nie, ponieważ “wysokość piramidy ma się do
połowy przekątnej podstawyjak 9 do 10″.
Ktoś taki jak ja, kto nigdy nie zakosztował wyższej matematyki, staje wobec takiej góry liczb
nieco zmieszany i bezradny. Czytam na przykład, że odległość piramidy od środka Ziemi
wynasi dokładnie tyle samo co jej odległość od.

Egipt- moj ulubiony kraj!

      O Wielkiej Piramidzie w Giza napisano wiele, tyleż rzetelnych, naukowych opracowań, co piramidalnych bzdur, inspirowanych magią cyfr i fantazją niedouczonych pseudobadaczy lub po prostu spryciarzy zarabiających krocie na niewiedzy lub naiwności innych.  Przytoczę, za T.Schneiderem, krótką charakterystykę tej budowli, może nie tak barwną, jak opisywali poeci i nie tak sensacyjną, jak chcieli by zwolennicy paranaukowych spekulacji, ale za to prawdziwą, nie naciąganą i zgodną z faktycznym stanem wiedzy.
     
Właściwa piramida powstała pod kierownictwem Hemona (Hemiunu) i Anchhafa, wokół naturalnego rdzenia skalnego. Pierwotnie składała się ona z 210 warstw bloków kamiennych a jej wysokość wynosiła 146,6 m. Długość boków wynosi 230 m, kąt nachylenia 51,5o. Wnętrze budowli składa się z pozyskiwanego na miejscu wapienia, warstwa zewnętrzna zaś i górne warstwy bloków kamiennych z wapienia z Tury. W sumie, budowla składała się z 2,5 mln. bloków kamiennych ważących 7 mln. ton. Od wejścia (I) na stronie północnej prowadzi do położonej 30 m pod ziemią komory skalnej (C) chodnik (H), najpierw opadający na długości 105 m w dół, potem przez 9 m przebiegający.

Księżycowa Hipoteza | Starożytność, prehistoria

Fragmenty). Następnie – wyrównane już fragmenty góry oblepiano bryłami betonowego tynku imitującego bloki skalne. Dobre dopasowanie betonowych bloków może świadczyć, że układano je w stanie wilgotnym. Creative Commons by Rita Willaert

Nubia. Niedokończona „piramida”. Niedokończone oblepianie skalnej góry góry neolit. betonem. Następnie – wyrównane już fragmenty góry oblepiano bryłami betonowego tynku imitującego bloki skalne. Dobre dopasowanie betonowych bloków może świadczyć, że układano je w stanie wilgotnym. Creative Commons by birasuegi

Piramida Czerwona, Dahszur, Egipt. Wysokość: ok. 105 m, bok podstawy ok. 220 m. Niedokończona piramida została zbudowana z neolitycznego betonu na litej skale, na górze wapiennej, której fragmenty widoczne są u spodu piramidy i poniżej szczytu piramidy, ok. 2400– 2100 BC. Fragmenty góry znajdują się wokół czterech ścian piramidy. W przypadku piramid w Gizie, kiedy monumenty powiększały się w trakcie budowy, w pewnym momencie całkowicie pokrywały naturalną górę wapienną, na której i wokół której zostały zbudowane. Some rights reserved by Ankur P

Wnętrze Piramidy Cheopsa. Egipt. © shunya.net

Piramida Cheopsa, Egipt. 18-XII-2008 r. Neolityczny beton, rozlany na betonowym bloku, ok..

Transformacja 2012

Wzmacniana i przenoszona w pewnym sensie podobnie, jak to dzieje się w przypadku kryształów kwarcu Phi.

Odpowiednio do ich ziemskiego i niebiańskiego umiejscowienia, mogą wytwarzać anomalie elektromagnetyczne w aspekcie siły ciężkości i wymiarowych zniekształceń czasu. Przy niektórych pojawiających się w nich częstotliwościach występują zniekształcenia grawitacji jak również czasu, spowalniając oraz przyspieszając światło, mogą też oddziaływać na proporcje strumienia jonów wewnątrz i wokół was.

