O czym chcesz poczytać na blogach?

Pielgrzymki

Bóg istnieje! - Onet.pl Blog

Dzięki temu, co się w nim przeżywa, kogo a raczej Kogo się na tej drodze spotyka - usłyszeć, zobaczyć, dotknąć Go.... jeśli chcesz, to najszybciej na pielgrzymce, bo w przedziwny sposób właśnie podczas pielgrzymki człowiekowi "otwierają się" uszy, oczy i serce na rzeczy, które, choć mamy na codzień, to jednak ich często nie zauważamy, nie doceniamy, przechodzimi nan nimi do porządku dziennego.

Jeśli pielgrzym tyko prawdziwie zechce, może w sposób wyjątkowy doświadczyć, POCZUĆ BOGA. Efekt zależy tylko od pielgrzyma - czy zechce czy też machnie ręką.

Jakie owoce przyniesie pielgrzymka zależy tak naprawdę ode mnie. Pan Bóg juz swoje zrobił. To ja mam teraz przyjąć to wszystko, co On mi ofiarował: cały czas pielgrzymki, modlitwę, spotkania z ludźmi, odkrywanie w nich obecności Boga, uśmiech, radość, cierpienie i walkę o dobro.... Każdy z pielgrzymów może tutaj dać swoją listę..

Na pielgrzymce widać dokładnie, że BÓG ISTNIEJE !!!

A teraz słów kilka do tych, którzy prosili o modlitwę (czy to poprez bloga czy osobiście)  - pamiętałem o Was! Co prawda nie dane mi było modlić się za Was na Jasnej Górze, ale myślę, że Pan Bóg i tak słuchał.

Pamiętajcie, że On zawsze słucha

malybrat blog

Mój powrót to nie był rajd tylko już pielgrzymka) to niezwykłe przeżycie, zwłaszcza że sporą część trasy jechałem drogą którą jedzie nasza pielgrzymka, więc była to też podróż sentymentalna. Pani od ogórków z ważnych młynów, przygody z noclegiem i "stara gwardia" z grudziądzkiej pieszej która uratowała mi życie, bo nie miałbym gdzie spać, wizyta u Chrzestnej...248 km i mnóstwo przygód i radości. Wróciłem do domu szczęśliwy i przez parę godzin ta euforia dominowała nad tęsknotą do Ani, ale wkrótce się to odwróciło. Aż chciałem opowiadać wszystkim moje przygody. Warto było się męczyć z dziadkami żeby mieć taki powrót. A i jeszcze jedno. Edyta. Bardzo mnie wspierała w czasie tego pół rajdu i pół pielgrzymki.

Trudno mi chronologicznie uporządkować dalszy przebieg wakacji. Z mojej inicjatywy spotkałem sie z Dominiką i było bardzo przyjaźnie. Powiedziałem Jej o Ani, okazało sie że jest do niej strasznie uprzedzona...

cdn.

 Nie będzie dalszego ciągu. Za dużo się dzieje żebym teraz mógł sobie pozwolić na grzebanie w przeszłości...

 skomentuj (0)No chains around my feet, but i am not free 2008-09-29 21:46:01


Wydaje się być tak pięknie, ale dość powierzchownie. To co sprawia że tak nie jest jest we mnie. Mógłbym skupić się na dążeniu do zaskpojenia własnych, cżesto bardzo naturalistycznych instynktów,.

sowa

Telefon: 22 615 28 60 e-mail: info@piusx.org.pl  Imię i nazwisko kierownika pielgrzymki: ks. Karol Stehlin FSSPX

Opiekunowie duchowni: ks. Łukasz Szydłowski FSSPX, ks. Dawid Wierzycki FSSPX, br. Jacek Okuniewski OP

Ostateczny termin zgłoszenia: 31 lipca 2011 r. Szczegółowe informacje nt. zapisów:

                                                                                                                                                                        fot.: ks. Jan Jenkins

Data wymarszu: 4 sierpnia 2011 r. (środa) – święto św. Dominika,

Wymarsz pielgrzymki: przeorat św. Piusa X, Warszawa

uroczysta Msza św. o godz. 7:30 wymarsz około godz. 9:00

Zakończenie:
15 sierpnia 2011 r. (poniedziałek), święto Wniebowzięcia N.M.Panny
Powrót:
Istnieje możliwość powrotu do Warszawy podstawionym autobusem(…)

Informacje ogólne
Regulamin Pielgrzymki
Duch modlitwy i ofiary
Porządek poranny
Noclegi
Wyżywienie
Co jest potrzebne pielgrzymowi
Zapisy
Wersja do wydruku http://www.piusx.org.pl/pielgrzymka

http://sowa.quicksnake.pl/ks-John-Jenkins/XVII-Midzynarodowa-Piesza-Pielgrzymka-Tradycji-Katolickiej-na-Jasn-Gor

Tagi: Bractwo Św Piusa X pielgrzymka

Link  , zawsze.

Anka - Onet.pl Blog

Na nas już kolacje i ciepłe prysznice. Tego dnia nocowałam w dość dużym domu z jeszcze czteroma dziewczynami. Mieszkańcy Bukowca słyną z wielkiej gościnności i życzliwości, dlatego grupa gospodarcza tym razem nie musiała robić kolacji, ponieważ większość dostała ją na swoich kwaterach. Jednak ten, kto jej nie otrzymał był zaproszony na wątróbkę do rzeźnika.

Tradycyjnie, o godz. 21:00 rozpoczął się Apel jasnogórski. Po Apelu udaliśmy się na bazę, do grupy medycznej, w celu rozprawienia się z naszymi dolegliwościami, którymi najczęściej były pęcherze. Wspólne rozmowy i śpiewy trwały jeszcze do godz. 23:30, a potem wróciliśmy na swoje kwatery, aby wyspać się po tym najtrudniejszym dniu tej Pielgrzymki.

