O czym chcesz poczytać na blogach?

Pies

Pies - Onet.pl Blog

Wytrzymały i sprężysty. Pies nazywał się Hektor Linksrhein i stał się nowym nabytkiem von Stephanitza do jego psiarni w Grafrath. Hodowca nadał mu nowe imię Horand von Grafrath i zarejestrował go pod numerem 1 w księdze hodowlanej owczarków niemieckich.

Właściciel psa opisał go słowami: "Horand ucieleśniał dla entuzjastów rasy spełnienie ich najdroższych marzeń. Był to pies, jak na te czasy, duży (61 cm), o potężnej budowie, pięknych liniach i szlachetnej głowie. Był silny i sprężysty, jak stalowy drut. Jego wspaniałej budowie odpowiadał charakter. Horand był cudowny w posłusznej wierności dla swego pana, był prostolinijny i szczery. Miał naturę gentlemana, połączoną z nieograniczoną pasją życia i pracy. Mimo że nie przeszedł gruntownej tresury w młodym wieku, był przy boku swego pana uważny na jego najmniejsze skinienie. Pozostawiony sam sobie, stawał się skończonym rozrabiaką i niepoprawnym prowokatorem bójek. Zawsze.

Blog piesków


czy długi spacer. Nie powinniśmy także przed zostawieniem go samemu sobie,
bawić się z nim, ponieważ tym silniej odczuje on nagłe opuszczenie go.
Ważną zasadą jest także abyśmy nie zwracali na psa uwagi, jeśli on tego usilnie pragnie
i zajmowali się nim tylko gdy jest grzeczny.

Szczekanie z tęsknoty.
Szczekanie ze stresu związanego z samotnością różni się zasadniczo od szczekania
dla zwrócenia na siebie uwagi. Problem ten dotyczy psów zbytnio przywiązanych do jednego człowieka.
Ponieważ pies ten jest uzależniony od jednej osoby, obecność innych nie przynosi mu większej ulgi.
Szczekaniu mogą towarzyszyć bieganie w kółko, niszczenie, nadmierne ślinienie się, drgawki oraz wycie
w kierunku miejsca, gdzie pies po raz ostatni widział swoją ukochaną osobę.

Rada:
Takie zachowanie przeważnie jest skutkiem zaniedbań w okresie socjalizacji psa.
Pies nie nauczył się samodzielności i ma zaburzone poczucie bezpieczeństwa.
Jego problem można rozwiązać opracowując dla psa terapię behawioralną w formie
.

│Psy│Rasy│tapety│wystawy i pielęgnacja│zamówienia - Onet.pl Blog

Biega, rzadziej się bawi, a to w prostej linii może prowadzić do otyłości. Nadwaga u psów podobnie jak u ludzi jest chorobą i należy liczyć się z jej poważnymi konsekwencjami (jak np. choroby układu krążenia, choroby nerek, wątroby i nerek).

Jak spacer to tylko na lince – generalnie psy „podwórkowe” żyją krócej, ze względu na większe narażenie na niekorzystne czynniki środowiska jak np. patogeny, pasożyty, trucizny. Nie znaczy to, że należy naszego „seniora” trzymać w zamknięciu. Należy jednak pamiętać o tym, że starszy pies może mieć przytępiony słuch i węch i w porę może nie zauważyć grożącego mu niebezpieczeństwa np. nadjeżdżającego samochodu, dlatego nasz pupil powinien korzystać z ogrodzonego wybiegu lub wychodzić na spacer tylko i wyłącznie na smyczy.

Dbaj o bezpieczeństwo swojego pupila – w naszym domu znajduje się wiele substancji, które mogą być toksyczne dla naszego psa. Dlatego należy pamiętać o tym, aby usunąć z zasięgu psiego pyska takie substancje jak: odmrażacze do szyb, trutki na myszy i szczury, niektóre rośliny doniczkowe, baterie, leki itd.

Blog dog22

0 Psie sporty czesc 2 Obedience 2006-11-30                                                   Hi!!!!
Wiecie juz cos na temat Agility
Ale jesl Agility niejest sportem dla waszego pieska spkojnie 
moze Obedience wam sie spodoba

Obedience

czyli posłuszeństwo

Jedna z dyscyplin psiego sportu oficjalnie uznana w Szwajcarii w roku 1996. Każdy pies bez względu na wzrost i pochodzenie (czyli rodowód nie ma znaczenia), może uprawiać tę dyscyplinę, która składa się z trzech stopni trudności (Obedience-I, Obedience-II, Obedience-III)po 10 elementów do wykonania, za które otrzymuje się od 20-40 punktów.


OBEDIENCE - I

1. Pozostawanie w grupie (przez 2 min)

UwagA

Lola zadziwiająco nie ma ostatnio takiego powera do ćwiczenia, więc kilka powtórek kroku hiszpańskiego, piruetów, trochę szukania i nadawał się tylko do skubania trawki i tarzania w trawie. Proszę bardzo! Zadziwiające, że Lola mając wolnośc i przestrzeń sama z siebie nie wybiera już buzowania się i "akcji" - olewała przechodzace dalej psy, psa szczekającego jej nad głową (na 1 piętrze mieszka szalona, stara jak świat królewna w typie chihuahua). Woli tarzać się, skubać trawkę, węszyć i chodzić bardzo powoli. Moznaby powiedziec, że zachouje się jak normalny pies. Zmotywowało mnie to do wychodzenia częściej z nią na tą przestrzeń- wreszcie nie musze mieć oczu wkoło głowy i na podeszwach!

Potem z Nepem trochę kwadratu (nie Piotrek, nie doganiamy Was jeszcze :((( ), z Hipciem kształtowanie i dla obydwu to, co poleca babcia Turid- wywachiwanie garści chrupków rozsywpanych na trawie. Dla Hipcia to chyba powinna być podstawowa aktywność na najbliższe kilka tygodni... potem tylko pół godziny czesania chłopaków Nowym-Super-Furminatorem (kto mnie.