O czym chcesz poczytać na blogach?

Pigwa

mamaszostki

- wzdycham ciężko, ładuję malca w pieluchę i piżamę i pomagam ratować przyszły sok.
Małż z kolei, ratuje sytuację resztką pysznej kawy z termosu - przysiadamy na moment razem przy stole. Młodzież zamiata rozsypany cukier, gotuje mleko i robi sobie kolację. Chwila spokoju.

Zbieramy ziemiopłody w każdy weekend - przed i po przyjemny spacer przez las - a w tygodniu szkoła, praca, lekcje, ważne sprawy - i tak się wszystko kręci, że gdyby nie ten kawałek ogródka, nikt upływu czasu nie zdążyłby zauważyć.

Tagi: dzieci, jesień, pigwa, sok z pigwy

skomentuj (0)

Poranek 2009-09-21 09:26:46

Dzień jak codzień. Pierwszy wstaje małż i mnie robi kawę, a dzieciom pobudkę. Potem "starszaki" gotują mleko na zupę mleczną, trwa bitwa o płatki (zawsze okazuje się, że jakichś było za mało), bo otwarte są nie więcej niż 3 opakowania. Najmłodszy wpyla na sucho cynamonowe gwiazdki i popija mlekiem z kubeczka.

Aromat gotowej kawy to sygnał dla mnie, ze trzeba wstać. Nie jest to łatwe po nocy przed monitorem - projekt, czy.

AKTYWNA STRZELECKA - Onet.pl Blog

Nie miałam. No i ostatnio nie trafiłam na owoce pigwy, choć już jesień. Tego dnia, w drodze do domu, na przystanku w centrum stolicy, koło przystanku tramwajowego, na którym wysiadłam ujrzałam starszą panią sprzedającą owoce pigwowca. Natychmiast kupiłam jedną porcję (torebkę) i udałam się do domu, aby poeksperymentować i wymyślić przepis na konfiturę do herbaty. Już wypróbowana i póki co zastąpiła cytrynę w jesiennej herbatce. Efekt mi odpowiada. Mniam, mniam.

Poniżej przepis

Kwaśna konfitura z pigwy do jesienno-zimowej herbaty

Ilość pigwy wg uznania i potrzebnej ilości

Cukier

Miód

Ponieżej kroki przygotowania:

1) Wrzuciłam owoce do zabrażarki na jakąś godzinę;

2) Wyjęłam z zamrażarki i umyłam;

3) Wydrążyłam środki (nasionka) i pokroiłam w ósemki;

4) Warstwami.

serwuskucharze.blog

Do miękkości, a następnie drobno pokroić. Wymieszać z mięsem, serem i roztrzepanymi jajkami. Doprawić solą i pieprzem. Uformować z mięsa kulki wielkości dużych orzechów włoskich, obtoczyć je w mące i usmażyć jak pączki w tłuszczu. Kotleciki podawać z warzywami i ryżem.

Czas: 50 minut
Ilość: 4

skomentuj (0)

Galaretka z gruszki 2009-05-31 21:41:29

Gruszki są w sprzedaży i bardzo łatwo dostępne, a za niedługo na drzewach będzie dużo, polecam..

Składniki: 1,5 kg pigwy, 50 dag cukru białego, 50 dag cukru żelującego, 50 ml spirytusu, kora cynamonowa, 2 goździki.

Wykonanie: Gruszki obrać, pokroić na ćwiartki, usunąć gniazda nasienne i szybko włożyć do wody zakwaszonej sokiem z dwóch cytryn. Z czterech szklanek wody i cukru żelującego ugotować syrop. Gruszki odcedzić, poukładać w wyparzonych słoikach, dołożyć po kawałku kory cynamonowej i po 2 goździki. Zalać gorącym syropem. Zamknąć szczelnie, pasteryzować 30 minut w temperaturze 90 st.C, wystudzić.

Czas: 45 minut
Ilość: 4

rysiu blog

Gdyby nie... No właśnie: LIBACJE!!! Ha! W miesiącu czerwcu (mówiąc językiem urzędowym) odbyły się... 2?? Tak dwie! NIby nie dużo ale za to jakie!! Pierwsza odbyła się osiemnastka Czarosława...

Osiemnastka Pigwy
text: Ryszard
Rozdział pierwszy

Tego dnia Kamil nie próżnował już od samego rana. Pierwsze piwo wypił o godzinie 11. Nie żeby chciało mu się jakoś szczególnie pić, po prostu była okazja do Krzysztofowania, a takich sytuacji nie marnuje się. Ten dzień jednak miał się zacząć dopiero o godzinie dwudziestej... Jego kumpel z klasy, niejaki Pigwa pod pretekstem urodzin, organizował bowiem popijawę na leśniczówce. Biedaczek zapewne myślał że ludzie przyjdą czcić jego pamięć... Jakże się mylił... Ludzie w głowach mieli tylko 100 Bergów i kilka litrów, które to na imprezie miały się pojawić... Ale RYszard nie jechał na krzysztofa. On kupił swoje!!! Cóż z tego że złamał przykazanie, kiedy mógł później szpanować, jako że on jedyny pił piwo w cenie powyżęj 2,-... Warki gwoli ścisłośći. Czerwone. Na miejsce przeznaczenia dojechał dzięki swej niezawodnej koleżance Agnieszce aka Yennie, której mamusia podwiozła ich.