O czym chcesz poczytać na blogach?

Pasek rozrządu

DŁUGOTERMINOWY

Stan napędu rozrządu. Jest to szczególnie istotne w przypadku starszych diesli, z wtryskiem pośrednim z pompy rozdzielaczowej. W trakcie rozruchu zimnego silnika pompa i wałek rozrządu stawiają bowiem największy opór, dlatego warto w starszym „ropniaku” wymienić pasek rozrządu, jeśli jego stan techniczny budzi wątpliwości. Na pewno zaś powinniśmy to zrobić w świeżo kupionym używanym aucie, zwłaszcza przed zimą.

Gruntowne sprawdzenie silnika i układu zapłonowego w serwisie, nie gwarantuje jednak pozbycia się wszystkich.

_codzienność - hipprofon... i to mniej istotne

To bardzo spontaniczny wyjazd. Dosłownie z dnia na dzień. Cóż taka już jestem ;-). Tuś został z tatą. Wilno, mała odskocznia i rzeczywiście trafiona. Gościli nas znajomi znajomych... więc domówka i szwędanie po klubach... Początek roku to już kolejny wydatek w postaci paska rozrządu... Był wymieniany jakieś 50 tys. wstecz, ale poszedł... Awaria zaskoczyła 31.12 przy starcie w sylwestrową drogę... Na szczęście autko zatrzymało się pod warsztatem, a dale ruszyliśmy bryczką M-ki... Dziwne, ale zostawiłam swoje cztery kołka i tak jakby bez.

And I don't want the world to see me 'Cause I don't think that they'd understand. - Onet.pl Blog

Czasu , gdy Obri tłumaczyła mu , że na pewno nie zabrakło jej paliwa,zgodził się z nią.
Wszystko tłumaczyli jej jak dziecku. Po kolei . Bardzo szczegółowo.
Ahh... Oszaleję chyba zaraz ...
    Brunetek pytali się bardziej profesjonalnie. Czy cośtam pasek rozrządu... i takie tam inne samochodowe zagadnienia. ( Ja się na tym nieznam ,więc nie przytoczę wam więcej przykładów ;] )

P.S. Postanowiłam rozbić tę notkę na 3  lub 2 części. Sporo będzie tupisania , a ja i tak wszystko bardzo skracam.

Między Niebem a Ziemią czyli Mąż i Żona

Zrobić z Dużym Fiatem
Kiedyś, kiedyś dawno temu mieliśmy Dużego Fiata. Było to w czasach gdy wszyscy mieli Maluchy.
Mieliśmy z nim tysiąc przygód, ale te, które utkwiły mi najbardziej w pamięci to motyw z rajstopami i blaszka w stacyjce.
Zerwał nam się pasek rozrządu (Tomek mówi, że klinowy - pewnie ma rację ja nie mam o tym bladego pojecia), którego tata zastąpił moimi rajstopami i dojechaliśmy bez problemu!!!!
Innym razem zatrzymalismy się przed przejazdem kolejowym tata wyłśczył silnik i auto już nie ruszyło... Tata.

bakanie123 blog

Auta(złoma) stoi strarz miejska z informacją: pan zaparkował swój samochód na zakazie.
Ale tato wkręcił bajkę i skończyło sie na upomnieniu. Kiedu już byliśmu za Lubinem coś zaczeło napierdalać w silniku kiedy tato zatrzymał auto i podni?sł maske okazało sie że pasek rozrządu azaczyna sie strzępić. Tato mój zrobił coś że dalej sie nie strzępił ale mimo to jechaliśmy maksymalnie 65 km/h (zajebioza co??) wiedząc że mamy jeszce przed sobą jakieś 175 km musiałem sie liczyć z długą męczącą pdróżą. We wrocławiu na CPN-ie tato.