Triangulacja tak samo w Gizie jak i w Moody, umożliwia zjednoczenie i wsparcie tego, co dzieje się w pierwszej jedności. W Gizie jest Wielka Piramida, Piramida Królewska. W Moody jest to Błękitna Piramida.

Co się wydarzy 20 maja
Pierścień Ognia – zaćmienie 20 maja 2012 będzie posiadał niepowtarzalny dźwięk osadzonej energii, który będzie odbierany szczególnie przez piramidy w Moody Gardens i w Gizie w Egipcie. Energie domykającej fali Kosmicznego Spustu są w swoim rezonansie kobiece. Posłużą do zrównoważenia tych rejonów Ziemi, które posiadają męską nierównowagę. Zarówno Egipt jak i Teksas są przykładami takich dysproporcji. Podczas gdy rzeczywiście istnieją enklawy lżejszych wyważonych energii, gęste pole stwarza znaczącą nierównowagę w kompleksach przemysłowych.

Projekt Cheops (nieoficjalnie) | Bieżące wiadomości podane w przystępnej formie

ANDRZEJ:
Czyli poszukiwanie grobowca Faraona, który budował Wielką Piramidę?

SAMUEL:
Posłuchaj.  To pomieszczenie, które jest na szczycie piramidy mentalnej jest bardzo ważne i bardzo istotne i ono będzie uaktywnione. Widzisz powiązania Andrzeju… Ta energia z tego pomieszczenia wybije się… „obudzi“ Faraona, który jest – i nie ma go w sarkofagu.  Ona przejdzie przez komnatę i pójdzie w górę, aby chronić waszą Planetę.  Widzieliście już to, pokazaliśmy wam już to, Ziemianom, nie w tej Piramidzie, ale w innej piramidzie na Ziemi.  Energia ruszyła… Piramida drży… Piramida promieniuje… otwiera się. Mentalna piramida pobudza wnętrze Ziemi. Rozumiecie to kochani?

ANDRZEJ:
I tak… i nie. Ja tylko pytam – co fizycznie możemy zrobić, żeby włączyć tę energię w piramidzie mentalnej?

SAMUEL:
Gdzie są inne anioły?  Mężczyzna niedługo pojawi się… albo już go znacie – który pracuje dla Boga, ale nie jest księdzem.  Musicie go odnaleźć Andrzeju, aby uruchomić piramidę mentalną.  To będzie praca tych osób, które my wybierzemy. Rozumiesz Andrzeju?

blog dokumentalny - Onet.pl Blog

Używano cegły suszonej. Był to bardzo nietrwały materiał, dlatego ówczesne piramidy uległy ruinie. W okresie Nowego Państwa zaprzestano całkowicie budowy piramid - funkcję królewskich grobowców przejęły świątynie skalne (Dolina Królów). Spotykane tu i ówdzie niewielkie grobowce w kształcie piramid były grobami prywatnymi ludności z niższych warstw społecznych.

 Królewskie grobowce były od stuleci plądrowane - pierwszy raz już w czasach Pierwszego Okresu Przejściowego. Część znalezisk odkrytych w naszych czasach umieszczono w muzeach, część złupiona przez rabusiów zginęła bezpowrotnie. Naukowcy twierdzą jednak, że w piramidach istnieją wciąż nieodkryte tajemne przejścia i komory grobowe, być może pełne zapierających dech w piersiach skarbów...

 Za tydzień post o faraonach. ;)

kielek (20:11)
czyżby wszyscy mieli ręce w gipsie??

18 lutego 2007
Walentynki ( 2/2 )

Podróże różne

Być może tak jest, a być może nie jest ?

