O czym chcesz poczytać na blogach?

Petition

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Prague Daily Monitor

Former Czech dissident Stanislav Penc Thursday posted the lists of some 13,500 people who worked for the former Czechoslovak secret police StB in late 1989 on the www.svazky.cz website, Penc told CTK.

“We have been discussing it 20 years but the names of those who organised the spying have not been known so far,” Penc said…..

It is estimated that some 85,000 people worked for the StB under the Czechoslovak communist regime.

From July, Penc made available the databases containing the names of about 770,000 people who had anything to do with the StB.

In the autumn, Penc initiated a petition demanding the dismissal of USTR director Pavel Zacek. The petition was signed by former president Vaclav Havel, among others.

————-

Stanislav Penc w Wikipedii

Nawrócenie - Onet.pl Blog

Ja, niżej podpisany, z całym szacunkiem proszę o natychmiastowe zwolnienie Asii Bibi z więzienia w Pakistanie oraz o uchylenie ciążącego na niej oskarżenia o bluźnierstwo i wyroku śmierci. Prosimy Pana o miłosierdzie dla naszej siostry w Chrystusie.
Prosimy, by pozwolił Pan tej żonie i matce wyjść na wolność i wrócić do męża i dzieci.

Aby podpisać się pod tą petycją, zamieszczoną na witrynie www.CallForMercy.com, należy wypełnić pola umieszczone pod jej treścią:

FIRST NAME (Imię)
LAST NAME (Nazwisko)
ADDRESS (Ulica i numer domu)
CITY (Miasto)
STATE (Stan - z rozwijalnej listwy należy wybrać: Other, czyli Inny)
ZIP / Postal (Kod pocztowy)
COUNTRY (Kraj - z rozwijalnej listwy należy wybrać: Poland, czyli Polska)
EMAIL (Adres e-mail)
Po wypełnieniu pól należy nacisnąć przycisk SUBMIT THE PETITION, aby potwierdzić swój podpis pod petycją.

zgredkowanie na ekranie

Od jej pierwszej płytki. Tam była rozhulaną dziewuszką, taplającą się w błotku. Nie wypadała najgorzej, ale i nie wybijała się ponad przeciętność. N. Furtado na najnowszej płycie to mistrzostwo świata. Ponoć dużo pomogło urodzenie dziecka, jeszcze więcej producent Timbaland. A teledyski? Aż miło popatrzeć! Złaszcza na TEN. Miodzio :)
Oto zestawienie najlepszych i najgorszych wg Jaca w 2006r:
1. Nelly Furtado - Portugalka z Kanady - voc.
2. Sezen Aksu - Turcja - voc. - za całokształt.
3. Ewa Wencel - Polska - aktorka - fenomenalnie zagrana rola w "Placu Zbawiciela".
4. Jill Scott - USA - voc. - za głos, i za nagranie "My Petition".
5. Lisa Kekaula - Oceania (?) - voc. - za TO (optycznie, bo to jeden z moich ulubionych klipów) i za to TO (za głos, niesamowity)
6. Amy Lee - z Evanescence.
7. Halle Berry - USA - akt. - bo tak.
8. Hanna Gronkiewicz-Waltz - Polska - polityk - za pokonanie chłopca Kaczek.
9. Hanna Smoktunowicz - Polska - za to że powiedziała mi dzień dobry na klatce schodowej Madziaka, kiedy przechodziłem obok niej :)))
10. Nguyen Thi Thanh An - Wietnam - Szachy - a tu ujęła mnie jej przygoda. Otóż aresztowano biedaczkę podczas mistrzostw świata gdyż miała takie samo nazwisko (w Wietnamie najpierw jest nazwisko), imię i datę.

ozzyfeusz.blog

Na filmie. Na filmie "Ocean's 13". Bardzo dobrym filmie. I dobrym do recenzji, bo działo się tyle i tak szybko, że nie ma sensu opisywać poszczególnych scen/epizodów/zagrywek. Odeślę tylko do kina i powiem, że Al Pacino, George Clooney i Brad Pitt byli, są i będę aktorami I Klasa!!!

skomentuj (0)

"Łańcuszek" 2007-06-12 16:47:03

UWAGA! MPA wymyśliło sobie że tabulatury spisywane _ze słuchu_ są nielegalne. Doprowadziło to między innymi do zamknięcia wielu stron z tabkami, w tym mysongbook.com. Jeśli chcecie mieć z czego uczyć się grać, to biegnijcie podpisać petycję: www.petitiononline.com/mioti/petition.html

Nie dotyczy mnie to zbytnio, bo instrumentalistom nie estem, ale psem ogrodnika też, więc pomóc można, nie? A nuż kiedyś mi też się przyda??
(komunikat ściągnięty ze strony kapeli Cancer Source).

skomentuj (0)

Koncert 2007-06-18 16:35:32

A byłem sobiem z tatom wczorajszego dnia na koncercie w Proximie.
Support stanowili warszawiacy z Thunderboys. Kapela bardzo reklamowana przez naszych wspólnych znajomych, band Soul Burners. Jednak o ile SB (hmmm...) supportując Budgie wysłało mi szczękę do źródeł wody oligoceńskiej, o.