O czym chcesz poczytać na blogach?

Pentagram

Codemned to Exile

Piękne miasteczko w odległości kilku kilometrów. Zresztą w okolicy można dopatrzyć się figur naturalnego pochodzenia, których centrum była siedziba Zakonu.

Na fali histerii inkwizycyjnej również inni rogaci, pogańscy bogowie (jak np. Pan) zostali uznani za diabły i ludowy symbol ochronny stał się symbolem diabła, Stopą Wiedźmy. Wraz z rozwojem Renesansu i Masonerii, pentagram zaczął zyskiwać na znaczeniu jako symbol mistycyzmu i doskonałości geometrii. Zgodnie z renesansową teorią mówiącą, że mikrokosmos człowieka jest analogiczny z makrokosmosem wszechświata, pentagram stał się symbolem człowieka. Ludzka sylwetka została wpisana w plan pentagramu głowa i członki jako ramiona figury. Najlepszym przykładem jest słynny rysunek Leonarda da Vinci - sylwetka ludzka wpisana w kwadrat oraz koło, tworząc... pentagram. Jednocześnie pentagram był symbolem doskonałości wszechświata (tzw. Gwiazda Mikrokosmosu). Tak było to przedstawione w Calendarium Naturale Magicum Perpetuum Tycho Braha z 1582 r. W innej wersji, przy każdym ramieniu pentagramu znajduje się planeta, a w centrum, na wysokości genitaliów - księżyc.

Jeden symbol - tyle znaczeń! Co ciekawe, nigdy nie był to symbol obojętny, zawsze w historii ludzkości wywoływał emocje-jako symbol dobra, prawdy lub ewidentnego zła..

... Poczujesz ból, Usłyszysz pieśń. Znajdzie cię chłód, Z oczu popłynie krew... - bloog.pl

Że planeta Wenus wykonuje na nieboskłonie pentagram w ciągu 8 lat.

W starożytnej Grecji planeta Wenus była symbolem bogini Wenus. Symbol ten odnalazł się też w XV wieku jako symbol żałoby, kiedy to matka jednego z rycerzy zakonnych zmarła. Jako, iż miała na imię Wenus, jej potomek wykonał naszyjnik zawierający w sobie pentagram. Obrócił go na znak śmierci jednym ramieniem do dołu i wpisał w okrąg tak aby wierzchołki ramion wystawały poza koło. Owo koło było znakiem bliskości jaka była między zakonnym żołnierzem, a matką.

Pewien polski radiesteta uważa, że pentagram uruchomiony mentalnie siłą woli, odpycha wszystkich agresorów broniąc przed ich napaścią. Pozwala wyczuć osoby negatywne oraz te które mogą nam zaszkodzić. Bronią integralności ciała fizycznego, strzegąc przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska zewnętrznego. Stwarza barierę energetyczną przed radiestezyjną emanacją zieleni ujemnej, co znacząco wpływa na wzmocnienie odporności. Odbija od nas negatywne myśli.


A zatem;

Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem ku dołowi zwany jest Pentagramem Odwróconym,.

,,Nie Lękajcie Się'' Zaufać Bogu - Onet.pl Blog

XD
Nocturno (11:43)
klawiatura nie gryzie ;)

23 października 2010
Pentagramy oraz Symbole
Witam was,
 W tym poście chciałbym poruszyć temat ,który zawarto w komentarzach.
Co z Krzyżami wszytymi w ubranie ,jako kolczyki lub pentagramy. Przybliżę na samym początku ogólną historię pentagramu.

PENTAGRAM

Najstarszy odnaleziony pentagram pochodzi z Ur - dawnego centrum cywilizacji mezopotamskiej i datowany jest na rok 3500 p.n.e. Prawdopodobnie używany był jako pieczęć królewska. Pitagorejczycy uważali go za symbol doskonałości i prawdy, gdyż odnaleźli w nim złote proporcje.

Pięcioramienna gwiazda tak popularna w religiach pogańskich i magii znalazła swoje odbicie również w symbolice chrześcijańskiej w okresie wczesnego średniowiecza jako symbol pięciu ran Chrystusa (2 na dłoniach, 2 na stopach i jedną z boku). Ale w gruncie rzeczy pentagram nigdy nie.

