O czym chcesz poczytać na blogach?

Peruki

Peruki

Wieku lat dziewiętnastu zaczynają się pojawiać prześwitujące miejsca na jego ciemieniu lub coraz wyższe czoło.

Mężczyźnie łatwiej jest zaakceptować łysinkę niż noszenie peruki. Ale coraz częściej jest inaczej. Wraz ze wzrostem uwagi, jaką mężczyźni przykładają do swojego wyglądu, coraz częściej panowie mówią nie męskiemu łysieniu i podejmują różne działania aby zachować młodzieńczą fryzurę również w wieku dojrzałym. Jeśli z jakichś względów mężczyzna nie może poddać się dermatologicznym zabiegom przeciwdziałania łysieniu, coraz częściej decyduje się na noszenie peruki, jako prostej i stosunkowo taniej metody utrzymania fryzury. Może to być peruka pełna, zakrywająca całą owłosiona skórę głowy, lub częściowa, ukrywająca przerzedzone miejsca. Wszystko jest sprawą indywidualnego podejścia i dobrze jest wybrać dobrą pracownię perukarską, aby poradzić się doświadczonego rzemieślnika.

Czasami jest możliwe, przy odrobinie cierpliwości wykonanie tak zwanego tupecik z własnych włosów klienta, które uprzednio wyrosły do odpowiedniej długości. Z całą pewnością komfort noszenia takiej peruki jest dużo wyższy ze względu na to, że mężczyzna może.

Peruki

Października 2010
Różne rodzaje peruk

Gdy w siedemnastym wieku peruka zastąpiła włosy arystokracji, ponieważ była przez nią noszona na co dzień, ówcześni eleganci, chcąc się odróżnić od innych, przy pomocy swoich perukarzy wymyślali coraz to nowe wzory peruk. Co prawda, był to bardzo ekskluzywny towar, jeden arystokrata miał jedną, ewentualnie dwie sztuki, ale musiały one być ozdobione nieco inaczej, najlepiej bogaciej, niż peruka innego ulubionego dworzanina króla. W ten sposób powstawała moda na peruki męskie, na przykład z trzema rzędami zwiniętych loków i łysym czubkiem głowy, albo peruki damskie, gdzie włosy były zebrane wysoko w kaskadę loków i dwa loczki spływające po szyi. Moda ta pojawiła się już w wieku osiemnastym. Inny modny wzór peruki damskiej to wysoko upięte włosy ozdobione dziesięcioma strusimi piórami. Bardzo popularnym wzorem w osiemnastym wieku była peruka na Adonisa, noszona przez młodych mężczyzn, pudrowana na biało, stylizowana na kobiecą. Poza tym było wiele modnych wzorów, które dość szybko się zmieniały. Do stylizacji peruk, ich fryzowania, układania w.

Noszący perukę, łączcie się!

wtorek, 06 kwietnia 2010
Jest taki dzień...

Zawsze jest taki dzień w którym podejmujemy decyzję o tym, że będziemy nosić na głowie perukę. Zaczyna się wtedy gorączkowe "polowanie" na perukę. Pierwsza wizyta w sklepie z perukami lub w tzw. salonie i/lub zakładzie perukarskim. Towarzyszy temu niesamowity stres. Już samo przymierzanie peruk... powoduje tremę. W końcu doradzono nam i dobrano perukę. I wtedy właśnie jest ten "pierwszy raz". I wtedy właśnie jest taki dzień w którym publicznie pojawiamy się w peruce. Pierwszy raz w domu, w pacy... Oczywiście ludzie bywają różni. Jedni wprost zapytają o perukę, a inni będą robić podchody jak kot do jeża. Jednych będzie gryzła ciekawość a inni będą wręcz i bardzo często wprost złośliwi. Nie należy się wszelkiego rodzaju złośliwościami przejmować. Peruka to Nasze życie i Nasz wybór. Oczywiście peruka musi i powinna być dobrze dobrana. Mam szczególnie na myśli kolor włosów. Ma to szczególne znaczenie jeśli chodzi o mężczyzn. Peruka nie może śmieszyć albo straszyć. W dobrze dobranej peruce można czuć się o wiele lepiej niż we własnej fryzurze.

A.

Twoje włosy

Być na przykład peruka. Jest to sposób znany od wieków, bywały czasy kiedy przechodził renesans i kiedy odchodził z zapomnienie. Współcześnie peruki służą wielu osobom jako sposób, aby właśnie zamaskować łysienie lub jako dodatek do modnego stroju i zmiany wizerunku czy rekwizyt sceniczny dla wielu gwiazd. Dobrze wykonana peruka, która na głowie wygląda jak naturalne włosy to niestety niemały koszt, aczkolwiek ponoszony raz na długi czas. Oprócz peruk w sprzedaży dostępne są także systemowe protezy włosów jako bardziej wyspecjalizowana metoda aby zasłonić widoczne łysienie. Od peruki odróżnia je to, że są mocowane na głowie. Składają się z bazy, włosów i systemu mocowania. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu rozwiązań i produktów różniących się od siebie sposobem wykonania, materiałami, jakością, a także wysokością ceny. Do wykonania używane są materiały hypoalergiczne, nowe włosy myje się zwykłym szamponem i wodą. Można je ścinać, farbować, zagęszczać, przedłużać itp.