O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Pedagog

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Historyków współpracował z SB – wynika z dokumentów IPN Czy prof. Andrzej Garlicki, jeden z najwybitniejszych polskich historyków, był tajnym współpracownikiem służb specjalnych PRL? Tak wynikałoby z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej, do których dotarli dziennikarze “Wprost”. Informacje o przeszłości Garlickiego wywołały szok na wydziale historii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pracuje naukowiec. Sprawą zajęli się w ubiegłym tygodniu na specjalnej naradzie pracownicy wydziału. Na UW ma powstać komisja, która zbada powiązania jego byłych i obecnych pracowników ze Służbą Bezpieczeństwa

TW Pedagog
W Wyższej Szkole Pedagogicznej przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie, która potem została wchłonięta przez Uniwersytet Warszawski, działał na początku lat 50. agent, który został zarejestrowany jako TW Pedagog. Pedagog to, według składającego raporty oficera bezpieki, prof. Andrzej Garlicki. Dotarliśmy do teczek TW Pedagoga. Został on zarejestrowany jako współpracownik 26 listopada 1953 r. Był wtedy studentem. Z dokumentów, które znajdują się w IPN (zapoznał się z nimi m.in. historyk dr Jan Żaryn), wynika, że podjął współpracę z pobudek ideologicznych – nie pobierał wynagrodzenia. Z notatek sporządzonych.

Blog Nastolatków - Onet.pl Blog

Do klasy i jest jedynaczką, jak na razie ponieważ jej mama jest w ciąży w 4 miesiącu)

- Tak i o jeden za dużo, mama mnie zabije. Ale wcześniej pozabijam was, głupie, zapchlone przyjaciółeczki. 

No i oczywiście Kasia się popłakała i uciekła, a jeszcze pogarszając sprawę krzyknęłam za nią:

- Tak, tak uciekaj, uciekaj zasmarkany bachorze, uciekaj do mamusi.

No i wtedy pani pedagog do mnie podeszła i spytała się:

- Juleczko czemu się tak niegrzecznie zachowujesz i czemu krzyczysz na swoja przyjaciółkę?- A ja na to:

- Ponieważ jest to niegrzeczne dziecko które co chwile ryczy jak by miała 5 latek, to mój młodszy brat Kuba jest mądrzejszy!

- Julka bardzo Cię proszę uspokój się, a jeśli masz jakiś kłopot lub trudny do rozwiązania problem, a nie masz komu o nim powiedzieć to przyjdź do mnie na następnej przerwie. Dobrze moje.

Paulina 804. - Onet.pl Blog

Cię"...
Budze sie.
Szkoda, że to byl tylko sen....
A chłopak który mi sie przyśnił...no cuż...to moja słodka tajemnica....
3 . [dodaj komentarz]

17 marca 2007
Bagna część kolejna
Jest.
Byłam u pedagog. Powiedziałam co i jak. Zanosi się niestety na to, że jeszcze będe ciągnąć za sobą to bagno (czyt. ją i jego) jakiś spory kawałek czasu.
Bo wszystko byłoby ok, gdyby ona mnie nie wkurwiała.
Zwisa mi co z nim robi, ale niech się już do mnie nie przypieprza błagam.
Mam dość! Z takim hasłem wkroczyłam do pokoju pedegog, która poświęciła mi 45 swojego prywatnego czasu ( bo już dawno skończyła pracę). Rozmowa poszła gładko. Pedagog mnie rozumie i sama wie jak to jest, gdy najblizsi zawodzą.
Powiedziała mi, żebym napisała do k(do niej) list, a ona go jej da.
W liście mam napisać żeby się ode mnie.

Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki. - Onet.pl Blog

Ciągle atakują. Było by lepiej, gdyby żyły sobie na wolności, nie krzywdząc przy tym innych.  
                   Ostatnim najbardziej rozgłoszonym przez media wydarzeniem w moim mieście było samobójstwo 14latka. Znałem tego chłopaka, no może znajomość to za dużo powiedziane. Ale znałem go z widzenia i tak mniej więcej z charakteru. Takiej osoby w życiu bym nie podejrzewał o popełnienie samobójstwa, nie należał on do osób, które jakoś szczególnie się czymś martwiły, ale prawda taka, że po prostu go nie znałem.
Wszystko zaczęło się od tego, że w szkole nie chcący zranił kolegę w noge. Pani pedagog zadzwoniła po karetke...i policje. Chłopakowi zranionemu nic się nie stało. Pedagog i policja przesłuchiwała chłopaka, który niechcący zrobił krzywdę rówieśnikowi. Potem pedagog nazwała go coś w stylu bandytą i zastraszała, że może nie zdać.
Dla mnie jest to po prostu porażka zawodowa. Jak pedagog mógł coś takiego powiedzieć uczniowi. Nie jestem w stanie sobie tego wyobraźić. Zadaniem pedagoga jest pomaganie uczniowi we wszystkim.
Chłopakowi półtora roku temu zmarł ojciec. Nie chciał niczym martwić matki. Bał się, że pani pedagog powie to jego matce. Bał się jej reakcji, wiedział, że jest jej ciężko po.

