O czym chcesz poczytać na blogach?

Pazura

po - wakacyjny blog kota bandziora - bloog.pl

jak pisać to pisać!  mama młodej siedzi w kuchi i piecze ciasto. no, to ja do klawiaturki. za oknem leje więc nie ma czego szukać na balkonie. jeszcze tylko mogły by drzwi na balkon przymknąć, bo wieje jak licho.

a ja delikatny jestem. wrażliwy, ot co.

tyle, że tej wrażliwości nikt w domu nie szanuje. młoda ma za tydzień egzamin techniczny w szkole muzycznej. a za 10 dni występuje w audycji muzycznej. w domu sądny dzień. to znaczy, dla mnie sądny. bo im się chyba to rzępolenie podoba. jak sąsiedzi wytrzymują  próby młodej, wolę nie myśleć.

jeszcze odpowiadają na jej "dzień dobry" na ulicy, to chyba nie jest tak źle. wiem to, bo siedzę w kuchni na parapecie. a z tamtąd wszystko widać doskonale.

ludzie mają jednak gorszy słuch od kota


komentarze (4) | dodaj komentarz

kocim pazurem, wpis 105

niedziela,

Życie wilczycy Lady - Onet.pl Blog


17 sierpnia 2011
Nowy dom.
  Zakopałam Pazura do nory. Zawyłam. Z oczu poleciały mi łzy. Popatrzyłam na niebo. Wydawało mi się, że widzę twarz Pazura. Nagle usłyszałam cichy głos:
 - Trzymaj się kochanie... Nie martw się mną... Jest mi tu dobrze. Idź poszukaj nowego domu, partnera i miej z nim szczeniaki!
 - Kiedy ja nie chcę!! - zawyłam.
 - Musisz! Żyj życiem nie przeszłością!
 Zobaczyłam ducha Pazura.
 - Zrób to dla mnie! - powiedział.
 - Dobrze... - usiadłam smutna.
   Miałam żyć z innym partnerem! Nie z Pazurem! Jednak Pazur tak mi kazał! Ruszyłam przed siebie. Po godzinie dotarłam do małej jaskini. Weszłam do niej. Nikogo nie było. Zaznaczyłam teren wokół jaskini. A potem zawyłam głośno. Weszłam do jaskini położyłam się i zasnęłam.
Lady
2 komentarze

Beauceron – owczarek francuski

Wilcze pazury – cóż to takiego?

Na tylnych nogach u psów wszystkich ras pojawiają się czasem dodatkowe pazury – to znaczy pies ma zamiast 4 pazurów – co jest uznawane za normę – 5 lub 6 pazurów.

Owczarek francuski beauceron powinien być niezgodny z ta przyjęta normą. Beauceron – podobnie jak inne rasy owczarków francuskich: owczarek francuski długowłosy briard, owczarek pikardyjski, owczarek pirenejski czy pirenejski pies górski – ma zapisane we wzorcu obowiązkowe podwójne wilcze pazury.

Beauceron ma więc 6 palców na tylnej nodze – palce te muszą mieć pełny wyczuwalny kościec, a nie być jedynie pazurem na skórze. Brak pazurów eliminuje beauceron z hodowli oraz dyskwalifikuje na wystawach psów.

Wymóg ten jest oczywiście absurdalny gdyż niczym nieuzasadnionym utrudnieniem w codziennej pielęgnacji psa, a także, co gorsza, eliminuje z hodowli osobniki częstokroć o doskonałym eksterierze i psychice jednak bez wymaganych kompletnych wilczych pazurów.

Istnieje tradycyjna historia uzasadniająca zapis o obowiązkowym podwójnym pazurze.

Kocie podwórko

Z którymś z kotów do tutejszego weta. Ponieważ jesteśmy jeszcze mocno kulawe językowo, ale się pilnie uczymy, miałyśmy nadzieję, że taki moment nastąpi za jakiś znacznie dłuższy czas. Trzy dni temu okazało się jednak, że może to być potrzebne dosłownie już...

 A oto nasza Furia. Niestety nie miał kto robić jej zdjęć podczas usuwania pazura, więc nie mamy fotodokumentacji z tego zdarzenia. Ale pewnej nocy kocica tak się Magdzie objawiła

Magda zauważyła, że Furia często podnosi prawą rękę i opiera się przy miskach z karmą tylko na lewej. Pomyślałyśmy początkowo, że to jakaś fanaberia kotki, ale że lepiej ją poobserwować. Ale jak tu obserwować rozleniwionego kota, który tylko leży i ledwo się do kuwety albo jedzenia zwleka?

