O czym chcesz poczytać na blogach?

Pióra

Amy cambwell

Wieśniakom król po tym jak dowiedział się o nim wysłał ludzi by ścieli mu głowę. Gdy kat wykonywał wyrok zauważył , że z jego szyi nie uleciała ani kropla krwi. Z obawy, że stwór znów się narodzi spalono go – mistrzyni zamknęła księgę.
-Nic więcej o nich nie wiem – dopowiedziała po chwili.
-Ehh… Nic więcej? – Gia westchnęła głośno.
-Nie przejmuj się to i tak dużo – Amy położyła rękę na ramieniu demona.
-Czemu tak właściwie pytacie? – mistrzyni odłożyła księgę na miejsce.
-Ehh… Nie ma sensu tego ukrywać. Amy chciała zostać demonem, wbiłam jej swoje pióra , ale jeden z aniołów wbił jej też swoje – Gia złapała rudą za rękę.
-Demonie i aniele pióra? W jednym ciele? W dodatku nie została szarakiem. Targać musiały wami ogromne emocje i miłość do tej dziewczyny – mistrzyni usiadła na swoim miejscu.
-Co to był za anioł ? – mistrz spojrzał na Amy.
-Alexis – mruknęła Gia.
-Ta Alexis?! – mistrzyni złamała pędzel , który przed sekundą wzięła do ręki. Gia jedynie kiwnęła głową.
-To niedobrze. Bardzo niedobrze. Osoba, która praktycznie nic nie wie o skrzydlakach dostała pióra dwóch najsilniejszych – mistrzyni.

nierozłączki i...

Link Komentarze (4) »
niedziela, 06 czerwca 2010
Badania

By ostatecznie stwierdzić z kim mam do czynienia, chłopak czy dziewczynka. Płeć nierozłączki po wyglądzie bardzo ciężko rozpoznać, nie wiem jak to robią zawodowi hodowcy. Dla mnie więc konieczne są badania DNA.

Po telefonicznej konsultacji z lekarzem weterynarii, musiałem wyrwać kilka piór. Tu dostałem uwagę bym swojego śladu nie zostawił ;-) czyli rwać w rękawiczce. Nie ustaliłem jednego, które pióra. Jak zwykle pomocne okazały się forumowe znajomości. Pozwolę sobie zacytować i mam nadzieję, że autorzy nie obrażą się:

"dobrze jest wziąć ze 2 dłuższe pióra (niekoniecznie te najdłuższe lotki czy sterówki) i dobrze wziąć jeszcze kilka krótszych piórek np spod skrzydła żeby nie było widać - w tych piórkach najlepiej widać które jeszcze rosną i najlepiej wyrywać właśnie te - wtedy po wyrwaniu widać że w piórku jest kropelka krwi. Wydaje mi się że jeśli przy wyrywaniu dłuższych piór trafi się takie z krwią to te 2-3 długie pióra wystarczą. (...) Co do bólu - ptaki.

Searching for the reason... - Onet.pl Blog

Oliwka nauczyla, ale dalej nie ma sie raczej czym chwalic :P

Skakanie w rytm irlandzkich dzwiekow i wytwarzanie "muczenia" na digeridoo tez bylo niezapomniane ;) No i nie bylo kolejek do prysznica (duzych;), obzeralam sie pierogami, kulkami ziemniaczanymi i obejrzalam w Art Katedrze Perespolis - swietne!

 

Duchowego nawrocenia nie dostapilam, dalej jestem malym czlowieczkiem malej wiary, nie przeszkadzalo to na szczescie w skakaniu do muzyki Christafari,a potem do poznych godzin nocnych w Reggae Tencie (te pyszne herbatki...:)

 

Aha, no o najwazniejszym zapomnialam! - dreada sobie zrobilam! :D Wprawdzie jednego, ale i tak go uwielbiam :D

 

*****

 

W czwartek zmykam - na Mazury, 17 dlugich dni, z czego czesc na lajbach, a czesc na windsurfingu.. Kolejne boje z falami i przechylami. Zwlaszcza ze dzisiaj dowiedzialam sie, ze na przyszly tydzien sa zapowiadane gwaltowne burze na Mazurach... jakby jeden bialy szkwal mi nie wystarczal...

