O czym chcesz poczytać na blogach?

Pennsylvania 6-5000

Blog-poradnik, lek. Bogdan Szymczyszyn - Onet.pl Blog

Stabilny związek to spokojna noc

Na jakość snu wpływa płeć, wiek, a nawet status materialny i małżeński. Częściej na problemy ze spaniem skarżą się kobiety niż mężczyźni (odpowiednio 22 i 16 proc.), zwłaszcza pomiędzy 40. i 65. rokiem życia. Generalnie jednak gorzej niż starsi sypiają ludzie młodzi, w wieku 18 – 24 lat.

 

Noc jest też mniej łaskawa dla osób o niższym statusie socjoekonomicznym. Jak tłumaczy autor badania dr Michael Grandner z University of Pennsylvania w Filadelfii, wynika to zarówno z czynników wewnętrznych (złość, poczucie niższej wartości), jak i zewnętrznych (brak zatrudnienia, ograniczony dostęp do opieki medycznej).

Spokojnemu spaniu sprzyja stabilny związek – a przynajmniej taką zależność zauważono u kobiet.

 

więcej >>

Planując wczasy,.

Ty wiesz...

Afryka… i słusznie… ale to również Ameryka Południowa, część krajów dawnej sowieckiej Europy… Azja… i nikogo to tak naprawdę nie interesuje…

kolejna wojenka bitnego izraelskiego ludu… każdy pretekst jest dobry… zresztą… taka jest tego narodu tradycja… to dobry region na prowadzenie wojen… wielki brat zza oceanu chętnie tu przebywa… w imię pokoju i w obronie demokracji oczywiście…

wojna na Bliskim Wschodzie pożarła namiętnie setki miliardów dolarów… i pojawił się problem… gospodarz rezydencji przy 1600 Pennsylvania Avenue ma problem z uzasadnieniem kolejnych wydatków… ale da sobie radę… z pewnością pojawi się wkrótce nowe zagrożenie ze strony tzw. terrorystów… zwłaszcza, że zbliża się wrzesień i znów cały świat będzie opłakiwał ofiary 9.11…

skala… w odczuciu pojedynczego człowieka odejście kogoś bliskiego jest wielka tragedią… bezkształtną masę też można pokierować do zbiorowej rozpaczy…. tylko taka rozpacz niczego nie wnosi… nie ma wartości… i trwa chwilę… nikt, rozpaczając nad gruzami WTC, nie zastanawia się ani zbiorowo,.

Tureckie Opowieści

I Aleksandra Wielkiego? Gordion. To tu panował Midas i tu jest jego grobowiec. To tu znajduje się pałac i świątynia Zeusa, w której to Aleksander Wielki przeciął sławny węzeł gordyjski, którego nikt nie był w stanie rozsupłać.

Ruiny Gordionu

Gordion znajduje się jakieś sześćdziesiąt kilometrów na północny wschód od Ankary (Eskişehir yolu, tuż za Polatli), nad rzeką Sakarya i jest jednym z ważniejszych stanowisk archeologicznych na Bliskim Wschodzie. Od 1949-50 roku stanowisko badają archeolodzy z Uniwersytetu Pennsylvania. Wiedzie do niego wąziutka droga, ale z daleka można ujrzeć tumulusy – Midasa i potomnych mu, którzy chcieli być pochowani w jego pobliżu (naliczono z osiemdziesiąt takich tumulusów). Mijamy wioskę Yassıhüyük i od razu po lewej stronie drogi ukazuje się nam wejście do grobowca złototwórczego króla .

Gordion był stolicą królestwa Frygijskiego którym rządził Midas (725-675 r.p.n.e.).  Znajdował się na szlaku wiodącym z Troi do Antiochii. Tereny Gordionu mają ciągłość osadnictwa sięgającą epoki brązu (1500-1600 p.n.e.). Archeologowie naliczyli osiemnaście warstw osadnictwa,.

Osiwiony | prawie oświecony

Opublikowano | Dodaj komentarz

Kiedy kobieta decyduje się na spędzenie nocy z mężczyzną, powinna najpierw dobrze przyjrzeć się jego… uszom. To one bowiem – jak twierdzą amerykańscy naukowcy – najlepiej zdradzają seksualne predyspozycje wybranka. Jak się okazuje, najlepiej, by kochanek miał uszy duże i odstające.

Wielkie uszyska mają męż-czyźni naładowani seksem. Tacy, których dosłownie rozpiera energia. Według dr. Martina Goldberga z University of Pennsylvania w Filadelfii, największą potencją wykazują się posiadacze dużych i odstających uszu. Lubią ostry seks, z krótką grą wstępną. Każdą kobietę są w stanie błyskawicznie przemienić w gorącą kochankę. Całkiem nieźli są też posiadacze dużych i przylegających uszu. Mają oni spore możliwości i niezłą fantazję, ale też sporo zahamowań. Jeśli właściciel takich uszu trafi na odpowiednią kobietę, która pozwoli mu się ich pozbyć, oboje przeżyją cudowne chwile.

Co ciekawe, posiadacze odstających, ale małych uszu wolą, kiedy kobieta dominuje w łóżku. A właściciele uszu małych i przylegających mają wiele.