Blog kocipazurek

Przybory. Nożyczki nie nadają się do tego celu, gdyż zamiast uciąć równo, rozłupują pozaru. Trzeba więc kupić cązki do cięcia kości lub specjalne do obcinania pazurów. Cążki są niezawodne, zwłaszcza do obcinania długich pazurków. Przy tym zabiegu potrzebna jednak nam będzie pomoc drugiej osoby. Należy mocno uchwycic nogę kota, aby pazury były dobrze widoczne. Obcinanie jest łatwiejsze, jeśli pazury są jasnego koloru, gdyż widać wtedy dobrze naczynie krwionośne przebiegające wewnątrz pazurka. Ma ono postać ciemnoczerwonej smużki, kończącej się w pewnej odległości od zakończenia pazura. Podczas obcinania należy uważać aby naczynia nie uszkodzić gdyż sprawi to kotu duży ból. Bezpieczne jest obcinanie pazurka w niewielkiej odległości od naczynia. Jeżeli niechcący przytniemy pazur w tym miejscu, należy przyłożyć sztyfcik aby zatamować krew.
Najlepiej jednak jest przyuczyć kota, by korzystał z przeznaczonego do tego celu pieńka. Aby zachęcić naszego pupila należy na początku przesycić zapachem kocimiętki ten że pieniek. Możemy także zawiesić nad nim zabawkę. Kot będzie po nią sięgać pazurami i niebawem zacznie używać pieńka z zgodnie z jego przeznaczeniem.

Bedzie na mnie jak nic!!

Mini-lyzke pasztetu z lekarstewkiem.
Diablecie zanim zostalo podstepem wepchniete do transporterka zdazylo mnie przejechac pazurem po nodze, opluc jadem i wysyczec taka wiazanke, ze od razu zastanowilam sie jak ja tam uszlam z zyciem. Pozniej o malo co nie roznioslo transporterka rzucajac nim ( ze soba w srodku ) we wszystkie strony. Jestem pewna, ze wet przegladajac rezydentow zastanawial sie jak wezmie tego dzikiego tygrysa w swoje rece...no ale capnal go bardzo umiejetnie i diablecie z rodziawionym pyszczalem wygladalo jak zajac bez uszow z wielkimi klami gotowymi do podziurkowania wroga...no i z lapami naszpikowanymi ostrymi pazurami. Po zbadaniu i ogladnieciu gardziolka ( a jednak odwazny ten nasz wet ), dziki zwierz zostal wypuszczony na salony. Oczywiscie wybiegl niczym rakieta, ale po sekundzie wbiegl do salonu, stanal przed wetem i takim mu jadem plunal, ze lada chwila, a rzucil by mu sie do szyi i przegryzl aorte. Oczami wyobrazni widzialam cala te krwawa jatke i az mi sie slabo zrobilo.
Wet zdziwiony odpalil: "charakterny ten maly...jak sobie dajecie rade?". NIE DAJEMY!!! Ma pan moze jakies namiary na psychologa???

 

Historia Miecza

Najczęściej szkolona od maleńkości w fechtunku szlachta umiała się nim doskonale posługiwać walcząc w szeregach piechoty zaciężnej bądź najemnej jako doppelsoldner – czyli żołnierze pobierający podwójny żołd za umiejętności walki i stopień ryzyka jakie ponosili w starciu.

Należy wymienić trzy podstawowe typy miecza dwuręcznego występujące w Europie w II połowie XV i w XVI wieku: Najbardziej budzącym grozę był Flamberg (nazwa flamberg pochodzi od przydomku, jaki nadał swemu mieczowi o płomienistym ostrzu rycerz Renaud de Montauban) – miecz o płomienistej głowni obosiecznej, z tzw. pazurami znajdującymi się około 25 cm za jelcem. Służyły one do przechwytywania broni przeciwnika oraz do zadawania ran w zwarciu. Jelec Flamberga był bardzo rozbudowany. Do tradycyjnego jelca krzyżykowego dodano obłęki i kabłąki stanowiące dodatkową osłonę dla dłoni, oraz tzw. baranie rogi – zawinięcia na końcu jelca przypominające winorośl, które umożliwiały złapanie bądź uwięzienie broni lub ręki przeciwnika. Między jelcem i pazurami znajdowała się przestrzeń nie ostrzona, nosząca nazwę ricassa. Ułatwiała ona zadawanie mocnych ciosów, ponieważ można było zwiększyć dźwignię przekładając.