O czym chcesz poczytać na blogach?

Picasso

White Horses - Onet.pl Blog


08 czerwca 2008
Dosyć tego!
Mam pewien pomysł na rozdział trzeci jak chcecie zobaczyć to przeczytajcie:):)

                                    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Była sobota jek przyszłam do stajni to Łukasz z Robertem już tam byli. Obydwoje mieli strasznie nadąsane miny. No to sie przywitałam:
- Hej!- nikt nie odpowiedział. Dobra łaski przecież nie robiom no nie??? Wzięłam skrzynkę do czyszczenia Picasso i jego siodeło i ogłowie. Poszłam go troche poruszac. Weszłam do jego boksu najpierw przywitałam go pieszczotami i cukiereczkiem, wyczyściłam i założylam ogłowie. Zażuciłam na jego grzbiet siodło gdy próbowałam dopiąć popręg położył uszy po sobie i zaczął stowiać dęba i wierzgać!!!! Szybko wycofałam się z boksu i usłyszałam  z tyłu jakieś szybkie kroki. To byli chłopcy.
- Nic ci nie jest?- zapytał zmartwiony Łukasz.
- Nie chyba nie...-odpowiedziałam cała się trzęsłam a Picasso szalał dalej.
- Wejde tam i uspokoje tego drania!- powiedział Robert.
- Niby po co żeby narobić chryji tak jak z.

picasso : D

PABLO PICASSO 2011-05-23  

Pablo Picasso (ur. 25 paŸdziernika 1881 w Maladze w Hiszpanii, zm. 8 kwietnia 1973 
w Mougins we Francji) jest uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. 
Był przede wszystkim malarzem, ale zajmował się także rzeŸbš, grafikš oraz ceramikš. Picasso i Georges Braque byli twórcami nurtu malarstwa zwanego kubizmem.

Talent Picassa odkrył jego ojciec, który był znakomitym rysownikiem. Następnie kształcił się w Hiszpanii, póŸniej w Paryżu 1900-1902, gdzie znaczny wpływ na jego twórczoœć miało zetknięcie z postimpresjonistami oraz zwłaszcza Henri Toulouse-Lautreciem. W latach 1901-1904 prace Picassa okreœla się jako okres niebieski. Były to prace utrzymane w kolorycie melancholijnym, ukazujšc tematykę i postaci osób biednych (Życie,.

Pablo Picasso

Kanały:
Wpisy
Komentarze
« Cytat z Picassa – 50
Cytat z Picassa – 93 »

Cytat z Picassa – 34

Obrazy zawsze robiło się tak, jak książęta płodzili dzieci z pasterkami. Nie maluje się nigdy Partenonu, nie maluje się krzesła w stylu Ludwika XV. Maluje się obrazy z wioską na Południu, z paczką tytoniu, ze starym krzesłem. picasso

Bida z Nedza - blog taki sam jak zaden ..

Spierdolił .. nie ma to jak niski budżet ..) ..

.. Po raz pierwszy przybyłem do Chicago w latach dwudziestych, przede wszystkim po to, by obejrzeć walkę. Towarzyszył mi Ernest Hemingway i obaj zatrzymaliśmy się w obozie treningowym Jacka Dempseya. Hemingway właśnie skończył dwa swoje opowiadania o walce na pięści, i chociaż wraz z Gertrudą Stein uważaliśmy je za całkiem przyzwoite, zgadzaliśmy się także, że wymagają jeszcze sporo pracy. Pokpiwałem z planowanej powieści Hemingwaya, żartowaliśmy sobie i bawiliśmy się świetnie, a potem nałożyliśmy rękawice bokserskie i on rozkwasił mi nos.
Tej zimy Alicja Toklas, Picasso i ja wynajęliśmy willę na południu Francji. Pracowałem wtedy nad pewnym tekstem .. czułem, że to wielka powieść światowa, ale druk był zbyt drobny i nie mogłem dobrnąć do końca ..
Popołudniami wraz z Gertrudą Stein chodziliśmy po miejscowych sklepikach, szukając antyków. Pamiętam, zapytałem ją kiedyś, czy sądzi, że powinienem zostać pisarzem. Owym typowym dla siebie tajemniczym tonem, którym wszyscy byliśmy oczarowani, odpowiedziała: „Nie" .. Uznałem, że oznacza to „tak", i następnego dnia pożeglowałem do Włoch. Włochy wydały mi się bardzo podobne do Chicago, zwłaszcza Wenecja - oba miasta mają.

lapidarium

       

Wyszukiwarka

Kategorie

 • Wszystkie
 • Kresy
 • Olga
 • a takie tam
 • a w Krakowie
 • biblioteka
 • intro
 • mówią dzieci...
 • podróże małe i duże
 • z życia wzięte
 • zrób to sam
 • Święta

Ostatnie wpisy

 • tata... nie znasz się
 • Aquarium story
 • Kameleon wieczorową porą
 • młody Picasso...
 • na niby
 • ale chała...

Blog 15bar

Ludzie próbują, żeby się tu prześlizgnąć.
- Mogę prosić kawałek kredy i tablicę?
Św. Piotr pstryknął palcami, pojawiła się tablica i kreda. Einstein zaczął objaśniać zasady matematyki i fizyki, rysować na tablicy wykresy, itp.
- Ok, wierzę Ci, wchodź.
Następny był Picasso. Scena się powtarza, Picasso prosi o to samo co Einstein. Otrzymuje tablicę i kredę - paroma maźnięciami kredy tworzy surrealistyczny obraz.
- Na pewno jesteś Picassem, wchodź!
Po jakimś czasie do nieba przychodzi Lepper.
- Picasso i Einstein udowodnili kim są. W jaki sposób Ty możesz udowodnić?
- A kto to Picasso i Einstein?
- Wchodź, Andrzej!

Komentarzy: 5 o mnie 2006-02-12 JEŻELI COŚ NIE GRA PISZCIE NA MÓJ EMAIL bartek15bh@interia.pl Komentarzy: 1 Kawał