O czym chcesz poczytać na blogach?

Partition magic

Wspomnienia Strażnika Siedmiu Kluczy


Myślałem, czy coś nie wybuchnie jeszcze, ale na szczęście nie. Co by więcej nie popsuć - grzecznie poszedłem spać o 21.30.
Na razie wszystko ok. Poza tym, że czeka mnie grzebanie w gównie, to znaczy szukanie wśród setki tysięcy płyt jednej, niepodpisanej. Partition Magic.
skomentuj (4)
2006-03-07 13:17:31 >> Gdzieś tam... na tęczy końcu...

Mamy z Kicią Agnieszką telewizor. W zależności od naszego humoru służy on nam do oglądania krojenia ludzi (Doktor G), szalonego budowania cuuuudnych motocykli.

SirRoman Blog

Przez partycje NTFS na której jest Windows XP.... Po chwili googlowania, znalazłem parę opisów instalacji linuxa na tym komputerze. Wszyscy polecali zmniejszyć rozmiar partycji NTFS (oczywiście bez utraty znajdujących się na niej danych). Polecanym do tego programem był Partition Magic(pod Windę)... Szybciutko sciągnąłem go, zainstalowałem i... ZONK! :( okazało się, że oprogramowanie jest płatne, a wersja testowa nie umożliwia wprowadzenia, żadnych zmian do tablicy partycji. Tak więc zacząłem szukać czegoś darmowego. I znalazłem - linuxowy.

As Tradition Dies Slowly

I pokaże nam się bootscreen, na którym wciskamy klawisz enter. Zacznie uruchamiać się system operacyjny (jest to Gentoo LiveCD) przy wyborze języka podajemy numer 28 lub klepiemy w klawisz enter. Po chwili pojawi nam się shell i znak zachęty. Teraz musimy wykonać kilka magicznych czynności aby przekopiować pliki z ukrytej partycji na partycje widoczne w naszym systemie. Dla osób, które znają unixa/linuxa/bsd/solarisa będzie to sprawa trywialna, dla tych którzy nie czują się na siłach proponuje skorzystać z tej ściągawki:
1).Nie posiadamy płytki z kopią tworzoną podczas pierwszej instalacji i nie możemy dostać się do menu Acer eManager a nie chcemy wydać 150 zł, o których wspomniałem na początku, to musimy użyć małego fortelu. Przy pomocy narzędzia do partycjonowania dysków np gParted lub Partition Magic wydzielamy z naszej ostatniej partycji D trochę miejsca wystarczy 3GB na nową partycję. Tworzymy na naszej nowej partycji system plików FAT32 i oznaczamy ją literą X (uwaga to bardzo ważne – nie może być żadna inna litera typu E,F lub O!!!) po czym.

the future is open

Bezużyteczne.

No i z pomocą przychodzi nam BartPE. Jest to pre-instalowany Windows XP Professional zoptymalizowany do minimum z dodatkowymi programami takimi jak:
- WinRAR
- Total Commander
- Partition Magic
- Ad-Aware
- Irfan View
- inne..
oraz co bardzo mi się spodobało, obsługa systemu plików ext2/ext3.

Oczywiście istnieją systemy Live z rodziny Linuks, lecz nie każdy radzi.

yodel.blog

Z jednej partycji, na której było 4GB zdjęć zrobionych w ciągu roku. Gdyby nie kumpel, to fotki poszłoby się jebać, a ja bym się chyba pochlastał. Na szczęście wszystko wraca do normy. Ot taka przygoda. (Piszę o tym, bo może ktoś nie popełni tego błędu i nie użyje Partition Magic, jeśli ma zaisnatlowaną partycję linuksową, która się ostała, gdy wcześniej były dwa systemy WinXP na dwóch różnych partycjach).

Jest gapienie się w ksera, jest autobus, którym jeszcze nigdy nie jechałem, jest park i ławka, a obok siedzi pani E..

Wallec's Blog

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

80 thoughts on “Rootowanie HTC Magic po aktualizacji RUU (dla nowych userów)

Ta “1″ na stare radio ale na komorce sie nic nie dzieje, w programie pisze, ze zaktualizowano itd “nacisnij dowolny klawisz” i sie wylacza program, ale telefon nawet nie drgnie a ma sie niby zresetowac… pozniej dalem WIPE i przy wybraniu “Wipe SD:ext partition” wyskakuje mi komunikat: Wiping ext filesystem , ERROR: RUN “wipe ext” via adb! o co tu chodzi ?

Odpowiedz

AngryGadget

Długo szukałem w necie kompleksowej instrukcji “jak to się robi”. Żeby oszczędzić innym czasu i męki napisałem poniższy tutorial.

Czego będziemy potrzebować?

 • 1. Mini Tool Partition Wizard: http://download.cnet.com/Partition-Wizard-Home-Edition/3000-2094_4-10962200.html [jeśli link nie działa poszukać w googlach, program jest darmowy]
 • 2. Z4root na smartfonie: http://www.megaupload.com/?d=3367M9PE [nie ma w markecie,.
  Defy
  LG Ally
  Motorola Flipside
  Motorola Milestone 2
  Dell streak
  X10 Mini Pro
  Smartq v7 android 2.1
  LG GT540

NIE DZIAŁA Z:

Desire (requires nand unlock)
Desire HD (requires nand unlock)
Magic (unknown)
Evo (requires nand unlock)
G2 (requires nand unlock)
Archos 70 (unknown)
myTouch 3G (unknown)
Wildfire
Droid Incredible

6. Po udanej operacji rootowania instalujemy link2sd. Pojawi się lista aplikacji, które.