 

Ahoj! ;)

Oliwqa (13:30)
3 pióra opadłe ze skrzydeł

''Twórczość'' i własna twórczość Firello - Onet.pl Blog

Norin i Sasza Cz 37  >TU<

Norin i Sasza Cz 38  >TU<

Norin i Sasza Cz 39  >TU<

Norin i Sasza Cz 40  >TU<

 

Miłego czytanie i komentowania.

 

 

Firello (13:35)
Skomentuj mnie

08 czerwca 2011
OPF - Historia Postaci RPG: Amra Mere

Nastała środa wiec nowa notka na Opowiadaniach Pióra Firello. Ale tym razem coś nowego i o dziwo nie Yaoi. To historia fantasy, mam nadzieję.

Czas-dla-mamy's Blog

Bardzo radosna.

Doczytałam, że ok. 3 roku życia można stwierdzić, czy dziecko raczej będzie leworęczne szczególnie gdy wybiera też lewą nogę ( np. wchodzenie po schodach, kopnięcie piłki), lewe oko czy ucho (posłuchanie tykającego zegara).

Z leworęcznością naszego dziecka wiąże się też trochę więcej wysiłków z naszej strony. Przed pójściem do przedszkola warto jest zapytać jak moje dziecko będzie traktowane w przedszkolu, czy to jest jakiś problem dla przedszkolanek? Warto doczytać jak my rodzice powinniśmy postępować z naszym leworęcznym dzieckiem – tzn. czy np. kupować specjalne kredki i pióra dla dzieci leworęcznych, jak pomóc dziecku w nauce pisania, co robić z nauką posługiwania się takim przedmiotami jak mysz od komputera, klawiatura, nożyczki. Istnieje wiele przedmiotów dla leworęcznych, są nawet specjalne sklepy jednak czy zawsze warto kupować dziecku np. mysz do komputera dla leworęcznych skoro dzieci leworęczne często nauczą się ją obsługiwać i w szkole są tylko dla praworęcznych. Na pewno rodzice napotkają na wiele różnych mniejszych i większych dylematów związanych z leworęcznością swojego dziecka.

Japan so beauty...

Paznokcie, pomalowane na jadowicie fioletowy kolor. Obok, na kamieniu, na którym siedziała, stała fiolka z lakierem, przy której leżał pędzelek, powoli zasychający na słońcu. Uda dziewczyny kryły się w kusej, krwistoczerwonej spódniczce. Resztę sylwetki krył cień szerokiego ronda słomkowego kapelusza. Na kamieniu, tuż obok lakieru do paznokci, leżały klapki, wokół wszędzie walały się kwiaty orchidei. Wszystkie były białe, tak samo, jak skóra dziewczyny. Zza jej pleców spływały szare skrzydła o nienaturalnie długim puchu i lotkach, co chwila targanych przez wiatr wiejący od morza, obmywającego kamień. Pióra były szare nierównomiernie, jakby dziewczyna wytarzała się sadzy. Albo, po prostu od dłuższego czasu nie miała jednej wolnej chwili, aby wyczyścić skrzydła. Teraz właśnie jedno z nich drgnęło i przesunęło się do przodu, gdzie delikatnie złapała je jedna z dłoni. Przeczesała puch, wystający zza pleców i zaczęła spokojnie przeczesywać, piórko po piórku, głaszcząc je delikatnie i oczyszczając z osadu, aż wydobywała się spod niego biel taka sama, jak biel orchidei, rozwiewanych przez wiatr coraz dalej po plaży. Słońce już dawno minęło zenit i powoli zbliżało się do horyzontu, kiedy oba skrzydła.