O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Pendrive

Poradniki komputerowe, optymalizacja Windows

Wręcz przeciwnie, mnogość oprogramowania specjalizującego się w tworzeniu bootowalnych nośników instalacyjnych sprawia, iż wykonanie tej czynności jest banalnie proste i zwykle sprowadza się do kliku kliknięć myszką.

Jak już wspomniano oprogramowania jest bez liku, to też wielu z Was będzie miało twardy orzech do zgryzienia, który z programów wybrać, który z nich będzie oferował wszystkie funkcje których potrzebujemy.

W tym miejscu chciałbym przedstawić jeden z programów, mianowicie chodzi o aplikację Wintoflash. Swego czasu jeden z najlepszych dostępnych tego typu programów na rynku. Obecnie obok wintoflash do wykonania bootowalnego pendrive’a można wykorzystać inny software, baaaa… nawet pod Linuksem można przygotować instalacyjny pendrive z Windowsem na pokładzie.

Blog firmowy MOBILE POZ

Bratanka?". Aby bliżej poznać oczekiwania Klienta, zadałem kilka dodatkowych pytań. Bratanek okazał się studentem jednej z wyższych uczelni technicznych, kilkuletnim posiadaczem prawa jazdy, a prezent miał zamknąć się w granicach do 400 zł. Zaproponowałem więc Klientowi trzy grupy produktów:

- odtwarzacze MP3/MP4 - w cenach od 120 do prawie 300 złotych o pojemności 4 lub 8 GB,

- nawigacje GPS - o przekątnej ekranu 4,3 lyb 5,0 cala firmy GOCLEVER z wgranymi już mapami Polski lub Europy,

- pendrivy - o pojemnościach od 2 do 32 GB i w cenie od 30 do 260 zł.

Klient dokonał wyboru bardzo ciekawego i przydatnego studentom prezentu. Jest to pendrive o pojemności 4 GB będący jednocześnie długopisem i dyktafonem.

A czy Ty masz już prezenty na święta dla swojej rodziny?

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy dla wszystkich obecnych i przyszłych klientów firmy.

 

Tagi: GPS mp3 nawigacja pendrive prezent święta wielkanoc
15:28, mobilepoz
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 marca 2010

Majsterkowicza Blog

Dzisiaj potrzebowałem uruchomić Clonezilla z pamięci flash a dokładniej z popularnego rodzaju tychże pamięci jakim jest pendrive. Opiszę tutaj sposób przygotowania takiego nośnika, który jest banalnie prosty.
Przygotowanie w systemie MS Windows

Bierzemy jednego  `pena`.

Formatujemy `pena` wykorzystując format plików FAT lub FAT32 np. w taki sposób jak na obrazku niżej.

Pobieramy Clonezilla archiwum ZIP z tej lokalizacji i rozpakowujemy wszystko na naszego `pena`. Następnie wchodzimy do katalogu /utils/win32/ (na pendrive!)

Uruchamiamy makeboot.bat i zatwierdzamy akcję tworzenia boot’owalnego `pena`.

Na koniec dostajemy komunikat o zainstalowaniu ukrytego pliku ldlinux.sys w katalogu głównym naszego `pena`.

Od tej chwili możemy cieszyć się posiadaniem Clonezilla Live na swoim pendrive. Aby uruchomić Clonezilla podczas startu komputera wystarczy w BIOSie ustawić boot’owanie z USB HDD.

pasiastytygrysczarnysmok.blog

Wpisany na listę UNESCO. Czas gonił i nie mogłam dokładnie zwiedzić klasztoru. Miejsce jednak rzeczywiście zachwyca i sprawia, że Kijów zyskał w moich oczach.
Więcej czasu niestety nie miałam. Czekał mnie długi lot do Pekinu nieco archaicznym samolotem.

skomentuj (6)

Chińskie zakupy 2010-08-31 12:12:24

Ileż zagrożeń czeka na biednego europejczyka, który myśli, że zakupy są rzeczą prostą! Wchodzi taki człowiek do sklepu elektronicznego z myślą o tym, że powinien zakupić urządzenie, dajmy na to, typu pendrive. Oto głos, jakby z niebios, słyszy: "USB, USB! Chcesz Pendrive'a?" Biedaczysko idzie za głosem, kupuje to co chciał w promocyjnej cenie... Lecz biada mu jeśi wejdzie w głąb sklepu... a wejdzie, bo chce się rozejrzeć tylko. Wtedy pojmuje, że głos nie był "z nieba". Gdzie nie spojrzy tam sterty pendrive'ów. I jest pewien, że wszystkie są tańsze. Na pewno są tańsze! Ale nie dowie się, jeśli nie zapyta, bo przy żadnym ceny nie ma wypisanej. A jak zapyta? To i tak się nie dowie, chyba że da się wciągnąć w długą rozmowę ze sprzedawcą i może być już pewien, że wtedy pendrive będzie tańszy niż ten, który właśnie kupił. No i.

Blog kubkireklamowe

Sprawdzamy ceny różnych agencji i bez przerwy obniżamy nasze ceny, nadruk na koszulce tak aby nasza oferta była jak najbardziej odpowiednia. Wykonujemy: Druki na wszystkich materiałach reklamowych. Współpracujemy z najtańszymi drukarniami mało i wielkoformatowymi.Nasi Kreatorzy bardzo chętnie zaprezentują dla naszych klientów gratis wizualizację produktu z grawerem, ale też wykonają projekt wizualny, który spełni Wasze oczekiwania.

Komentarzy: 0 mini pendrive 2011-06-23 Ta Kreatywna działalność jest w czołówce w branży marketingowej w wielkopolskim zwłaszcza działamy w smyczach reklamowych. nasze nadruki cechują się najlepszą wytrzymałością oraz niedużą ceną.Wkładamy dużej naszej mocy aby druk na naszych wyrobach były wykonane doskonale. Podpowiemy jak wybrać wymagającym reklamobiorcom odpowiedni produkt z logo, powiemy także którą sposób zdobienia najlepiej wybrać aby nadruk nałożone było wybornie.Nasza specjalność to zazwyczaj w mini pendrive z nadrukiem . 24 godziny na dobę sprawdzamy ceny różnych.

Pendrive linux

Everything – Computer Guy's Blog

  • Projekty
jump to navigation

Instalacja Linuxa z usb 17 Wrzesień 2009

Posted by artiko in Linux, Software.
Tags: Linux, Software, Thin Client
trackback

Próbując zainstalować Linuxa z pendrive’a na moim HP Thin Client znalazłem bardzo fajny program – UNetbootin pozwalający kompletnie bez wiedzy o takich sprawach przygotować dysk instalacyjny z Linuxem.
Program pozwala wybrać dystrybucję z pokaźnej listy i bezpośrednio dociągając obraz ISO przygotować pendrive’a do instalacji. Pozwala również przygotować taką wersję z obrazu posiadanego na dysku.
Upraszcza to znacznie instalację w stacjach bez napędu CD bądź DVD nie zmuszając do niskopoziomowego przygotowywania penrdive’a.
Później.

SysteMix - blog programisty

Firefox Portable po polsku

    Firefox jest jedną z aplikacji, które łatwo zmusić do pracy na pendrive. Wystarczy tylko zainstalować Firefox Portable - przenośną odmianę tej przeglądarki. Domyślnie rozpowszechniana jest ona w języku angielskim. Aby dokonać jej.

dictionaries (zawiera słownik ortograficzny używany przy wypełnianiu formularzy) i searchplugins (lista wyszukiwarek będzie bardziej dostosowana do naszych potrzeb).

14:43, systemix , Firefox
Link Dodaj komentarz »
Mobilna