O czym chcesz poczytać na blogach?

Pinot noir

Wino – to jest to!

rodzajów kieliszków Chateau Noveau do czerwonego wina.
Pierwszy z nich widzimy poniżejaa

Na zdjęciu być może kieliszek, jak kieliszek ale w rzeczywistości wiele zyskuje.

Zgodnie z opisem na opakowaniu jest to kieliszek do burgundów np. pinot noir. To kieliszek o sporych rozmiarach (690ml) i dość dużej szerokości. Wino nalane do niego (oczywiście nie do pełna;) –  żona przeraziła się wielkością kieliszka, niemal chcąc zapisać mnie do AA) rozlewa się na dużej powietrzchni. W ten sposób nawet szczep o dość delikatnym zapachu jak Pinot Noir otrzymuje powierzchnię kontaktową z powietrzem co pozwala.

Kobieta i Wino

A później…później zaczęła się również miłość do wina.

Moje pierwsze połączenie wina z grzybami było zupełnie przypadkowe i choć teraz bardzo oczywiste, wówczas wydawało mi się najwspanialszym z możliwych. Przejeżdżając przez Oregon, wybraliśmy się do restauracji  w Portland gdzie zamówiliśmy przystawkę z hodowlanego grzyba portabello i pinot noir. Połączenie było wspaniałe i to był ten moment w moim życiu, kiedy zaczęłam postrzegać wino jako pasję. W Kolorado zapisałam się do „mycological society” (klub miłośników grzybów) i to wtedy po raz pierwszy zetknęłam się z grzyboznawcami. Podstawowe rodzaje grzybów już mi nie wystarczały. Mieszkając w górach Skalistych często jeździliśmy na.

TanieWinoBranie - Onet.pl Blog

Etykieta (znowu ta moja zgubna mania picia wina również oczami). Zatem do dzieła.

Producent ten sam co poprzednio - Pierre Chanau. Chwila zastanowienia? To zapewne nie jest prawdziwy producent czy negocjant ale marka własna Auchan. Tak czuję.

Borgougne passe-tout-grains to apelacja (AOC) mieszcząca się w obrębie Burgundii w której głównie uprawia się gamay i pinot noir. Wina produkuje się głównie czerwone, trochę różowych - większość do pica jako młode. Na etykiecie szczepów nie podano wiec zapewne jest to jakieś cuvee. :)

Otwieramy. Korek - jak poprzednio - prawdziwy i w jednym kawałku.

Nalewamy. Wino całkiem jasne, klarowne, niby jak to burdund z pinot noir (choć nie wiadomo akurat z czego ten jest zrobiony)..

Winiarskie Konfrontacje | Krakowski Panel Degustacyjny

Połączenie win i potraw z grzybów. A szykowane są same smakołyki: cielęcina w podgrzybkach, szczupak w rydzach, wątróbki z prawdziwkami. Także ragout z kurkami i kopytka w sosie maślakowym. No i jeszcze smardze i huby. Do tego szeroki wybór win, proponowane są:

- wina czerwone o niższych taninach i bez intensywnej owocowości (Pinot Noir , starzone Nebbiolo, Sangiovese, Merlot, Tempranillo, może Barolo lub Barbaresco, Rioja, Chianti Classico, Beaujolais),

- wina białe o pełniejszej strukturze (Reislingi, Pinot Blanc, alzackie Pinot Gris, Chenin Blanac, Chardonnay, Champagne, Condrieu lub Viognier),

- może jakieś  Rose, Sherry, Madeira.

Zapraszamy importerów do zgłaszania swoich propozycji win!

Zbigniew Kmieć

Nazywam się Zbyszek Kmieć. Urodziłem się.

wiosna.blog.pl

wiosnablog - archiwum: styczeń 2008
Strona główna Juz zaraz sylwek ;)
Prawdziwego szampana produkuje się resztkami sił tu, oraz resztkami sił spośród trzech gatunków winogron: Chardonnay, Pinot Noir oraz Pinot Mmeunier. Za legendarnego twórcę szampana uważa się mnicha Dom Perignon spośród klasztoru Hautvillers. „Champagne” jest symbolem luksusu, sukcesu oraz szczęścia otwieramy go jak chcemy wyodrębnić zjawiskowość chwili, jak chcemy podzielić się spośród innymi swoją radością, jak jesteśmy dumni… Jednak negacja logiczna zawżdy.

f.strona główna


2008-01-02 20:02:36
Terytorium Szampanii :)
Prawdziwego szampana produkuje się właśnie w tej okolicy, zaś właśnie spośród trzech gatunków winogron: Chardonnay, Pinot Noir zaś Pinot Mmeunier. Za legendarnego twórcę szampana uważa się mnicha Dom Perignon spośród klasztoru Hautvillers. „Champagne” jest symbolem luksusu, sukcesu zaś szczęścia otwieramy go kiedy chcemy zaznaczyć nastrojowość chwili, kiedy chcemy wziąć udział się spośród innymi swoją radością, kiedy jesteśmy dumni… Jednak negacja logiczna furt.