O czym chcesz poczytać na blogach?

Piktogramy

Night Przeznaczenie - Onet.pl Blog

Skomentuj mnie
Chinska Kaligrafia

Pismo chińskie jest systemem złożonym, tzn. występują w nim znaki, które z reprezentowanym wyrazemłączy znaczenie (zasada semantyczna), wymowa (zasada fonetyczna), alboznaczenie i wymowa jednocześnie. Relacje te opisał już na początku II w. n.e. Xu Shen, autor etymologicznego słownika Shuowen Jiezi wydanego w 121 r. Wyróżnił on sześć kategorii znaków (patrz niżej): piktogramy, ideogramy, znaki złożone, piktofonogramy, pomyłki i zapożyczenia fonetyczne.

Chociaż piktogramy i ideogramy są uważane za pierwszechronologicznie, stanowią one dziś nie więcej niż 5% znaków. Przeszło95% znaków to złożenia, bądź czysto semantyczne, bądźsemantyczno-fonetyczne. Określanie pisma chińskiego jako wyłącznie ideograficznegoto częsty błąd pojawiający się w wielu encyklopedycznych opracowaniach,wynikający z niewielkiej wiedzy zachodnich redaktorów nt. pismachińskiego.

Podział Xu Shena obowiązuje do dziś, aczkolwiek można go uzupełnić. Wyróżnia się następujące rodzaje znaków:

  • znaki powstałe w oparciu o zasadę semantyczną, są czasem nazywane.

BnO - biegam bo to moje hobby=PPowyższa mapa to ta na której odbywały się zawody

krótkie wytłumaczenie:
W lewym górnym rogu Jest podany tytuł mapy w tym przypadku "TYMBARK"
pod tytułem jest podana skala myślę że nikomu nie muszę tłumaczyć co to takiego (jeśli jednak macie z tym problemy piszcie) jak widać skala jest 1:10 000 to znaczy że jeden centymetr na mapie to 100 metrów w terenie. Obok skali widać  E-6m
oznacza to że warstwice są co 6 metrów. oczywiście na mapie widać przeróżne reklamy i sponsorów tego chyba nie trzeba tłumaczyć:P P prawej stronie jest biała tabelka w której znajdują się znaki są to piktogramy. U góry pisze nazwa zawodów poniżej kategoria (K-14), długość trasy w prostej lini (2 km i 660 m) oraz przewyższenie czyli ile będzie trzeba podejść w górę - powiedziałabym podbiec:P (w tym przypadku 168 m) dalej są podane znaki
np. punkt 6 ma mieć kod 47 i ma to być górna część muldy (reszty nie będę wam tłumaczyć w następnej notce umieszczę wszystkie tłumaczenia:P)
Oprócz tego na mapie jest jeszcze umieszczona legenda (tu częściowo zasłoniona naklejonymi piktogramami)
Trasa jest wyrysowana na czerwono, kółka  a raczej ich środek pokazuje  punkt kontrolny  który należy podbić.  Numery pokazują w jakiej kolejności.

Tureckie Opowieści

P.n.e. i zawiera koliste/owalne struktury o średnicy 10, 30 metrów, zbudowane ze słupów o kształcie litery T, między którymi wybudowano ściany. Pośrodku owej struktury ustawiono dwa wyższe słupy, również o kształcie litery T. Słupy, po osiem na każdą strukturę, mają po trzy metry wysokości i ważą od 10 do 50 ton. Największy, nieukończony filar który udało się odkopać ma dziewięć metrów wysokości. Do tej pory odkryto cztery takie koliste struktury, ale przypuszcza się, że w ziemi znajduje się ich co najmniej dwadzieścia. Podłogę owych struktur wykonano z palonej gliny, wokół ścian, na zewnątrz, umieszczono ławy. Wiele filarów dodatkowo ozdobiona płaskorzeźbami przedstawiającymi zwierzęta lub piktogramy. Piktogramy są podobne do tych, które znamy z innych stanowisk neolitycznych tego okresu. Zwierzęta to: lwy, byki, bydło, dziki, lisy, gazele, osły, płazy, pająki, owady, ptaki (zwłaszcza sępy). Przedstawienia sępów są dosyć powszechne na tym terenie, znamy je na przykład z Çatalhöyük.  Znaleziono statuetki wyobrażające prawdopodobnie lisy i dziki, oraz kilka przedstawień ludzkich – kucająca rodząca kobieta, płaskorzeźba bezgłowego człowieka otoczonego przez sępy, na niektórych filarach umieszczono części ludzkiego ciała – na przykład ramiona. Według Schmidta, owe filary w kształcie litery T, umieszczone pośrodku struktury i ozdobione ludzkimi ramionami symbolizują ludzi lub.

bejbe.blog.pl

Bogatego wachlarza usług Polskiej Krowy Pociągowej. No cusz...kiedyś w onecie zorganizuję chyba czata na temat wyżej wymienionej "firmy". Albo poproszę o ewentualne opinie w moim blogu :-) W zasadzie zdanie na temat PEKAPE polisz pipol mają identyczne, jak w kwestii Miłomściwie Nam Panującej TEPSY. W rejony polityczne wolałabym się nie zapuszczać, bo ten blog miał być niepoważny :-)
Jest jednak jedna jedyna rzecz, która mnie pociąga w pociągach :-)

A mianowicie

(i tu jakieś werbelki prosz)

