O czym chcesz poczytać na blogach?

Pedagog szkolny

Dysleksja Rozwojowa

PROBLEMU

Pozostawienie problemu bez reakcji może doprowadzić do dalszego popadania dziewczynki w zniechęcenie. Dysleksji często, bowiem towarzyszą zaburzenia emocjonalne, które u Oli są coraz bardziej widoczne i są skutkiem długoletnich niepowodzeń szkolnych.

Najpoważniejsze konsekwencje tych niepowodzeń to neurotyczny rozwój osobowości lub wystąpienie zaburzeń motywacji – zniechęcenia do nauki i pracy nad sobą.

Istnieje również możliwość wystąpienia nerwicy szkolnej świadczą o tym.

Olę ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjnych,
 • za zgodą rodziców skierować dziewczynkę na badania diagnostyczne do poradni psychologiczno-pedagogicznej,
 • zachęcić ucznia do wzięcia udziału w zajęciach terapeutyczno-edukacyjnych,
 • nawiązać współpracę z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcą do których Ola mogłaby się zwrócić w razie trudności,
 • przeprowadzić wywiad z nauczycielami, uczulić ich na problemy Oli, zaplanować formy współpracy, obserwację uczennicy, indywidualną pomoc w nauce,
 • dostosować.

 • Szkoła Podstawowa w Strzelcach

  Strzelce ? Gdzie to jest ?

  • Tu jesteśmy – Strzelce na mapie Polski
 • Wejdź i przeczytaj:

  • Charakterystyka placówki
  • Drużyna Harcerska “Żaki”
  • Dyrekcja
  • Historia szkoły
  • Kadra pedagogiczna 2011/2012
  • Kontakt

  Dodaj do ulubionych:

  Lubię
  Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

  Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

 • Wspomnienia są jedynym rajem, z którego nie można nas wygnać

  Oj... ciężko było, ale nauczyłam się sporo - jak być chamskim i wrednym :-P
  Praca w szkole - to moje wielkie tegoroczne szczęście... Czuję się z tym wspaniale, bo robię to, co lubię naprawdę. Mam nadzieję, roku 2007, że od ciebie dostanę nową umowę na kolejny rok szkolny ;-)

  Przeprowadzka - samodzielne życie...

  Ale oczywiście najważniejsze są zawsze uczucia i ta sfera chyba najbardziej burzliwa w tym roku była...
  Ogólnie druga połowa roku upłynęła pod znakiem "3xM" ;-)
  Wcześniej.Coś... Nie powinnam o tym pisać... wręcz nie mogę, ale napiszę tylko tyle, że bardzo zawiodłam się na jednej mamie... może nie tyle zawiodłam, co poprostu jest mi przykro, bo uważałam ją za inną osobę... Niestety to, co się wydarzyło zmusiło mnie do zgłoszenia tego do pedagoga szkolnego i cała sprawa poszła dalej... Później niby było wszystko ok. Z tym wyjątkiem, że dowiedziałam się (chociaż mnie to nie dotyczy, to krew się we mnie zagotowała), że wczoraj jedna z dziewczyn (z VI klasy) rzuciła w nauczycielkę ogryzką od.

  Krwawię cicho żyjąc - Onet.pl Blog

  Bardzo. Zajebę sukę. Dostanie. Dlaczego zawsze gdy moja psychika trochę się unormuję coś ją niszcze bardziej? No kurwa dlaczego?! No właśnie nikt nie zna odpowiedzi. Nie potnę się. Tego nie zrobię. Nie tym razem. Prędzej jej coś grozi. Jeśli coś jej będzie i pójdzie do pedagog to kolejne rozmowy. Niee. Nie znoszę tej pedagog. Zapyta się za co, powiem za żywot skurwiela. Tak jak zawsze moja kuzynka jej mówiła. Ja pierdolę. Nie no kurwa nie wytrzymam jak czegoś nie rozwalę. Niech dziś ludzie, którzy mają do mnie wonty cieszą się, że ich.Są oni prawdziwi. To są właśnie wraki człowieka. Mimo mojego złego poczucia psychicznego staram się patrzeć na świat z jakimiś kolorami. Czarno białe mi się już znudziły. Czas chyba się odmienić. Powiem wam, że jestem dobrą aktorką. Może lepszą od dobrej. Pedagog szkolny dał się oszukać, że mój stan psychiczny jest dobry. Aż się dziwię. W końcu jaka to ja nie jestem szczęśliwa. Dobry żart. Ne chcę chodzić do niej w wizyty. To by znaczyło jeszcze większe problemy jakby ktoś się dowiedział. Mój kolega ma się bić z tymi.

  Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini - Onet.pl Blog

  31.01.2006 - ZEBRANIE SAMORZĄDU

  Dziś na 4. lekcji w sali 71 odbyło się spotkanie samorządu szkolnego na którym byłi obecni: pedagog szkolny Katarzyna Herbik oraz dyrektor Andrzej Bieda.

  Poruszane tematy:

   

  • Przekazanie władzy przez odchodzącego prezydenta Beatę Oleksiewicz nowo wybranemu Łukaszowi Bąkowi