Na temat piramid ich pochodzenia, zastosowania i użyteczności od lat trwają zaciekłe spory, co nikogo dziś już nie zadziwia, poza samymi budowlami. Ach gdyby tak kamienie potrafiły mówić ? Może potrafią, problem tkwi nie w tym, że nie “mówią”, ale, że my nie potrafimy podłączyć się do technologii “starożytnych” i odczytać tego co mogły by nam przekazać. Dziś jest podobnie, już wkrótce może okazać się, że nie będzie na czym odtworzyć kaset VHS. Ja oczywiście mam na ten temat własną, teorię, intuicję, i z całą pewnością wiem, że piramida Cheopsa, nie jest i nigdy nie była grobowcem, żadnego z Faraonów.

Nie trzeba się wiele wyobraźni, żeby domyśleć się, że każdy kolejny władca kraju nad Nilem, wielki i coraz to potężniejszy wystawiał by dla siebie równie potężny grobowiec, jak nie potężniejszy. Ale na pewno nie mniejszy, i coraz mniejszy, aż w ostateczności zmienił by wielki grobowiec na kryptę w zwyczajnej naturalnej skale. Miejsca w Egipcie nie brak, wszędzie jak okiem sięgnąć tylko pustynia, więc, skąd taka degradacja ? Odpowiedź jest prosto banalna, kolejni władcy z nad Nilu, pozbawieni wsparcia technicznego, którym dysponowano za czasów budowy piramidy Cheopsa, nie.

Piramida wieku

Jeden oddech , Jedno bicie , Jazda konna całe życie...

Font-size: large;">Kare piękności pochodzą z Fryzji w Holandii i nie od razu były takie piękne.Wywodzą się od prymitywnego konia leśniego i początkowo były końmi roboczymi pomagającymi w polu.Zaprzęgano je do prac rolniczych, wykorzystywano do transportu. Wieki ciężkiej pracy wykształciły u koni fryzyjskich silną muskulaturę, szeroką szyję i mocną łopatkę.Choć dziś już nie pracują i mają sylwetkę lżejszą i smuklejszą (na skutek krzyżówek z końmi andaluzyjskimi i lusitano), to solidna budowa ciała im.


Oxer , w którym stacjonaty zawieszone są pochyło.

DOUBLE BAR


Dwie stacjonaty , z których pierwsza jest niższa od drugiej.

PIRAMIDA

emilusia blog

Się jak DZIWKI!!.

Dla mnie nie liczą się pieniądze..,bo mogę być biedna jak mysz kościelna:P.Liczy się miłość,przyjaźń a także rodzina.To jest

moja mała piramida:D.Buziole:*:*

..Twoje ramiona tulą mnie...
2007-03-27 | 19:53:24
autor: emilusia | skomentuj (2)

W Twoich.

2007-03-23 | 19:20:58
autor: emilusia | skomentuj (1)
Wyryłam Twoje inicjały na ławce.Czy ona teraz należy do nas??.Brakuję tylko mojego imienia...,ale wiem,że się pojawi,bo obiecałeś je napisać:).To miłe mieć jedne wspólne miejsce.W sumie PARK to nasze ulubione miejsce..a w nim mamy swoją rzecz:).Wzruszyłam się.Wzięłam kluczyk do ręki i pisałam ...,a deszcz padał mi na rękę.Ciężko.

wiem czego chcę...

zakrywających
czerwone oczy
co zechciałeś
w nie spojrzeć
raz
potem drugi
aż całowałeś
spękane mrozem wargi

pozwoliłam Ci
przenieść się
nad kałużą
rozlanego mleka
z cysterny
wielkich jak Kanion
problemów
i zapragnęłam znów
zdobyć Dziki Zachód
wystrzelić
radością niespodziewaną
jak
iglica Chimney Rock
na pofałdowanej prerii...

a już spadałam
w.
z Erie do Ontario...
krzyczeć ze szczęścia
przekraczając granice
wyrwać kartki
z azteckiej historii
a leżąc na brzuchu
kolcami kaktusa
wbitymi w palce
wymieszamy
naszą krwią
akt własności
Piramidy Słońca w Toetihuacan
...
nie zawrócę do doliny
sen się spełnia!!:****


To dla Tego księcia, który wreszcie mnie odczaruje... wciąż czekam...ech...