O czym chcesz poczytać na blogach?

Pierwiastki matematyka

enigma blog

Przed snem.
Gatunek nie minie.
Bo mamy w sobie
dzikośc serc


+i z troszeczkę innej beczki...+


Moje Mantry

Jakie życie taka śmierć.
Bo zapomnieć ludzka rzecz.
A może kaszmirowe niebo czuć,
Gdy wznoszę się, wznoszę się...
skomentuj (2)
Pierwiastek ze 100...czyli Aga i czarna dziura umysłowa


26 - dzień miesiąca, który zawsze będzie dla mnie wyjątkowy. Właśnie dzisiaj mija miesiąc od czasu, kiedy po raz pierwszy dotknęłam Jego ust.
Jestem szczęśliwa. Pierwszy raz w życiu będąc z kimś czuję jego obecność, słyszę bicie.Cię Łukasz i dziękuję za to, że jesteś przy mnie.


A jak tam cała mniej ważna część świata, ale również cudowna?(bo jest ta ważniejsza część - Łukasz, która sprawia, że cała reszta uśmiecha się do mnie).

Obiecałam to sobie zapisać w pamiętniku, więc zapisuję.
Dzisiejszego, pięknego dnia, kartkówka z matematyki, dwa banalne zadania, delta, wyciągnąć pierwiastek ze stu, ja:"hm no kurwa przecież był zasrany pierwiastek ze 100, tylko jaki??...", po 10 minutach, ja:"no kurwa...", po kolejnych 5 minutach, oddaję kartkę, Kasai:"pierwiastek ze stu to przecież 10", po chwili, ja:"kurwa...", CZARNA DZIURA UMYSŁOWA.

W szkole jak to teraz w szkole bywa....

Perypetie sfrustrowanej gimnazjalistki - Onet.pl Blog

Znaleźć czas i chęci na aktualizację bloga. W każdym razie: już jestem, przebrnęłam przez kartkówkowo-sprawdzianową rzeczywistość cała i zdrowa, choć wątpię, czy będzie mi dane cieszyć się długo tym zdrowiem - po poznaniu oceny z klasówki z matematyki mama najpewniej rozłoży mnie na czynniki pierwsze, jak ja dzisiaj rozkładałam pierwiastki. Chociaż z tymi pierwiastkami to raczej inna nazwa, ale z drugiej strony, w tej matematyce niczego nie można być pewnym.

     A wracając do snów (patrz drugie zdanie pierwszego akapitu)...

_________________

     Przed sobą widziałam otyłą, siwą kobietę w okularach, zza których badawczo mierzyły mnie wzrokiem małe,.

Karma- what goes around, comes around. - Onet.pl Blog

Do mnie od kilku dni. Nie jest, w istocie moją własnością, ale znak życia by się przydał. Troszkę się ... wściekłam się, ale, cóż... może potrzeba spasować, może nie warto wypruwać sobie żył... skoro i tak już w większości są wyprute przez edukację i jej krzewicieli.
***
Jak na złość, pod koniec trzeciej klasy zaczyna mi się podobać matematyka. Z jedynki poprawiłam się na trójkę w tempie kilku miesięcy, teraz mam wyraźne szanse na czwórkę. Jak na złość, nie mogłam się zmotywować i uczyć tak wcześniej...? Grunt, że teraz jest dobrze. I oby do przodu, matematyko!
***
Luźna refleksja o ironii losu... wstaję i nadzwyczajnie zdążam na autobus, na który zazwyczaj się.


03 marca 2009
wrrr!
Generalnie jeden mangan spierniczył wszystko. Zewsząd się dowiaduję, że wiadomości o pierwiastku Mn nie będą mi do szczęścia potrzebne... a tu nagle wywalają z nim na maturze!!!
Wrrrr! Precyzja edukacji:|.
***
Nie samą szkołą żyje człowiek, w Chorzowie ostatnio rekolekcjami. Zręcznymi, dobrymi, zachęcającymi, praktycznymi. Po 'lekcji' w kościele są warsztaty, dobierane podług zainteresowań. Dziś poszłam na prawo. Nie, nie w.