AKCESORIA

To znaczy

śmietniczka z napisem PEKAPE
te takie urokliwe popielniczki również z powyższym napisem, takie malutkie a cieszą i śmierdzą
piktogramy ("nicht hinauslehnen", albo przy drzwiach wejściowych do pojazdu pociągopodobnego - ten ludzik wypadający za drzwi, które lekkomyślnie uchylił w czasie jazdy - biedaczek :-)
podajnik do papieru toaletowego (podajnik to raczej z drukarką mi się kojarzy)
nakładki na oparcia dla łeba (na każdej, w zależności od miasta pochodzenia taboru, nadrukowany jest symbol danego oddziału PEKAPE. Hitem, doprawdy, hiciorem jest nadruk rzeszowski - pociąg przypominający japońskie pociągi, albo inne pendolino, a pod nim dumny napis: PEKAPE RZESZÓW :-)

a co najważniejsze

FIRANKI :-)

Ostatnio pojawiły się nowsze, takie granatowe, ale ja poszukuję (i ukradnę, jak dopadnę.

_BLOG woda - e-blogi.pl

odcisk palca Wujka Stefana 2007-08-22

Oddział Kardiologiczny Szpitala Klinicznego w jednym z miast wojewódzkich. Super wyposażenie. Pomieszczenie lekarzy kardiologów, nie wiem dlaczego nazywane „Opisownia”, otwiera się na odcisk palca upoważnionych osób, skanowany na czytniku zamka. Obok czytnika klawiatura, widocznie drzwi otwierają się awaryjnie również na kod. I jeszcze jeden przycisk- z piktogramem dzwonka. Miałem się dostać do jednego z pracujących tam lekarzy po wyniki badań ojca. Grzecznie naciskam dzwonek i czekam. W tym momencie, nie wiedzieć dlaczego bardzo z siebie zadowolona, młoda lekarka, ostentacyjnie przykłada palec, otwiera drzwi i nim zdążyłem poprosić o przywołanie „mojego” lekarza, zamyka je. Potem wychodzi, i po chwili wraca. Tym razem nim przyłożyła palec, dała mi krótki wykład: „tu kardiologia, a nie domofon do bloku wujka Stefana, TO się otwiera odciskiem palca a nie dzwoni”. Osłupiałem i przez chwilę rzeczywiście poczułem się jak ciemny chłop pańszczyźniany. Moja ulubienica widocznie miała „dzień szwendaczka” bo po kilku chwilach.

Żona Zarobiona

Etc. Rano jestem tak zmeczona, że nie mam już energii zająć się choćby połową tych spraw i całą masą tych naprawdę ważnych. Zresztą, jak ja mogłabym się zająć takim kryzysem światowym? Albo brakiem mrozów przez co rolnicy tracą, bo im oziminy kiełkują. Poza tym, skąd u mnie zainteresowanie rolą?

Jeszcze tylko 4 miesiące i skończą się głupie dylematy ciężarówki. Zacznie się orka podwójnej matki.

by Ju 2012-01-09 14:16:35
skomentuj (1)


Moje pijary czyli lans
Katar mi już prawie minał, głos odzyskuję, więc idę jutro do pracy. Nie wiem, co prawda, jak wytrzymam 5 lekcji, ale najwyzej do ostatnich uczniów bede mówić pismem wezełkowym. Albo piktogramy walnę na tablicy. Albo klasówkę calogodzinną. Jesli pierwsze dwa sposoby zawiodą. Sami bedą sobie winni, prawda?
Jakiś czas temu rzuciłam obgryzanie paznokci. Już nieaktualne. Został mi jeden długi. Za bardzo mnie to zycie stresuje jednak. Już chyba szybciej się odchudzę.

..........

Po kilku sekundach przemyśleń dochodze jednak do wniosku, że dam sobie (a raczej moim pazurom) jeszcze jedną szansę. To odchudzanie w ciazy jakoś mnie nie kreci. Naukowo to pregoreksja i ponoć jest trendy, jazzy i wicked, ale ja nigdy nie byłam promodowa a tym bardziej prodietowa. Odpada.

A co u nas? Umówmy sie, że przez nastepne kilka miesięcy nie wchodzę w kadr obiektywów.

Bóóóóóóó.

Zadanie :D a innym trzy :D ostatnio miałam na polskim polewe z Mańka, bo wydawał bardzo dziwne odgłosy :D (pozdro :*) a jak nasze Maćki z Grajkiem coś wymyślą ..to normalnie czasami... :D ekchem.... (pozdro :*) a Dziewczęta są oczywiście super :* (oprócz jednej :|) i dla reszty Chłopcząt też pozdro :* tak na marginesie, to były wybory trójki klasowej... jestem zastępcą.. gospodarzem jest Pumba...a skarbnikiem Grajek :] miałam aż 4 głosy... a gospodarz aż 5 :P to i tak dziwne ,że zostałam zastępcą, bo to przecierz nowa szkoła, i nowi znajomi...
--------------------------------------------------------
wczoraj i przedczoraj byłam z pauliną na rowrze.. ale sie zmachałam.. macie pomysł na jakiś piktogram ostrzegawczy ? bo mam pomóc paulinie, i nie mam pomysłu...
-------------------------------------------------------
patrze, żę jestem sławna w tym piszu... dzieci na matejki mnie znają... chyba nawet wiem skąd.... ale tak pozatym ...to fajnie się było tak z nimi powyzywać...
-------------------------------------------------------
we wtorek mam imieniny... muszem skombinować 50 dych i kupić sobie perfumki z adidasa :]

peace ;)


Roksana

skomentuj (10)/2004-09-23...18:00:56/

mam 5 minut :*


bardzo dawno nie pisałam aż dwa tygodnie....