annaczyrska blog


EDUKACJA W XXI WIEKU!!!
 Każdy musi przezyć szkołę Mówi się,ze to najpiękniejszy okres w naszej młodości.
Kiedy uczymy się i jesteśmy szczęśliwi. Dla mnie szkoła to coś co muszę przejść.
Zauważyłam, ze nie liczy się człowiek tylko ile ma wpisów w indeksie.
Nie liczy się co sobą reprezentuje a dziś każdy głupi może mieć tytuł magistra.
Znam wielu wykształconych dupków a społeczeństwo rzekło się oceniac po szkole.
W ogóle społeczeństwo lubi się oceniać i to świadczy o ludzkiej bezbronności.
Czym juest Edukacja?
Mówią,że wiedzą.
Wielu znam pedagogów, którzy nigdy nimi nie powinni być.

PEDAGOG JAKI POWINIEN BYĆ

 Wymarzony pedagog to człowiek otwarty, widzący uczniów.
Powinien być tym, który daje szansę, który prowadzi niezależnie od tego
jaki jest uczeń. Na studiach takiego nie spotkacie!
Nawet w kretyńskim STUDIUM i o dziwo Animacji nie spotkałam pedagoga,
który by szanował moją pracę dla sztuki i chociażby za to dał szansę.
Pedagodzy dzisiaj popadli w fałsz. Wydaje się,ze każdy kto skończy
pedagogikę jest wielkim pedagogiem. I w.

Proza życia

Tak, że może ten Nowy - już nie nowy rok nie będzie taki zły ...

Czego i sobie, i Wam życzę :)

20:01, erzebet , Proza
Link Komentarze (10) »
sobota, 01 listopada 2008
I co dalej?

01/11/08 sobota.

A w szkole po miesiącu okazało się, że do tamtej klasy nie da się mojego Kici przenieść, bo tam jest już 3 uczniów z ADHD. I tego Pani pedagog nie zdołała ustalić we wrześniu, tylko dopiero w połowie października. A przez miesiąc żądano ode mnie pisma, żeby dziecko przenieść. Pismo dałam, i dopiero wtedy to się okazało, że i tak nie przeniosą ... Poza tym koronny argument jest taki, że nie ma orzeczenia. No nie ma, bo terminy są odległe. A czy będzie mieć to się okaże ...

Zatem Kicia jest w klasie starej i tyle. Nie sądzę, aby do półrocza coś się zmieniło.

A i jeszcze się dowiedziałam, że moje dziecko nie będzie chodzić na bezpłatną gimnastykę korekcyjną, gdyż ma równe nogi i tylko trochę się garbi ... Ja tam od 2 lat jeżdzę.

"Deszczowy chłopiec" - historia Jędrka - chłopca chorego na autyzm

Ta sama, panie te same. Tylko sala inna (niestety mała, choć dzieci też mniej - część odeszła do szkoły), ale na razie Jędrkowi zdaje się to nie przeszkadzać. Ma swój ulubiony kąt z kolorowymi zabawkowymi naczyniami (wiadomo, łyżki czy widelce zamiast kredek;)
Próbujemy układać plan zajęć poprzedszkolnych na bieżący rok, ale nie jest to łatwe. Wciąż brak informacji o wczesnym wspomaganiu (miasto najwyraźniej postanowiło sobie oszczędzić, choć na wrześniowych zajęciach :(
Korzystamy więc z tego, co możemy. W tym tygodniu Jędruś miał więc głównie zajęcia z Fundacji Nadzieja i Szansa (biofeedback - x6 i pedagog: 2 spotkania po 1,5 h), basen ze START-u (x4) i TWzK (x1), zajęcia grupowe plastyczno-ruchowe, zwane przeze mnie ART-terapią w KTA (x1) i hipoterapię z TWzK (x1). W sumie codziennie po przedszkolu 2-3 zajęcia. Na szczęście udaje nam się je tak poukładać, by Jędrek miał chwile odpoczynku między zajęciami, wiec nie wydawał się być przemęczony.
Na biofeedbacku grzecznie oglądał bajki, pod koniec tygodnia nawet lepiej, jak na początku, kiedy to się trochę za bardzo kręcił. Zostawiamy go już na zajęciach samego bezproblemowo. U pani Asi - pedagog Jędrek miał doskonały humor, aczkolwiek nie na wszystkich zajęciach.

