O czym chcesz poczytać na blogach?

Pfeiffer

szatynką mamą

Która w ogóle używa czasem języka z innej epoki, niezgorzej ;) a mianowicie - aby uśpić w zarodku atak złości udałam się do kina. udałam się w dodatku sama, w dodatku po raz drugi w życiu dopiero sama (pierwszego nigdy nie zapomnę, to był "buntownik z wyboru" w nie działającej już praktycznie adrii ;)), co zaczynam doceniać - można sie rozkładać, nogami wiercić, no i oba łokietki na oparciach położyć (tak na marginesie - na seansie łącznie ze mną był cztery osoby, stąd taka swoboda, heh). a film, w który się dziś zatapiałam i łzami (jak zawsze) wczuwałam, to planowany już "biały oleander". bardzo dobry dramat, świetnie zagrany prze michelle pfeiffer, która przypominała mi jacka nicholsona z "czarwonic" + piękna, jak zawsze, muzyka samego thomasa newmana. poza tym, po raz czwarty już chyba, widziałam na dużym ekranie "katedrę" i oprócz tego, że finał jak zwykle wprost mnie poraził, to myślę sobie, że filmik ma też dodatkowy urok, jest uniwersalny, każdy może interpretować na własny sposób jego przesłanie. pewnie ile osób, tyle opcji...
oczami-szatynki 2003-04-02 23:52:47
skomentuj (1)


"ich bin vom kopf bis ..."

ja nie wiem, czy to tylko u mnie coś się niedobrego z serwerem bloga porobiło, czy on ogólnie jakąś grypkę (co by mnie przy tej pogodzie wcale nie.

Maarja Kivi

Ulubione jedzenie: tajlandzkie i chińskie

Ulubione napoje: woda, kawa, Cola Light

Ulubiona muzyka: Pop, Rock, Hip-Hop, Nu Metal

Ulubieni wykonawcy: Queen, Lenny Kravitz, Rombie Williams, Queens Of The Stone Age, Incubus

Ulubiony film: „Blow”, „Triple X”

Ulubieni aktorzy: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer

Historia 2009

Niestety tylko 5 tys. Osób posiadało odpowiednie wyposażenie

NIEMCY – Oddziały wojska – Policja oraz oddziały SS – Oddziały porządkowe – Korpsgruppe von dem Bach 16 tys,- Niemcy dysponowali bronią pancerną, artylerią i lotnictwem

Dowódcy Postania

– gen. Tadeusz Komorowski (pseudonim “Bór”) komendant główny AK – gen. Tadeusz Pełczyński (pseudonim “Grzegorz”) zastępca komendanta głównego AK – płk Antoni Chruściel (pseudonim “Monter”) komendant Okręgu Warszawskiego – ppłk Edward Pfeiffer (pseudonim “Radwan”) komendant Obwodu I – Śródmieście – płk Mieczysław Niedzielski (pseudonim “Żywiciel”) komendant Obwodu II – Żoliborz – ppłk Jan Tarnowski (pseudonim “Waligóra”) komendant obwodu III – Wola – ppłk Mieczysław Sokołowski (pseudonim “Grzymała”) komendant Obwodu IV – Ochota – ppłk Aleksander Hrynkiewicz (pseudonim “Przegonia”) komendant Obwodu V – Mokotów – ppłk Antoni Żurowski (pseudonim “Andrzej Bober”) komendant Obwodu VI – Praga – mjr Kazimierz Krzyżak (pseudonim “Bronisław”) komendant Obwodu VII –.

Cieniste doliny - Onet.pl Blog

Wilka. Taki motyw został dość przewrotnie wykorzystany w postaci Catwoman w filmie Powrót Batmana, jak również w filmie Wilk z Jackiem Nicholsonem.

Wilkołactwo jako likantropia figuruje zupełnie realnie w psychologii. Jest to głębokie przekonanie pacjenta że jest wilkiem lub dzikim zwierzęciem. I choć nie następuje przemiana fizyczna pacjent może wierzyć iż miała ona miejsce i stać się niebezpieczny dla postronnych.

