O czym chcesz poczytać na blogach?

Pema

Lustful memories...

W której mogę składać tak zwane „inne”, długo nie pożyję. Oto powód, dla którego wydałam jedenaście błyszczących i nowiutkich monet o wartości 1PLN na tę oto stronkę.

Dlaczego „Pema”?
Moje nagłe zainteresowanie buddyzmem, jogą itp. (to też przez trylogię Wachowskich! W sumie można powiedzieć, że swoje życie dzielę na okres przed „Matriksem” i po „Matriksie”) skłoniło mnie do przeczytanie książki Isabel Allende „Królestwo Złotego Smoka”. Jedną z bohaterek była właśnie Pema. Imię to oznacza „kwiat lotosu”, który z kolei jest symbolem piękna i doskonałości.

Dobre wychowanie wymaga, aby znajomość rozpocząć od przedstawienia się. Zapomniałam o tym, błagam o wybaczenie. Moi rodzice (czy może raczej moja ciocia) wybrali dla mnie imię Magdalena, do czego braciszek uparł się dodać Julię. W Internecie używam pseudonimu „Trino”. Mieszkam w Polsce, w pewnej dziurze ok. 70km od Poznania. Lat co roku mi przybywa z tej prostej przyczyny, że czas idzie do przodu, a data urodzin pozostaje wciąż ta sama:.

- bloog.pl

Mao Asada (mistrzyni świata z 2008 roku) – Japonka, lat 19. Jako jedyna w tej chwili  kobieta skacząca potrójnego axla na zawodach. I ten skok ma w zamierzeniu wykonać w programie krótkim w kombinacji z podwójnym tulupem. Jeśli uda jej się to oraz całą resztę programu wykonać bezbłędnie (i z charyzmą) w pewnym sensie może ‘wygrać już złoto’ w tej części konkurencji.* Oczywiście to zależeć będzie w bardzo dużym stopniu od tego jak pojadą inne panny… W tym sezonie udało.Nad wypasionymi stołami jedzenia - ja otoworzyłam veoh i youtube i zaczęłam szukać i szukać i ...znalazłam te oto ciekawe rozmowy, wywiady, relacje, osobistości. Nie tylko o buddyźmie : )

Pema Chodron - mniszka buddyjska - uwielbiam jej spokojne i wesołe podejście w rozmowach. Świat nie jest mi straszny gdy jej słucham. TU w rozmowie z Bill'em Moyers(cz 1) . Całość można też znaleźć na veoh TUTAJ.

Nadia Khalil Bradley -.

Art is The Art of Nothing

Wiedzą, ze przed Olimpiadą w Pekinie oczy świata zwrócone są na Chiny. Nie możemy ich zawieść.
Adresy, faxy, telefony, maile:
1. MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH:
Sekretariat Ministra: sm@msz.gov.pl tel. (+48-22) 5239201
Rzecznik Prasowy: rzecznik@msz.gov.pl tel. (+48-22) 5239356 fax (+48-22) 5239099
2. MAR SZALEK SEJMU
Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski tel.
(22) 621-84-96 fax (22) 621-76-54
biuro@bronislawkomorowski.pl
3.
PARLAMENTARNY ZESPÓL NA RZECZ TYBETU
Przewodnicząca, poseł Beata Bublewicz: tel.
(89) 527-77-00 fax (89) 527-77-00
beata.bublewicz@sejm.pl

- Om Ah Hung Bendza Guru Pema Siddhi Hung -

chodzimy nad piekłem oglądając kwiaty


skomentuj (0)
2003-08-02 17:15:32 >> nietrwałość

Kiedy ktoś się rodzi, rozpoznaj to jako przejaw nietrwałości. Kiedy ktoś umiera, ropoznaj to jako przejaw nietrwałości. (...) Kiedy się zakochasz, rozpoznaj to jako przejaw nietrwałości i pozwól, by w ten sposób to radosne doświadczenie nabrało większej wartości. Kiedy związek dobiega końca, rozpoznaj to jako przejaw nietrwałości. Istnieją niezliczone przykłady nietrwałości w naszym codzinnym życiu, od momentu kiedy się budzimy, do chwili, kiedy zasypiamy, a nawet podczas snu.

Pema Cziedryn
skomentuj (0)
2003-08-02 19:09:42 >> perły przed wieprze

Zabierasz na kolację piękną dziewczynę i obdarzasz ją... kanapką z szynką!
Przysłowiową głupotą jest rzucanie pereł przed wieprze. Lecz jak nazwać manierę rzucania świń przed perły?

HENRY SALT
skomentuj (0)
2003-08-03 10:32:04 >> Ziarnko maku

Na ziarnku maku stoi mały dom
Pieski szczekają na księżyc makowy
I nigdy jeszcze tym makowym psom,
Że świat jest większy.

cantadora.blog

Nie musimy siebie ulepszać.
Cały ciężar, który niesiemy na własnych barkach - obezwładniający lęk, że może jesteśmy źli, i nadzieja, że może mimo wszystko jesteśmy dobrzy, te wyobrażenia o sobie, do których tak się przywiązujemy, wściekłość, zazdrość, uzależnienia - wszystko to nawet w najmniejszym stopniu nie narusza naszego najgłębszego, wrodzonego bogactwa. To jedynie chmury, które zasłoniły słońce. Ale ciepło słońca i jego światło nadal tu są - tym właśnie jesteśmy.
Od pełnego przebudzenia dzieli nas jedno mrugnięcie powieką.

Pema Cziedryn; Zacznij tu gdzie jesteś


skomentuj (2)

taaaa... -;) 2009-08-22 08:57:50
są różne podejścia do kwestii motywacji

***
Stasiek Wielanek ; Kot, Kot Pani Matko

.