O czym chcesz poczytać na blogach?

Partie polityczne

osti.blog

Jak największej liczby Polaków żyjących z uczciwej pracy, a zarazem zmierzają do zwiększenia krociowych zysków i szybkiego bogacenia się tylko nielicznej i wybranej grupie przedsiębiorców związanych z międzynarodowym, wielkim kapitałem zagranicznym.

Nie głosujcie na te wszystkie partie, które już sprawowały rządy w Polsce w ostatnich 15 latach i oczywiście nie głosujcie na bezpośrednich spadkobierców PZPR w postaci SLD, Socjaldemokracji Borowskiego, Unii Pracy - Jarugi Nowackiej.

Wybierajcie na posłów i senatorów tylko ludzi nowych, nieuwikłanych w rządy, w.Człowieka".

Tylko Polacy - myślący, mądrzy, rozsądni i aktywni, którzy pójdą głosować świadomie we wszystkich wyborach 2005 r. - wypełnią wolę naszego umiłowanego Ojca Świętego, Jana Pawła II. Oczywiście tylko ci wypełnią Jego wolę, którzy nie będą głosować na te partie polityczne, które w ciągu 15 lat nie tworzyły dobrych, rzetelnych polskich rządów. Wybierajmy na posłów i senatorów RP kandydatów uczciwych, nieuwikłanych w żadne afery, szanujących 2000 lat dorobku chrześcijaństwa na świecie i 1000 lat Kościoła Rzymsko-katolickiego w Polsce, szanujących.

Dawid Konrad W. - Onet.pl Blog

Jest "marchewka", nie ma "bata"
Zanim przejdę do rzeczy uzupełnię poprzedni wpis (coraz częściej zdarza mi się napisać nie wszystko co myślę i w efekcie tekst jest momentami niezrozumiały): partie polityczne zatrudniają obok ekpertów od PR również ekonomistów, choć tych zapewne mniej, bo potrzebni są tylko do pomocy w napisaniu trzymającego się kupy programu no i może do napisania przemówień mających jako taki sens. Jeśli partie stracą część pieniędzy z budżetu przestaną.

Nie bądź papugą

I otwiera drogę do korupcji. Przewodniczący Napieralski obraził się na premiera, że ten nazwal zciąganie haraczu z kieszeni podatników " największą polityczną korupcją". Zgadzam się w pelni, że tak jest i nic nie pomogą obłudne oburzenia.

Szanowni towarzysze partyjni, utrzymujcie wasze partie z waszych dobrowolnych składek i ograniczonych ustawowo darowizn, a nie z naszych pieniędzy. My, Polacy, nie życzymy sobie, abyście działali na nasz koszt. Otrzymujecie za swą "społeczną działalność" pieniądze, o jakich nie może marzyć przeciętny Polak i stać was na to, aby swego.

13:46, j.kopycinski
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 grudnia 2010
Czy partie polityczne powinny być finansowane z budżetu

Już kolejny raz sejm zajmuje się sprawą finansowania partii politycznych z budżetu państwa, czyli z pieniędzy podatników. Wniosek o zawieszenie finansowania złożyła PO i okazuje się, że znów nie znajduje on.

Myśl Polityczna - bloog.pl

Sejmie. Ustawa która przegłosowano jest krokiem w dobrym kierunku (pierwszym od czterech lat tego gabinetu). Jest rzeczą oczywistą iż obecne cięcia nie uratują katastrofalnej sytuacji naszego budżetu, ale jednak poczucie satysfakcji jakieś we mnie jest. Skoro wszyscy mamy oszczędzać to dlaczego partie polityczne były do tej pory nietykalne finansowo, a hajda do roboty wy „wybrańcy narodu” za dychę. Głosowanie nad cięciami dotacji to nie tylko oszczędności ale i wielka porażka PiS i nie chodzi mi tutaj o środki które poszły bokiem, ale o fakt iż jeszcze miesiąc temu,.Z każdą chwilą ubywa. Dochodzi nasza kolej. Sklepowa pakuje kawał skrwawionego mięcha w zwykłą gazetę. Ładujemy zawiniątko do reklamówki i pędzimy do domu. Tyle o komunie, mam jeszcze inne wspomnienia ale szkoda czasu gdy każdy dzień przynosi nowe wydarzenia na współczesnej scenie politycznej. W sobotę odbył się kongres założycielski nowego ugrupowania PJN. Kongres jak to kongres, wiele banałów i słodkiego pie....nia w sumie nic nowego, poza nerwowym zachowaniem pozostałych partii. I tak PiS wysłało na kongres paru młodych ludzi noszących na facjatach maski Palikota..

Okiem mastodonta - Onet.pl Blog

(Swoją drogą, że czekam z niecierpliwością na wyniki takiego sondażu).

Czy trzeba więcej dowodów niż te dwa, skromniutkie zdania na twierdzenie, iż prezes nigdy, ale to przenigdy nie traktował śmierci brata i 95 innych osób jako osobistej tragedii, tylko jako element cynicznej gry politycznej? Jedynie co zasługuje na uwagę w tych wypowiedziach, to tylko to, że po raz pierwszy publicznie i jawnie (może podświadomie?) przyznał się do takiego zeszmacenia moralnego. Mdło się robi. I straszno.

Ale żeby nie skończyć tej krótkiej notki w minorowym nastroju, dorzucę.Jest postrzegany jako  taki Kurski czy Brudziński PO.
Jakimś tam rozwiązaniem byłoby, gdyby tezy i pytania Palikota były przedstawiane jednym głosem, spokojnym, merytorycznym przez ludzi nie kojarzonych z "zadymiarstwem" politycznym. Bo jak na razie odnoszę wrażenie, że zarówno PO i inne partie dają sobie wchodzić na głowę niezrównoważonym oszołomom PiSowskim.
I nie jest to kwestia wzruszenia ramion nad idiotyzmem tych wszystkich pomówień, ponieważ jak wiemy kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się po pewnym czasie prawdą. Już to pisałem, ale napiszę jeszcze raz: jednego,.

Ożarów Mazowiecki – Blogi

>> >>

Forum w Izabelinie. >>kliknij

Rzadziej do sanatorium. więcej »

O zasiedzeniu, dziale spadku, dziedziczeniu i schedzie na Rzeczpospolita.pl

“Autorytety samorządowe często wypowiadają magiczne słowa „społeczeństwo obywatelskie”, sugerując, iż partie polityczne są zagrożeniem dla demokracji lokalnej. Nie ma nic bardziej błędnego, a stawianie takiej tezy jest tylko próbą zniechęcenia tych, którzy chcą uczestniczyć w życiu politycznym kraju również na szczeblu samorządowym.(…)
Są zarazem bardziej wrażliwe na krytykę, gdyż nie mogą.