Wilkołactwo jest także bardzo popularnym motywem we współczesnej literaturze fantastycznej (Remus Lupin w cyklu Joanne Rowling) oraz filmie: od Wilkołaka z Lonem Chaneyem Jr. z 1941r., przez Wilka (1994) z Jackiem Nicholsonem i Michelle Pfeiffer, aż do komedii Amerykański wilkołak w Paryżu (1997). Underworld Trylogia, Wan Helsing.

Motyw wilkołaka pojawiał się także w muzyce, zwłaszcza metalowej. Do przykładów należą album Wolfheartgrupy Moonspell czy Nattens Madrigal grupy Ulver (z norw. ulver –wilki).


  

Blog miologia

Dość przewrotnie wykorzystany w postaci Catwoman w filmie Powrót Batmana, jak również w filmie Wilk z Jackiem Nicholsonem.

Wilkołactwo jako likantropia figuruje zupełnie realnie w psychologii. Jest to głębokie przekonanie pacjenta że jest wilkiem lub dzikim zwierzęciem. I choć nie następuje przemiana fizyczna pacjent może wierzyć iż miała ona miejsce i stać się niebezpieczny dla postronnych.

Wilkołactwo jest także bardzo popularnym motywem we współczesnej literaturze fantastycznej (Remus Lupin w cyklu Joanne Rowling) oraz filmie: od Wilkołaka z Lonem Chaneyem Jr z 1941 r., przez Wilka (1994) z Jackiem Nicholsonem i Michelle Pfeiffer, aż do komedii Amerykański wilkołak w Paryżu (1997).

Motyw wilkołaka pojawiał się także w muzyce, zwłaszcza metalowej. Do przykładów należą album Wolfheart grupy Moonspell czy Nattens Madrigal grupy Ulver (z norw. ulver – wilki). 

Komentarzy: 0 Centaury 2010-11-17 Centaury-Były to mityczne istoty o mieszanej budowie[1]. Górna część ich ciała (tułów,.

Harcerstwo

Splećmy krąg.
W wieczornej ciszy w świetle gwiazd
Ostatni uścisk rąk.

Kto raz przyjaźni poznał moc
Nie będzie trwonił słów.
Przy innym ogniu w inną noc
Do zobaczenia znów.

Nie zgaśnie tej przyjaźni żar,
Co połączyła nas.
Nie pozwolimy by ją starł
Nieubłagany czas.

Przed nami jasnych ścieżek moc
Za nami tyle dróg.
Przy innym ogniu w inną noc
Do zobaczenia już.


13:11, k4api , Piosenki harcerskie
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 kwietnia 2010

Skład :P

Pwd:Stanisław Borowski

Przyboczni: Kacper Meyza (Majonez xDD) , Jakub Pfeiffer (SpeedFire)

Blog sylwka1995

Schwytany na gorącym uczynku zeznał, że zawarł pakt z Diabłem, który pokazał mu jak stać sie wilkiem. Garnier został spalony żywcem na stosie 18 stycznia 1574 roku. Również Herodot twierdził, iż wśród Neurów, według zwyczaju każdy raz do roku zamieniał się w wilka. Raz w miesiącu, przy pełni księżyca, zazwyczaj normalny, o zdrowych zmysłach człowiek miał zamienić się w krwiożerczą bestię.
Wilkołactwo jest także bardzo popularnym motywem we współczesnej literaturze fantastycznej (Remus Lupin w cyklu Joanne Rowling) oraz filmie: od Wilkołaka z Belą Lugosim z 1941 r., przez 'Wilka (1994) z Jackiem Nicholsonem i Michelle Pfeiffer, aż do komedii Amerykański wilkołak w Paryżu (1997).

Komentarzy: 3 2007-04-27 Duchy i zjawy to niematerialni ożywiency. Większość z nich jest odporna na normalną broń, chociaż niektóre z nich są tak bardzo połączone ze światem żywych, iż można trafić je zwykłą bronią. Jednak przy walce z nimi trzeba mocno uważać na te odporne. Magiczne bronie jak wiadomo nie leżą na ziemi. Zjawami.