 

 4. Dzień Czwarty – 3 sierpnia, wtorek

Dziś pobudkę zaplanowano na godz. 7:00. po złożeniu bagaży udaliśmy się do miejscowego kościoła na Mszę św. Jest to piękna drewniana świątynia, w której 2 lata temu miała miejsce uroczystość, którą co roku wspomina cała Pielgrzymka. A mianowicie odbył się tu ślub Basi i Roberta z Urzędu Ochrony Pielgrzymki. Po liturgii ruszyliśmy w drogę.

Tego dnia wszyscy Pielgrzymi czekali na wejście do Grodziska. Tam tradycją stało się już, że mieszkańcy tego miasta częstują nas pokarmem. Tak było i tym razem. Oprócz kanapek można było dostać.

...daj się kochać Miłości! - Onet.pl Blog

Dzięki za serce twe,
za wiarę twoją,
mówisz 'nie lękaj się',gdy świat się boi.
Dzięki za prosty fakt,
że jesteś z nami,
że chcesz być znami,
zostaniesz z nami poza czas,
Dzięki za serce twe,
obecność twoją,
bardzokochamy cię, bardzo kochamy się,
więc zostań z nami poza czas, poza czas...


Wspomnienia, wspomnienia i jeszcze raz wspomnienia... nie do końca przyjemne, no ale cóż, nie zawsze było kolorowo.

No a do pielgrzymki 15 dni. Naprawdę już się doczekać nie mogę... :D Ludzie mówią, że taka pielgrzymka to coś cudownego... Wierzę im :) Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam pójść na pielgrzymkę..., ale taką prawdziwą, "dosrosłą", jak to myślałam, kiedy byłam malutka... :) Możecie mnie uznać za wariatkę, pchać się tam, gdzie człapie się 30 kilosów dziennie, w niewygodach, gdzie trzeba wstawać o 4 - 5 rano..., no cóż. Może i mam coś z wariata... Wariata Pana Boga... ;) Ja poprostu PRAGNĘ, MARZĘ o tym, by znaleźć się wśród tylu ludzi, iść RAZEM do stóp Mamusi zanieść swe prośby... :)

<)))><

Strona Stowarzyszenia Papaboys w Polsce | Pamięć o Janie Pawle II w pomoc Papiezowi Benedyktowi XVI

Sposób nie mogą wyruszyć. Trzeba jednak podkreślić, że jeżeli ktoś mógłby pójść, a nie czyni tego, to pielgrzymka duchowa nie jest dla niego.

Duchowo pielgrzymuje z nami bardzo wielu ludzi chorych, np. przykutych do łóżek, ale nie tylko. Są również osoby, które opiekują się kimś bądź praca uniemożliwia im fizyczne bycie na szlaku. Pielgrzymi ci, za pośrednictwem transmisji radiowych czy własnych modlitw, łączą się z pątnikami duchowo i przeżywają ten czas z intencją – prośbą, dziękczynieniem czy błaganiem – tak, jak jest to czynione na pielgrzymce.

Co roku mamy potwierdzonych około 5 tysięcy pielgrzymów duchowych, którzy przysyłają deklaracje uczestnictwa. Szacujemy więc, że w tę formę pielgrzymki włącza się ponad 20 tysięcy osób.

Pielgrzymi duchowi, choć nie jest to koniecznością, wspierają pielgrzymkę również ofiarą pieniężną.

Rzeczywiście, ale to nie warunek. Ofiara, owszem, jest konieczna, ale przede wszystkim duchowa, czyli modlitwa za pielgrzymów. Czasami jednak pielgrzymi duchowi decydują się wesprzeć pielgrzymkę ofiarą pieniężną i wtedy pieniądze mogą być przeznaczone na opłatę za osobę, której nie stać na wpisowe. Mimo że koszt pielgrzymki nie jest wielki (80 zł plus powrót), zdarzają się takie sytuacje. Chcę jednak podkreślić, że pielgrzymka nie jest uzależniona od pieniędzy! Wystarczą chęci.

Szlak pielgrzymkowy jest sprawdzianem wytrzymałości, cierpliwości i.

"-Ale przecież ona ciągle sie uśmiecha. -To spójrz na nią, gdy jest sama..."

Roku i trwała od 2 do 10 czerwca. Wizyta ta przebiegała pod hasłem „Gaude Mater Polonia”, co oznacza „Raduj się Polsko – Matko Moja”.Jego słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej ziemi”

Druga pielgrzymka papieża-rodaka odbyła się w roku 1983 w dniach 2 – 23 czerwiec. Hasłem tej wyprawy było „Polsko, Ojczyzno moja”.
Twierdził, że „wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nie chodzi o zwycięstwo militarne, jak przed trzystu laty, ale o zwycięstwo natury moralnej”.
„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”


Trzecia pielgrzymka papieża-rodaka odbyła się w roku 1987. Hasłem tej pielgrzymki było: „Do końca ich umiłował”.Powiedział piekne słowa:
„Nie ma skuteczniejszej drogi odrodzenia społeczeństwa - powiedział tam Papież - jak ich odrodzenie przez rodziny


Czwarta pielgrzymka Jana Pawła II do Polski odbyła się już w wolnej ojczyźnie. Gdyż w roku 1991 hasłem: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”. Twierdził: "Poza prawdą wolność nie jest wolnością. Jest pozorem. Jest nawet zniewoleniem”
"W poprzednim układzie (...) Kościół stwarzał jakby przestrzeń, w której człowiek i naród mógł bronić swoich praw (...) W tej chwili (....) człowiek musi znaleźć w Kościele przestrzeń do obrony poniekąd przed samym sobą: przed złym użyciem swej.