O czym chcesz poczytać na blogach?

Pipeline

synkowi

Stronę…  to już jest afera na całego.

Jeszcze chwila, a będziesz mnie uczył nowych funkcji w komputerze, a nie odwrotnie  A jak mi powiesz za miesiąc, że sam opanowałeś, zainstalowałeś i administrujesz Linuxa… to padnę z nóg.

Ale w domciu na Zagórzu, w moim laptopie, jak pisałem zmieniłem ci profil użytkownika – i włączyłem filtr rodzinny. Nie ma dąsów, nie ma że „tata nie dobry i na nic nie pozwala”.  Dzieciaczki mają internet dzieciaczkowy, koniec kropka.  Tak, takie sprytne jak Ty też.

Słuchaj,  a z tą twoją grą „canal control” na komórkę, to znalazłem jeszcze ją pod tytułem „pipeline”. Dzisiaj wieczorem spróbuję ją ściągnąć na komputer, ok?  Najwyżej się zapiszę na jakieś forum i tyle. A w sobotę będziemy kombinować co dalej, muszę pogrzebać po forum.  Trochę poszukam instrukcji obsługi, „co dalej z tym fantem”.

Oki doki, wracam do roboty, buźka Synciu!

Dzień Babci i Dziadka się zbliża

Przygoda z dziennikarstwem


1. Ikea wycofuje w USA ponad 3 miliony okiennych żaluzji i rolet w reakcji na wypadek dziecka, które omal nie udusiło się sznurem takiej zasłony  - poinformowała Komisja ds. Bezpieczeństwa Artykułów Konsumpcyjnych. Akcją mają być objęte wszystkie żaluzje i rolety, które sprzedano w sklepach Ikei w Stanach Zjednoczonych od stycznia 1998 do czerwca 2009 roku.

2. Wyładowanie atmosferyczne spowodowało wielki pożar w składzie benzyny w mieście Greensboro w amerykańskim stanie Północna Karolina, ale nikt nie odniósł tam obrażeń.
Jak poinformowała będąca właścicielem składu firma Colonial Pipeline, piorun uderzył w zbiornik, w którym znajdowało się ponad 3 mln litrów.

pogogity tour '07

Był u siebie


Na pewno zajebiste triki, ale najzajebistsze gleby!
Ten zawodnik proszę Państwa... dawał z siebie wszystko!


Japcok! Nie podrywaj dziewczyn! xD


Fsflipy, 36flipy
Tu i teraz
Zawsze usmiechnięte Oczy Buddy


Do you know this man?


- Please take me back to THE HILTON! hahha!


Chłopaki fajnie jezdzili i po git-gadżecie dostali!


Spokojny początek imprezy zakończony gdzieś rano na rondzie?!Pierwsza sesja na fullpajpie w historii polskiej deski?
Jest 1984 rok. Jesteśmy Bones Brigade na Pipeline?


Szaban nabiera powietrza, a Mikołaj dobrze wie co zrobić...


Gity w cieniu, temperatura jak w Afryce, nie spalismy całą noc?


Tomo, po cichutku piękne zdjęcia, pstryk, pstryk!


On nigdy nie zapomni tej sesji!


Ziomki z Krzeszowic na tle masakrycznej miejscowki


Witamy w stacji?! Ile godzin już jedziemy?


Odpoczynek Stacja Gity Piwo Zmęczenie
Jeszcze nie wiemy, że tą noc spędzimy na parkingu.


Znowu skwar, strome banczki, Zamosć.
Gabor, a mówiłeś że są idealnie czyste?


Mimo smoły.

gaz ziemny dywersyfikacja gazociąg północny

Kanadyjski PetroCanada i chiński Chinese Petroleum.(18)(Antoni Podolski „Gaz narodowy czy europejski”)

Szansą na znaczącą dywersyfikację kierunków dostaw gazu ziemnego do naszego kraju może okazać się przyłączenie Polski do projektu gazociągu Nabucco. Miałby on pozwolić na dostawy gazu z Azerbejdżanu, Iranu a nawet Iraku i Egiptu, aż do Europy Środkowej. Gazociąg Nabucco ma być budowany przez konsorcjum pięciu a prawdopodobnie nawet sześciu firm. Do konsorcjum należą: austriackie OMV, węgierskie MOL, turecki Botas, bułgarski Bulgargas i rumuński Transgas. Firmy te utworzyły odrębny podmiot odpowiedzialny za projekt – „Nabucco Gas Pipeline International Ltd.”, w którym każda z tych firm ma 20-procentowy udział. Inwestycja będzie częściowo finansowana z funduszy unijnych TEN-E (Transeuropean Energy Network). Szacowana długość gazociągu to 3300 km, a przepustowość to 25 – 30 mld m3 rocznie. Koszt inwestycji to 4,6 mld euro Szacuje się, że w 2011 roku przez „Nabucco” mogłoby płynąć 4,5 – 13 mld m3 gazu, z czego kraje tranzytowe tj. Turcja, Bułgaria, Rumunia, Węgry i Austria, konsumowałyby 2,5 – 5 mld m3. Wynika z tego, że w latach 2011 – 2020 od 2 do 16 mld m3 gazu rocznie mogłoby być sprzedawane innym.