O czym chcesz poczytać na blogach?

Pastorałki

b l o g Ulotnechwile

28
gru
11

kolędy i pastorałki

Tegoroczne święta na pewno zostaną nie jednej osobie na dłużej w pamięci – Mi na pewno!!
Brak śniegu może powodować depresje a co za tym idzie ogólny spadek formy.
Jak wiadomo “lepiej zapobiegać niż leczyć” i właśnie w celach zapobiegawczych udałem się na świąteczne kolędowanie do kościoła (o zaproszeniu na FB nie wspominam )
Tuż po ostatniej mszy w świąteczny poniedziałek nasi pielgrzymkowi wodzireje dali popis swoich umiejętności wokalnych i instumentalnych prezentując licznie zgromadzonej się publiczności kolędy i pastorałki- krótko mówiąc – dali czadu!.

Piosenki religijne z chwytami

Wpisy

 • piątek, 06 stycznia 2012
  • części stałe :D

   panie zmiłuj się CGC CFC CGC

   baranku boży CeFG x2 FGCa FGFC

   święty święty dm G A7 d

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kasiulkaaa55
   Czas publikacji:
   piątek, 06 stycznia 2012 08:47

   Opcje

   • Przejdź do wpisu „części stałe :D”
   • Dodaj komentarz do wpisu „części stałe :D”
 • czwartek, 05 stycznia 2012
  • kolędy , pastorałki, piosenki na roraty ;)

   do zopy hej pasterze

   wstęp.

Studio Piosenki FART i ZESPÓŁ ZAŁATO

Podlaskim. Zaprezentowaliśmy program poświęcony osobie Jana Pawła II.
17:46, fart8
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 maja 2008
Najmłodszą solistką Studia jest Adrianna Półkoszek czyli po prostu Ada.Jest niesforna i rozbrykana. Ma już na swoim koncie kilka nagród m.in I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich "TAHTEDE LAUL" Tallin 2008, "Złoty Flecik"-IX Ogólnopolskiego Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej " KANTYCZKA 2008", "ZŁOTĄ PODLASKĄ NUTĘ"-Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Podlaska Nuta " 2007. Ada na co dzień chodzi do Szkoły Podstawowej Nr 5 im.Szarych Szeregów a także do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bielsku Podlaskim -klasa fortepianu.Oprócz tego śpiewa w zespole "MAŁA KARUZELA",który działa w ramach naszego Studia  Piosenki.
00:13, fart8
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 maja 2008

ISTEBNA - Zespół Regionalny - Onet.pl Blog30 grudnia 2011
Koncert kolęd za nami...
Już za nami Koncert Świąteczny, w którym śpiewaliśmy i graliśmy razem z Kapelą Lipka z Jabłonkowa. Po raz kolejny przy zapełnionym do ostatniego miejsca kościele mogliśmy wystąpić w składzie wzmocnionym dawnymi członkami. W sumie występowało nas ponad 70! Śpiewaliśmy góralskie pastorałki, które występują zarówno u nas, jak i po stronie czeskiej, czego przykłady mogliśmy usłyszeć. Na pewno było to ciekawe doświadczenie! Mamy nadzieję, że kolejny koncert już za rok!
 
Wspólne zdjęcie uczestników koncertu...                         fot. Jacek Kohut


Tym samym można by rzec, że dobiegł także nasz projekt, który wspólnie z GOTIC z Mostów koło Jabłonkowa realizowaliśmy. Sporo przez ten czas się działo bardzo fajnych rzeczy, że wspomnijmy choćby wydany album, czy prace nad nagrywaniem płyty. No i nasz.

Szatan ma po mordzie! // perdurabo'o7

Pustych słów, nie rzucaj słów na wiatr! Bądź chrześcijaninem świadcz życiem, módl się i pozwól aby to Duch Święty był Zwiastunem jak i Dokończycielem.

Nie chcę być jak Rosemary. Ani trochę!Komentuj (2)


siadło [ 15.04.2007 :: 15:58 ]

To przesyt krochmalu i granatowa pigułka karmelowego kremu kakaowego. Kremona pachnąca horyzontem gigantycznego opornika. Guiness stroni wygibasy na żałobnej jałmużnie. Śmiechu warte karetki i makaroniarze. Żmudna praca za kratkami przykręconymi do sterty kartek w kratkę. Funkcja kojąca czmychanie czereśniowego abażuru. Kartonik z kroplówką na kromki chleba. Komandosi ratują baranki na parkanie szczęśliwego uśmiechu pastorałki. Psiapsiółka ściera ściółkę w kółko Macieju. Rycerka rakotwórcza. Czarownik katuje Kajtka łoskotem kompotu a koloidalny wytwór skomponowany na cześć ściemniaczy marszczy czołg na łonie łagodnej głowicy jagodowej. Obsceniczna transcendencja cynizmu. Klapaucjusz zlikwidował zwymiotowane poranki pomidorowe. Żółtko próbuje płukać na poligonie. Gobeliny na garażu z żurawiami grają w golfa, więc i fala gamoni nie rośnie w gigantyczny przesyt konwalii. Szykanowała ławników koralami. Ma rentę i pierze rzemyk. Jarosze szemrają szowinistyczne pląsy. Podobnie sympatycy pichcą semantyczne naczynia ognioodporne. O jakie pluszaczki.. Pożyczam przyczynę tego czopika. Czy tego chcesz czy nie. Chomik szykuje się do braterskiego.