James Black- podr. Historii Magii - Onet.pl Blog

Podobnie jak i krzyż występuje we wszystkich niemal kulturach, niemal od czasów prehistorycznych. Pierwotnie pentagram był symbolem bogini Kore  Pradawnej Matki Ziemi, czczonej w czasach neolitu. Znany jest również jako Gwiazda Bogini Isztar, później Gwiazda Izydy. Najstarszy chyba pentagram to znaleziony na pieczęci królewskiej, w prastarym sumeryjskim mieście Ur, liczący około 3500 lat. 
Babilończycy rysowali pentagram na pojemnikach, w których przechowywali żywność. Miało to zapobiec psuciu się żywności i niszczeniu jej np. przez złe moce. Działało! Celtowie na długo przed Chrystusem czcili pentagram jako znak bogini podziemi  Morgany. Z kolei mistycy pitagorejscy uznali pentagram za symbol doskonałości, kojarząc go ze zdrowiem i życiem. Pentagram to również symbol 5 ran Chrystusa  po 2 na nogach i rękach, oraz rana w boku. Uznany został za symbol prawdy i religijnego mistycyzmu. Dopiero Święta Inkwizycja uznała pentagram, a zwłaszcza jego odwróconą wersję za znak mocy szatańskich, kojarząc jego odwróconą wersję z wizerunkiem głowy kozła, bądź diabła Bafometa. Mieli go rzekomo czcić Templariusze. Podział na dobre i złe pentagramy przyjął się za sprawą byłego księdza, Alphonse Luisa Constansa, bardziej znanego jako Eliphas Levi, członka Zakonu Złotego Brzasku. 
Tymczasem odwrócony znak pentagramu to symbol Rogatego boga, małżonka bogini.

Moonlight Catches the Look of the Werewolf... - WEREWOLF THEORY im. Remusa Johna Lupina

Zmianami).

godz. po 23

A na dodatek zepsuł mi się księżyc. $#!t...

21 kwietnia godz. 17

Jak człowiek ma trochę wolnego czasu i chęci to nawet zrobi coś pożytecznego. Sprawiłam blogowi nowy księżyc - większy i piękniejszy od poprzedniego. Jestem happy:)

the Lycanthropologist
{2004-04-20} {21:07:17}
Zawyj, tak jak ja, i skomentuj. Do naszej watahy przyłączyło sie jak na razie (1) wilków.Pechowy pentagram?

Ostatnio po obiedzie zostałam swego rodzaju posądzona o zaczątki satanizmu. Tak - satanizmu. Wszystko dlatego, że podpisując mój rysunek wilkołaka napisałam gdzieś tam obok imienia: "werewolf" z pentagramem w kółku przy tymże wyrazie. Ciocia (którą zresztą pozdrawiam i mam nadzieję, że wreszcie kiedyś wpisze mi się do księgi) powiedziała oburzona, żebym nie rysowała takich znaków. Spytałam się dlaczego (no bo de facto pentagram jest symbolem wilkołaka), na co uzyskałam odpowiedź, iż to znak szatana. "Nieprawda. Pentagram jest również symbolem.

Freee Energy - brak - bloog.plPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,1850492,trackback

komentarze (0) | dodaj

PENTAGRAM

niedziela, 13 maja 2007 22:55
  Pentagram był symbolem bogini Kore, najbardziej wewnętrznej duszy Matki Ziemi, którą czczono w czasach neolitu. Pentagram był znany jako Gwiazda Isztar, a później jako Gwiazda Izydy. Mistycy pitagorejscy Pitagorejczycy widzieli w nim symbol doskonałości, kojarzyli go z życiem i zdrowiem. W starożytności przekonanie o właściwościach ochronnych pentagramu było tak silne, że Babilończycy często rysowali go na pojemnikach z żywnością, co miało zapobiegać jej gniciu. Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa ze względu na 5 wierzchołków. Od XIV wieku uważany za symbol szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (odwrócony dwoma wierzchołkami do.

Ave Metal II - Onet.pl Blog

3 chał kód ju?!!

21 lipca 2009
Pentagram -joł, nie pomyl się co do niego!
Achmm.. Długo już się na blogu nie pisało. Pijaństwo w Tatrach robi swoje. I trochę lenistwa ;] Ale wreszcie powracam z bardzo klasycznym dla nas, metalowców tematem- mianowicie o pentagramie. Ponieważ każdy się nim jara, jako znak szatana, znak ciemności- innymi słowy- wolności. Tak więc pasuje od do wielu mhrocznych zespołów.. No więc tak. Załóżmy, że wezmę sobie np sowę- znaną jako symbol mądrości. Odwrócę ją do góry nogami.. I mamy symbol głupoty. Właśnie coś takiego zrobiono z pentagrammą. Ale nie- stosy chłystków, pseudo-tró-mrocznych satanistów wymalowują na ścianach bądź kartkach zeszytów do religi owe znaki pisząc ave, bądź i [co gorsza! o zgrozo!] z dopiskiem- satan! A biedni ludzie myślą, co to za łebki i barykadują swe umysły w ciasnocie ogólnego małego poznania, myśląc.. że to szatańskie uczynki. No więc dobrze- wyjaśnię dla.