O czym chcesz poczytać na blogach?

Pijarzy

Sercem Pisane

Strajki) trzeba zrozumieć. Przecież lepiej jest na urlopie, może znów jakaś wycieczka życia, ale chyba „słońca Peru” nie przebije:)
3. Donald nic nie mogę
To nie moje niestety, ale pożyczam od Jarka, żeby nie było:) A co może taki premier? Jakby rządził drugą kadencję, jakby Jarek mu nie przeszkadzał, prezydent się nie wtrącał, media były przyjazne…tylko, że rządzi drugą kadencję, prezydent siedzi pod „żyrandolem”, media łaskawie chwalą czyny premiera, Jarek jakby też nie taki groźny:)
4. Donald Pijar
Pijar to takie coś takiego reklamowego, że patrząc na popsuty samochód, media powiedzą np. że ekologiczny, świetny lakier, a jaki oszczędny i wszyscy będą zachwyceni takim autem.
5. Donald Wódz
Premier Donald Tusk, świetny polityk, znakomity piłkarz, podróżnik międzynarodowy,  fachowiec od finansów, znajomość języków, 

źródło:sercempisane.pl/blog

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)

Album Przekonań

Nauczy. Bo tu żadna szkoła nic nie pomoże, chociaż by i po Harvardzie był. A zacząć gdzieś musi. A później i partia się upomni i do sejmu może dojdzie. A tam to już i uznanie i pieniądz grubszy. Tylko podstawy najpierw muszą być. Ja tu przedstawię odpowiednio to i szacunek od początku będzie. A jak szacunek jest to już z górki. I się nie martwić, że rady nie da. Od myślenia tu mamy ludzi – i dwóch studentów ostatnio nam z gminy dali. A na referencje też muszą zasłużyć, no nie? A, że młodzi to i robić im się chce. Ale na nich też trzeba uważać – bo bądź, co bądź to obcy. Przyjdą na chwilę, a potem zły pijar robią. A co to ten pijar? A gówno widzą, ale swoje wiedzą. A potem ludziska do nas uznanie tracą. A tak być nie może, bo my wszyscy zarabiać chcemy. Prawda, Panie Ryszardzie? Prawda, prawda święte słowa. No właśnie, a weźmie ten nasz lokalny, z koziej dupy brukowiec podłapie i będzie się niosło po wsi, jak papier gówno. Potrzeba nam tego pytam jeszcze raz? Do roboty to tu nie ma komu. Na bezrobocie narzekają, a bezrobocie jest bo się ludziskom robić nie chce. Jakśmy im w zaszłym roku za darmo szkolenia na angielski załatwili to nikt się nie zapisał. A to specjalnie pod krawatem dwóch ze stolicy ważnych przyjechało i wstyd na.

Z Jezusem przez życie iść... - Onet.pl Blog

Nawet powiedzenia: "benedyktyńska cierpliwość", "mądry jak jezuita" itp. Dzięki zakonom powstawały pierwsze szkoły przy kościołach, które nosiły nazwę szkół parafialnych. Dla nie umiejących czytać opracowano tzw. Biblię ubogich - cykl malowideł na ścianach kościołów, które przedstawiały życie Jezusa i świętych. Jednostkom zdolniejszym Kościół fundował stypendia. Pod jego patronatem powstawały pierwsze uniwersytety i wyższe uczelnie, w których wykładowcami byli najczęściej księża, a prowadzącymi je - zakonnicy. Wielką zasługę na tym polu mają benedyktyni, cystersi, dominikanie, franciszkanie, jezuici, bracia szkolni, pijarzy. Ich pomoc kierowana była najczęściej w stronę biedniejszych.

 

"Kultura monastyczna jest pierwszą kulturą elitarną powstającej Europy. Mnisi, jako ludzie wykształceni, w dobie powszechnego analfabetyzmu uratowali podstawy antycznej i chrześcijańskiej zarazem kultury, przekazując ją kolejnym pokoleniom. W klasztorach przepisywano teksty (również starożytne), rozwijano naukę i sztukę.

Nie sposób nie docenić wkładu, jaki wniosły zakony do dorobku kulturalnego Europy. Od XII do XIII w. ruch zakonny nabiera ogromnych rozmiarów, różnicuje się, podejmuje prace w bardzo różnych kierunkach, służąc między.

Czesio - Onet.pl Blog


AUTORZY
 • Mattie
ODCINKI
 • Chjóston, ja pierdziu
 • Óczucie wyszsze
 • Zemsta Zajjo
 • Noc rzywyh trupóf
 •  Boże Halo
 • Kreha Rzycia
 •  Pszesóhanie
 • Czarny pijar paparaczi
 •  Istny Cyrk
 • Letkoatyka

Słowo jak ziarno

Do dzieci. Potrzeba katechezy dla dorosłych. Potrzeba ciągłego powracania do tego, co powinno być podstawą życia chrześcijańskiego.

Śmiało można powiedzieć – choć pewnie nie wszyscy się z tym zgodzą – że w polskim Kościele potrzeba nam dzisiaj umiejętnego łączenia ewangelizacji z katechezą. To są dwa skrzydła, które pomogą wzbić się na wyżyny duchowości. Jeśli jednego z tych skrzydeł zabraknie, nie będziemy w stanie wzbić się w Górę.

A może wcale nie katecheza jest tutaj potrzebna? Może po prostu wystarczy logicznie pomyśleć ???Komentarzy: 1 2012-04-05

Dziś święto wszystkich Kapłanów. Przy tej okazji odrobinka wspomnień.

W życiu spotkałem wielu księży. Najpierw księża salezjanie w mojej rodzinnej parafii, potem pierwszy, drugi i trzeci proboszcz diecezjalny. Potem pijarzy, a w między czasie jeszcze kilku franciszkanów, saletynów, misjonarzy i.