O czym chcesz poczytać na blogach?

Pferd

Dressage?

Nancy Nicholson jest wytrwałym naukowcem i spostrzegawczym obserwatorem. Dzięki niej zrozumiałam czym naprawdę jest równowaga i zebranie, oraz jak niedocenione są możliwości intelektualne koni.

Nevzorov Haute Ecole; to fascynujący i tajemniczy projekt. Kontynuuje tradycje starej i mądrej Wyższej Szkoły Jazdy, dodając to co najważniejsze - swobodę i radość, a także szacunek dla konia i troskę o jego dobro na pierwszym miejscu. Oby spowodował "modę" na wyższą szkołę, albo chociaż sprawił, że "trening w dzisiejszym tradycyjnym znaczeniu zostanie zakazany". Partner Pferd, to inspirująca strona - w niemieckojęzycznym świecie :-) Silke Vallentin zresztą, również. Jednak ją znają chyba wszyscy koniarze, bez względu na język jaki rozumieją... jeśli nie, to powinni. Sylvia Loch to osoba godna podziwu. Wykonuje ogromne dzieło spisując i dokumentując historię klasycznego jeździectwa, podziwia Mistrzów i szczerze wyraża własną opinię, dzięki czemu jej pisarstwo jest jeszcze ciekawsze. Teolinek - po prostu jak najbardziej zasługuje na swoje miejsce w tej śmietance towarzyskiej!

Oprócz tego, jest wiele innych stron internetowych w powyższym klimacie. Te,.

missedit.blog

[the tenant] 2004-02-28 17:40:40

stałam się chimeryczną lokatorką pewnego mieszkania przy pewnej ulicy w pewnym mieście. pewien kot budzi mnie codziennie zwykle około godziny szóstej i domaga się jedzenia. w dupie ma to, że mam na przykład ciężkiego kaca, albo że zwyczajnie nie przywykłam do zrywania się baldym świtem w sobotę.

pojutrze mam egzamin teroetyczny z prawa jazdy. tak się zastanawiam, czy może nie powinnam już przejrzeć testów.

pojutrze też, a być może jutro, spotykam się z w., z którym bardzo chcę się spotkać, bo bardzo się za nim stęskniłam.

nocami OGLĄDM powieść, ein fliehendes pferd martina walsera, "gelesen von .. in einem kleinem bootshaus ans wasser". podejrzewam, że tylko niemcy mogli coś takiego wymyślić. pan się tak przechadza, filuternie zerka, to stoi, to przysiądzie półdupkiem na dziobie archaicznej żaglówki. spannend. ale przynajmniej szybko idzie. jeszcze tak z godzina do końca...

skomentuj (5)
Strona główna
luty 2004

Konie

2010
Grudzień 2010
Styczeń 2011
Zakładki:
Ulubione
Gryzonie domowe
Gryzonie domowe
Konie
Konie
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
RSS
środa, 05 stycznia 2011
KOŃ

Koń w różnych językach Świata:)

POLSKI - koń

HISZPAŃSKI - caballo

NIEMIECKI - Pferd

ANGIELSKI - horse

Koń to przyjaciel - bloog.pl

Kategorie
  • wszystkie

Koń zimnokrwisty

środa, 05 września 2007 12:59


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,2376842,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Koń w różnych jezykach

środa, 05 września 2007 12:41

POLSKI - koń
HISZPAŃSKI - caballo
NIEMIECKI - Pferd
ANGIELSKI - horse

Wolf Quest - bloog.pl

Się przejść obok psów, które zresztą były za siatką :/-i pojechaliśmy do domu.

Wieczorem pojechałyśmy na hulajnogach do sklepu, kupiłam sobie trzeciego batona, lizaka Chupa Chups i trzecie Cheetosy.

Potem poszłyśmy do naszego pięcio-sześcio, letniego kuzynka Wiktora poskakać na trampolinie.Po ok. 15 minutach wróciłyśmy do domu.

Kurde, prawa ręka mnie rozbolała. Ale nic, piszę.

Dziś dostałam pięć ze sprawdzianu z polaka o lekturze Pinokio! :D No i miałam kartkówkę z nazw zwierząt po niemiecku, była łatwa.

Die Katze

Das Pferd

Der Kanarienvogel

itp, razem 10 zwierząt. Bułka z masłem, czy co tam lubicie. Ja zostaję przy tej bułce :3

No i potem był sprawdzian z historii, myślałam że pare rzeczy zrobię źle, póki nie zdałam sobie sprawy, że pan pozwolił nam korzystać z książek :D TAKIE SPRAWDZIANY TO JA LUBIĘ!!

No i Wika za pyskowanie cioci-ona i wujek są u nas, bo mama w Niemczech a taty albo rano nie ma, bo w pracy, albo popołudniu, na drugiej zmianie. Wika dostała szlaban na kompa-ciocia mi powiedziała że na tydzień-JUHUHU!!! HURRA!!! BARDZO DOBRZE!!!-Ale możę na dzień..