O czym chcesz poczytać na blogach?

Pectus

~~This is my life~~ - bloog.pl

 Jak wiecie biorę udział w konq na blogu napiszkomenta.bloog.pl więc jestem w 3 etapie i piszę notke o zespole:)


Pectus-
– polski zespół pop-rockowy. Powstał wiosną 2005 w Rzeszowie. Grupa tworzy wyłącznie własne kompozycje z gatunku szeroko rozumianego rocka.Zespół jest finalistą 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Debiuty" Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Carpathia Festival" Rzeszów 2006. Zespół gościł w telewizyjnym programie rozrywkowym "Kuba Wojewódzki".

W styczniu 2007 Pectus wydał promocyjny minialbum, na którym znajduje się pięć autorskich utworów. W nagraniu materiału pomagali Zbigniew Jakubek (Jakubek Quartet, Ryszard Rynkowski, Walk Away) oraz Wojciech Horny (O.N.A., Chylińska).

W styczniu 2009 do stacji radiowych trafił nowy singiel zespołu pt. "Jeden moment".W lutym tego samego roku ukazał się debiutancki album pt. Pectus. Autorem tekstów i większości pomysłów muzycznych jest Tomek Szczepanik. Płytę nagrano w UNDERGROUNDSOUND-STUDIO z realizatorem Leszkiem "Czubkiem" Wojtasem. Producentem albumu jest Jarosław Jasiu Kidawa.

 

 


Mój punkt widzenia. - Onet.pl Blog

Do filharmonii okazało się, że miejsc jest jeszcze sporo, poza tym wejściówki są darmowe. No i siedzieć w wygodnych fotelach zamiast marznąć na dworze stojąc- to dość istotna różnica.

No i orkietra, jak zawsze zresztą, spisała się na medal. Najpierw pod batutą pana Bartosza Żurakowskiego, dyrygenta filharmonii, a potem z towarzyszeniem zespołu, pod dyrygenturą samego Adama Sztaby. I tu można było na własne uszy się przekonać jak wielka jest siła dobrej orkiestry, która nawet z dość banalnej muzyki potrafi wyczarować cuda. Także chapeau bas muzycy filharmonii, którzy oprócz utworów Pectusa grali jeszcze motywy z "Jamesa Bonda", "Harry'ego Pottera", "Różowej Pantery" oraz kilka utworów Sinatry. Koncert zakończył się po 22.30, a ponieważ mniej więcej w jego połowie dotarł do nas Tomek, chłopak Dagi, do domu wracałyśmy samochodem, a nie piechotą jak wcześniej.

Wydarzenie do zapamiętania bardziej ze względu na spotkanie towarzyskie niż sam koncert. No chyba żeby wyrzucić z pamięci te mniej więcej pół godziny kiedy to Pectus grał sam, wokalista co chwilę robił "ptaka" na scenie i śpiewał tak, że ni hu hu  nie dało się go zrozumieć, tylko uszy bolały jak "piszczał", a muzyka,.

m-o-d-e-s-t.blog.onet.pl - Onet.pl Blog

 
dla my-lonely
<klik>
 
Dla modoland
<klik>
 
Dla dropsik-i-ja
<klik>
 
Jak się nie chce otworzyć to psać:)
 
 
A teraz Top Lista:)
Pisać,która wg was jest najlepsza.Pisać tylko jeden tytuł!
1. "Nie kochanie" PIN
2."Tyle chciałbym Ci dać" Pectus
3."To nie tak jak myślisz" Edyta.

Amor, ut lacrima, ab oculo oritur, in pectus cadit... - Onet.pl Blog

Zapisz się do newslettera!!!

Amor, ut lacrima, ab oculo oritur, in pectus cadit.