O czym chcesz poczytać na blogach?

Pielęgnice

Ryby Akwarjowe - Onet.pl Blog

Lutego 2009
Pyszczak zebra

Opis

Pyszczak zebra - Pseudotropheus zebra. Ten wspaniały, różnie ubarwiony pyszczak do Europy przybył w roku 1964, na początku lawinowego importu endemicznych gatunków pielęgnic z jezior afrykańskich. Na płetwie odbytowej samca znajdują się jaskrawożółte, czarno obrzeżone plamy. Pyszczak zebra zajadle broni swojego terytorium i jest bardzo agresywny.

Rodzina

Pielęgnice.

Pochodzenie

Zamieszkuje wody przylegające do skalistego wybrzeża jeziora Malawi.

Długość

Osiąga długość 12 cm.

Odżywianie

Ryby karmimy większymi cząstkami pokarmu: wołowiną, mięsem kurzym lub rybim, dżdżownicami, larwami owadów itp. Żywienie to uzupełniamy dobrym pokarmem płatkowanym zawierającym.

rybyakwariowe.blog

Małe akwariowe rybki, chyba w wyższym stopniu sprawny od dwóch glonojadow był by slimak. Mój kumpel miał inwazję ślimunów, to ponoć przyzwoiciej wyczyściły mu szyby niż same glonojady, jednak plag ślimnów nie jest mile widziana, poniektórym akwarystom glonojady niezwykle kiepsko żerują na frontowej szybie akwarium, a z jakiej przyczyny, np. bo ciągle ktoś chodził po pokoju w jakim stoi akwarium, a to niesłychanie efektywnie je płoszy, ale dno było niezmiernie czyściutkie, a pompka z filtrem była aż połyskująca.

skomentuj (0)

Baniak i akwariowe ryby papuzie 2011-04-06 18:44:45

Niedawno szukałem nieco informacji o rybach akwariowych pielęgnice papuzie, i do czego zaszedłem. Przeczytałem że żaden szanujący się akwarysta nie powinien hodować ryby akwariowe nieniniejszego gatunku, dlatego że jest to owoc dr frankensteina. Ryby akwariowe pilęgnice papuzie są całe genetycznie zmodyfikowane, zaliczając do tego kręgosłup i organy wewnętrzne.

Lecz są to ryby akwariowe mimo to inteligentne jak na rybę i wielce szczególnie agresywne w relacjach do innych ryb w baniaku i tu nie gra roli nawet rozmiar. Ten gatunek nadaje się jedynie do akwarium jedno gatunkowego. Są to akwariowe ryby mięsożerne, wcinają posiłki dla dużych pielęgnic ale także mięso. Niektórzy akwaryści twierdzą że po okiełznaniu te akwariowe ryby dają się żywić z ręki akwarysty. Samce.

Blog 61Janusz

2008-12-19

Takim to dobrze ciepło, woda czysta i płytka ,nie można sie utopić.

Komentarzy: 0 2008-12-18

Niebiesko czerwone kraby
Komentarzy: 12 2008-12-18

U ryb z rafy nie wiadomo co bardziej podziwiać, formę czy barwy.
Komentarzy: 2 2008-12-18
Komentarzy: 0 2008-12-17

Afrykańskie Pielęgnice z jezior Niassa i Malawi.

inutilee.blog

Zazwyczaj, gdy zasypiam sama.

Mój organizm znów się zbuntował przeciwko trybowi życia, jaki prowadzę i ponownie jestem chora.

A jutro muszę iść do pracy.

Dziś muszę zacząć pisać kolejny rozdział.

Czasem, jak jest mi tak, jak teraz, myślę sobie o tym, co robią inni, obcy mi ludzie. Zastanawiam się, jak wyglądają, widzę ich w pociągach, jak łażą po pustyni,lasach, górach,jak pracują,czytają, jak się bawią w wioskach w Ameryce Pd. lub gdzieś tam.
Widzę ich każdego z osobna.

I myślę sobie o tym, jak piękny i cudowny jest ten świat. Tylko zastanawiam się, czemu mnie w nim nie ma.
W nocy w nocy na TVP2 lecą programy przyrodnicze. Wczoraj oglądałam, jak pielęgnice z jeziora Malawi podrzucają młode sumom, gdy już nie mogą ich ochronić.

Uwielbiam glos K. Czubówny.


Myślę sobie o tym, ile rzeczy tracę bezpowrotnie w swoim zyciu, że powinnam robić coś zupełnie innego, w tym momencie zwiedzać sobie Skandynawię, obie Ameryki, Europę, Afrykę i Azję, a nie pisać magisterkę o kobietach, które nie mogąc mieć wysuwanych członków robią sobie wysuwane zęby. I mam w tym jednym jedynym momencie świadomość całkowitej debilności moich poczynań.

Nie ważne.

Wczoraj, w tej swojej dziurze zabitej dechami (skąd inąd pięknej dziurze) udało mi się spotkać z Francuzem. ba! Nawet z dzieckiem Francuza, które na każdy przejeżdający.

oddzial-wlodzi blog

To daje wolność. nie jesteśmy ludźmi. nie jesteśmy rybami. nie jesteśmy robotami. jesteśmy wolni. nie jesteśmy oddzielni. nie robię nic dla ciebie. nie robię nic dla siebie. robię coś dla nieskończoności. i robię to w nieskończoność. mutuję. ewoluuję. kiedyś pokryją mnie piękne srebrne łuski. wtedy wyślizgnę się.


z całego tego zamieszania machnęłam płetwą i wklikałam się na stronkę o tanganikańskich pielęgnicach - niesamowitych pyszczakach, gdzie proponowane potomstwo jest po rodzicach z odłowiu (ołowiu?) czyli nazywane inaczej F-1.
Jako ryba robot klikam na klawisz funkcyjny F1 i dowiaduję się, że wszystkie ryby pochodzą ze sprawdzonego źródła...( a nie z jeziora?)..
tanganikalskie pielęgnice, niesamowite pyszczaki, dalecy kolorowi krewni ryby-robota. długa droga z dzikiej afryki do cywilizowanego akwarium. jakie to ludzkie. jako ryba robot obserwuję jak znaczenie słowa "ludzkie" ewoluuje w głebiny gdzie szkiełko i oko nie sięga.

ryba-robot

oddzial-wlodzi 2005-01-04 12:05:52
skomentuj (1)


warszawka, 8 rano, 5 styczeń, 108 myśli

Rano brunatna skorupa warszawy pęka a pod łupinami świtu zaczyna niezgrabnie poruszać się szare cielsko miasta. Przeciera po omacku oczy, i nerwowo porusza odwłokiem, coraz szybciej i szybciej, w rytm wystukiwany obcasami przez biegnących do pracy ludzi. Jeślibym mogła sobie wyobrazić naspidowanego ślimaka to tak to mniej.