Blog ajzulka

ajzulka
ajzulka.blog.interia.pl
Notki
2007-10-01
dzis 1 dzien pazdziernika.boki zrywac:) wkuwam pierwiastki od popoludnie i dalej nie umie a jutro kapa.mysle mysle i nie wiem co zrobi z tym.
Sie i zdam na pozytywna ocene :) Ola szkoda , że mam kare z milom chęcią poszłabym  z tobą na rower.Ale pamietasz jak ja cię prosiłam to ty nie poszłaś.jutro podobno ma byc kartkówka z Histori ciekawe co dostane o ile ona będzie pewnie kape :) nie no biera sie wgarsc nie moga dostac kapy z histy ani z niczego innego Boje sie troche tego sprawdzianu z matematyki .Tak szczerze to ja zabardzo nie lubię maty szczegolnie teraz bo mamy same jakieś je****** przykłady.Jak ktos lubi matme to super .życzę wszystkim powodzenia na sprawdzianie.Pójde chyba zaraz na ogrodek zbierac nowe glizdy :) nie no zartuję a tak wogole to mam same ochrzany.tragedia.P.zdr.
fione Ole T. patrycje P  m.i.ś.k.a. :P :). Kube.

dziobaki są spokoSerce do kwadratu
Niektóre typowo samcze zachowania akceptuję. Moje duże dziecko! 

Pierwiastkujesz mi serce.

Tagi: dzieci, serce, kwadrat, pierwiastek
by zarty-prywatne | 2010-03-03 20:04:29 | skomentuj! (0)
Mumble grumble
Ze schodów upadam z gracją. I choć upadek był bolesny, to pozostał prawie niezauważony.
Mógłbyś mnie tak miziać po włosach i trzymać za rękę już zawsze, ale za bardzo boję się o tym napomknąć, bo gdybyś wiedział, co siedzi w mojej głowie, to mógłbyś się przestraszyć. 

Pink Floyd > "Figury i przekształcenia", nie mam nic więcej do dodania.

Tagi: strach, włosy, upadek, mizianie, pink floyd, gracja
by zarty-prywatne | 2010-03-06 22:54:25 | skomentuj! (0)
Matematyka uczuć
Jestem jakąś pieprzoną sinusoidą, raz w drodze do jedynki, a raz minus jedynki.
Hej, coś tu się nie zgadza, podobno dla ludzi takich jak ja granice nie istnieją?

Smutno mi zwyczajnie, kiedy on jest smutny. Jeszcze smutniej, że nie wiem, co dusi w sobie i obawiam się, że.

Życie nastolatki... Życie Agatki :)) - Onet.pl Blog

Się o tą niespodziankę, ale kiedy wychodziła, rzuciła jeszcze:
- Acha, a to dla Ciebie, bo byłaś najlepsza z matematyki w podstawówce - dała mi kalkulator i zamknęła drzwi. "Kalkulator?" Byłam naprawdę zaskoczona. "Doprawdy, mogła się bardziej postarać". Ale moi drodzy, to nie jest zwykły kalkulator, to kalkulator Ful Wypas. Można liczyć ułamki, pierwiastki i wszystko, co się da. Nawet zadowolona jestem... Muszę go szybko schowac, bo jak Nikodem go dorwie, to nie odda (zapowiada się na mistrza matematyki - umie już dodawać i odejmować do 20, a ma dopiero 5 lat!). Ok, to muszę leciec, bo mi tu jęczy tata, że:
- Siedzisz o tej porze na komputerze, jutro się znowu spóźnisz do szkoły!!
- Jak mnie chociaż raz obudzisz to się nie spóźnię.
- A tak, ale to tam...
Agatka