Pedagog szkolny

Szczęście o smaku Chemicznej Truskawki < 33 - Onet.pl Blog

Chcę coś napisać, na jakiś mądry temat. 

O miłości pisać nie będę, bo i tak byście nie rozumieli, trudno jet to ubrać w słowa. Po za tym miłość jest dla mnie, nie dla Was.

O seksie mogłabym napisać, ale nie mam ochoty.

O szkole za dużo myślę, więc pisać już nie ma potrzeby.

O popularności? Spróbuję.

Nie jestem popularna. W szkole raczej jestem szara, kojarzona jedynie po tym, że noszę glany. Dobrze mi tak. Nie rozumiem praw, którymi rządzi się popularność. W zeszłym roku poszła plotka, że całowałam się z koleżanką na dyskotece. Plotka doszla do pedagoga i miałam przez to problemy. Jakiś miesiąc temu dziewczyna z mojej klasy, która jest dość popularna i rozpoznawalna pocałowała na korytarzu podczas przerwy równie popularną znajomą. I co? Nic. Dobijające.

W internecie też nie cieszę się jakąś.

Brekekeks 1 2006-2007

2500 PLN na wyjazd, ale jest to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą w miarę niedrogo (gwarantowane utrzymanie, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie oraz kieszonkowe)  poznać język, kulturę USA, nawiązać nowe przyjaźnie, lub też są zainteresowani pracą pedagoga, psychologa, nauczyciela, psychiatry.
15:35, irini
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 maja 2007
Konstytucja 3 Maja

Wczoraj w naszym gimnazjum odbyły się normalnie zajęcia, chociaż w wielu szkołach był to dzień wolny. Ponieważ był to pierwszy dzień mojej pracy po chorobie, nie byłam pewna, czy faktycznie pracujemy. Moje wątpliwości nasiliły się na przystanku, gdzie spotkałam koleżankę po fachu, która uczy w liceum i też miała wolny dzień. W końcu.

Bibliotecznie-bajecznie

a trzy księgi. Dwie pisane są w imieniu Belli, natomiast trzecia w imieniu Jacoba. Dzięki temu można się dowiedzieć co czuje każde z nich. 
Uważam, że saga "Zmierzch" podbiła serce nie tylko moje, ale także milionów czytelników na całym świecie!Patrycja Musiał

Komentarzy: 0 Z życia szkoły. 2010-01-08 Narkotykach, uzależniniach od komputera, itp. 
Skłaniał do przemyśleń, choć niektóre sceny wywoływały uśmiech na ustach nauczycieli.
Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor i Pani wójt.
Uczniom oraz gronu pedagogicznemu życzono wesołych i spokojnych Świąt Bozego Narodzenia.

Przygotowania do jasełek nadzorowali nasi pedagodzy w osobach: J. Olszewski, W. Zawada, M, Kwaśny.

Patrycja Musiał

Blog WykletaAnielica

Być go stać na zapewnienie odrobiny swojej obecności i po części bytu swojego pierwszego dziecka. Niestety tak nie jest…
A tak, wogóle, to muszę się pochwalić. MOJA CÓRKA WYWALCZYŁA CIEŻKĄ PRACĄ WYJAZD DO WŁOCH –SARDYNIA, ZA CZYNNY UDZIAŁ W SZKOLNYM KOLE COMMENIUS. Całe 7 dni tam spędzi. W zeszłym roku wyjechała do Rumunii na wymianę.(nie wspomnę ile mnie kosztowało załatwienie dowodu tymczasowego dla niej, przy nie obecności drugiego rodzica) Włochy Hurra !!! Jak ja chodziłam do podstawówki, to nie.Jeszcze bliżej, też egzamin językowy a najgorsze w tym wszystkim jest to, że egzaminy wewnętrzne są bez mała w tych samych terminach. No nie jesteśmy w stanie się rozdwoić. Mojej Oli oczywiście marzy się gimnazjum na drugim końcu miasta. Tylko i wyłącznie, dlatego, że pedagogiem jest mojej przyszywanej siostry siostra. Ale to nie jest argument, który do mnie przemawia, po czym usłyszałam „ mamuś przez 6 lat szkoły patrzyłam na te same twarze, przez następne 3 lata mam też na nie patrzeć?? Mamuniu chcę poznać nowych ludzi nie.