O czym chcesz poczytać na blogach?

Pgnig

Myśli Współczesnego Polaka - mBlog

Talibów raczej by nie istanieł, Pakistańczycy mordowaliby samych siebie? Zresztą, w końcu Pakistańczycy stwierdziliby, że bardziej opłaca im się paktować z diabłem z Zachodu, niż z kolegą z sąsiedniej wsi, ktory morduje w imię idei ich rodziny. A sami porywacze, przed porwaniem dwa razy zastanowiliby się, jak skalkulować wymianę, by nie stracić swoich najcenniejszych przywódców. Ciężko to mówić, ale i cena byłaby bardziej rynkowa.

Wracając do aspektów finansowych. Otóż niniejszym oskarżam wszystkich posiadających akcje PGNiG o moralną winę za śmierć geologa. Któż bowiem, siedząc spokojnie przed TV, śledząc jednocześnie informacje o Stańczaku i notowania PGNiG zadał sobie trud i ból stwierdzenia, iż jest udziałowcem Spółki, która nie broni swoich pracowników. Tak, rachunek jest prosty - trzymając akcję PGNiG w ręku taka osoba wyceniła życie Piotra Stańczaka, jako niewpływające na wartość jego akcji. Jak przebiegał proces myślowy takiego człowieka? Zajebiście, mam akcję PGNiG. O cholera, jakiś geolog z Geofizyki Kraków został porwany. W mordę, to chyba.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Liczbę podsłuchów
13)Rozważymy zniesienie obowiązku wszczepiania chipów RFID
14)Rozpoczniemy realizację wyjścia z trzeciej fali kryzysu według wskazówek ministra Rostowskiego
15)Doprowadzimy do wypełnienia warunków wycofania wojsk koalicyjnych sił stabilizacyjnych ONZ z Polski

—-

Kto osłania aferę gazową?

Oszustwa w jakości gazu sieciowego

Przypominam artykuł sprzed trzech lat(z maja 2009),bo ŁŁ na NE sprawę znów..)ruszył…

Kto osłania aferę gazową?Czyli:

Alarmuję od trzech lat;profesorowie związani z PGNiG(np.Osiadacz z Polit.Warsz.)lekceważą sprawę.

[Monopolista tak ustawił sobie przepisy prawa w Polsce,iż JAKOŚĆ DOSTARCZANEGO GAZU SAM KONTROLUJE!!I np.Federacja Konsumentów jest bezsilna,a prokuratury...i sądy hm,hm...umarzają oczywiste rabunki na skalę miliardów.To rozcieńczanie gazu ma już też ofiary śmiertelne:zatrutych gazem,gdy z powodu nadmiaru azotu gasną płomyki,a gaz dalej się ulatnia..Państwo prawa...Jeśli sera w serze może być 2%,a soku malinowego w syropie malinowym z Herbapolu może być 0.25 %,to i monopolista gazowy uznał,że może nas bezkarnie rabować Jak.

seniorzy - Onet.pl Blog

Gazeta.pl > Gazeta Wyborcza >  Artykuły

Złoty interes na emerytach

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo dwa razy w roku wypłaca 20 tys. swoich emerytów "ekwiwalent za deputat gazowy" - po 1470 zł. W sumie to ponad 30 mln zł rocznie. Do 1996 r. pieniądze wypłacały kadry w oddziałach koncernu. Później zarząd zaangażował do tego pośredników - warszawski Gaskon i toruński Mentor. Nie ogłoszono przetargu.

Pieniądze do emerytów idą krętą drogą. Najpierw PGNiG wpłaca je na konto Gaskonu. Ten obraca gotówką. Zarabia na odsetkach od lokat, kupuje bony skarbowe... Dalej jest Mentor - prowadzi korespondencję, zleca przelewy. Jak mówią nasi informatorzy - robią to tam dwie osoby.

"Gazeta" ustaliła, że Gaskon i Mentor dostają za to po 2 mln zł rocznie. Oficjalnie żadna ze stron nie chciała zdradzić, ile biorą pośrednicy. Kontrakt jest do 2010 r.

Po co zaangażowano Gaskon i Mentor? - Żeby było taniej - przekonuje rzeczniczka PGNiG Małgorzata Przybylska. - Gdybyśmy sami tym się zajmowali, kosztowałoby to nas nawet 7 mln zł rocznie.

Polityka i wojna

11 grudnia 2009 r. przeciwko podpisaniu umowy na rosyjskich warunkach opowiedział się szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Aleksander Szczygło. Trzy dni później Kancelaria Prezydenta oficjalnie poinformowała, że jest przeciwna nowej umowie gazowej z Rosją.

Karuzela negocjacyjna

12 stycznia 2010 r. PGNiG (właściciel 48 proc. udziałów EuRoPol Gazu SA) poinformowało, że w Moskwie rozpoczynają się rozmowy z przedstawicielami Gazpromu w sprawie aneksowania kontraktu jamajskiego. Dotyczyły zwiększenia dostaw gazu do 10,25 mld m3 i przedłużenia kontraktu do roku 2037. Negocjacje dotknęły również sprawy umorzenia długu dla Gazpromu. Jednak prezes Michał Kwiatkowski i członek zarządu Jerzy Tabaka wciąż konsekwentnie bronili stanowiska, że długu umarzać nie można. Na efekty nie trzeba było długo czekać. 20 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej EuRoPol Gazu. Zawieszono w.

Gaz łupkowy w Polsce

Analizować różne możliwości – powiedział. – Jesteśmy w trakcie interesujących rozmów z BNK Petroleum – dodał, nie chcąc jednak zdradzić szczegółów.

BNK Petroleum, przez swoje spółki zależne Saponis Investment i Indiana Investment, jest właścicielem sześciu koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce.

- Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem partnerów do realizowanych przez nas projektów, nie wykluczamy również rozmów z partnerami finansowymi – powiedział Karabuła.

Wiceprezes dodał, że w 2012 roku PGNiG planuje wykonanie 5 otworów poziomych i jednego pionowego.  – Inwestycje te pochłoną setki milionów złotych – powiedział.

PGNiG zainwestowało ogółem w pierwszym półroczu tego roku 2,0 mld zł, z czego najwięcej – 1,2 mld zł – przeznaczono na poszukiwania i wydobycie. Pozostała kwota inwestycji – prawie 0,8 mld została przeznaczona po połowie na inwestycje w segment obrót i magazynowanie oraz w segment dystrybucja.

Plan inwestycji PGNiG na cały 2011 rok zakłada wydatkowanie ok. 5,6 mld zł. Oprócz tego spółka ma kupić prawie 100% akcji.