O czym chcesz poczytać na blogach?

Percepcja

Psychologia Poznawcza

Najpierw całość czy elementy całości może zależeć od róznic indywidualnyc. Badania psychologów wskazują, że kobiety szybciej radzą sobie z zadaniami wymagającymi percepcji detali, natomiast mężczyźni w percepcji całości.

Bezpośredni odnośnik

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

torla - kamienna wioska

„Kabaty” znajduje się 500 metrów od Lasu. A ruch naprawdę działa pod względem zdrowotnym, sam to odczuwam od dawna. I na koniec chciałbym zacytować pewną słynną amerykańską specjalistkę od żywienia, której słów normalnie bym nie zacytował, gdyż są z lekka wulgarne, ale ponieważ najważniejsze jest dotarcie z przekazem do odbiorcy, w drodze wyjątku złamię swoje zasady:
Mniej żryj i rusz d***

Komentarzy: 14 Moja percepcja sztuki 22 kwi 07 Chciałbym coś koniecznie wytłumaczyć w kwestii granicy mojego postrzegania sztuki, dotyczy to rzeczywiście przede wszystkim muzyki poważnej i malarstwa.
Właściwie należałoby zacząć od percepcji ludzkiego umysłu. To akt sensoryczny jest procesem odbierania bodźców za pomocą zmysłów, percepcja zaś jest jedynie interpretacją (świadomą lub nieświadomą) tychże bodźców. Wszystkie doznania przepuszczamy przez nasz mózg. Nasz wieloletni odbiór bodźców stanowi specyficzne nagromadzenie, akumulację wszystkich zarówno.

Grzechutkowa ciężka praca

ja-olsztyn32
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 marca 2012
Percepcja wzrokowa...a jest w ogóle coś takiego?

Witajcie Kochani!

Mama ostatnio znowu wyciągnęła jakąś nowość z szafy - tym razem było to "Perskie oko" Pani Małgorzaty Podleśnej. Są to ćwiczenia percepcji wzrokowej dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Pewnie ciekawi jesteście co to jest takiego ta percepcja wzrokowa i dlaczego jest taka ważna. Nie będę udawał - nie wiem. Ale na stronie Wydawnictwa znalazłem takie informacje.

Jest to pozycja kierowana do uczniów mających problemy z prawidłową analizą i syntezą wzrokową, co skutkuje trudnościami w czytaniu i pisaniu. Pomoc ta składa się z kart zawierających materiał obrazkowy i literowy ułożony według stopnia trudności – od najprostszych kształtów do trudnych wyrazów.

To Ja AsHa

Nadal przyjemne, nie lubie tego lecz  to moje "nie lubie tego" nie ma takze ladunku...stalo sie malo reaktywne. O boze jak mnie to cieszy. Bez wykrzyknika:)

Tak bardzo to wszystko zajezdza przemijaniem tej jesieni. Bardziej niz zwykle.

Tak jak czulam kiedys, zawsze, jesienia. To byl ten stan odkrywczego uniesienia gdy szlam depczac liscie zolte i pomaranczowe a one zmieszane z zapachem wilgotnej ziemi dawaly mi wglad w zapach wnetrza, w zapach czegos, co odchodzi. Przemijanie ma ta won. To sa te liscie i wilgotna ziemia. To jestem ja podczas wachania i tego deptania. To tez jest przemijanie. Zaliczam sie do przemijania - wszystko jest polaczone. Liscie, zapach, przemijanie, ja ze swoja percepcja. I tak dalej i taj dalej. Nie od poczatku nie wiedzialam, ze to to. Nie wiedzialam od samego poczatku. To przyszlo samo, to odkrycie, ta pewnosc...ten moment skojarzenia tego zapachu z faktem tak oczywistym, tak nie uniknionym.

 Wciaz tak chodze i depcze, kazdej jesieni i jak tu nie zauwazyc przemijania, to nie mozliwe, wciaz tak samo pachnie, wciaz te same mocne odczucia. To jest egzystencja, to jest przemijanie. Jest teraz a za moment juz nie tu, juz nie tak. Inaczej. Zmiana formy i klimatu, wejscie w mistyke, wejscie w fizyke kwantowa - czy chcesz czy nie. Nie ma wyjscia, nie ma innego wyjscia. To los kazdego, to los wszystkich tutaj depczacych liscie.

.

kilka słów o satanizmie

  • Więcej

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Informacje o satanizm

Satanista intelektualny
Ten wpis został opublikowany w kategorii filozofia, percepcja, przemyślenia i oznaczony tagami jestem, kary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego.