O czym chcesz poczytać na blogach?

Parodie

OBSADA - Na Wspólnej

Domu przyjaciół z sierocińca.
23:22, christinka20 , OBSADA
Link Dodaj komentarz »
poprzednie
1 , 2 , 3
następne
Archiwum
Czerwiec 2007
Zakładki:
E-kartki z serialu
Basia i Weronika
Ewa i Igor
Igor
Małgosia
Marta i Filip
Weronika
Weronika i Adam
Ziębowie
Zimińscy
Filmiki-parodie serialu
Parodia 1

Oceny Fanfiction: tu się zarzyna... Znaczy ocenia.


Pierwsze wrażenie mam w gruncie rzeczy mieszane. Wita mnie tło białe, nawet absolutnie, szpitalnie białe, i to wcale nie jest fajne. Ale na tym tle karykatura Dumbla, wisiorek z pacyfką, przybory do mycia zębów i harlequiny, wszystko bardzo oszczędnie narysowane zresztą, prezentują się lepiej, niż mogłyby na jakimkolwiek innym. No, nie można też zapomnieć o napisie, przezornie ostrzegającym nieuważnego czytelnika, że to Hogwart na opak jest. Parodia. Tylko i aż.
Nie będę robić za jędzę. Cztery.

2. Pomysł 5pkt/5pkt
„Tylko i aż parodia Hogwartu…” brzmi zachęcająco. Lubię parodie.
Jest pierwszy września, na stacji w Hogsmeade nieodmiennie tłumy uczniów. Hagrid – nie trzeba przedstawiać, prawda? – przeżywa chwile grozy. Ten pierwszoroczniak ma pająka! Tarantulę! Włochatą! A gajowy tak strasznie boi się tych okropnych stworzeń!
Koszmar!
A tu paskudni szóstoklasiści jeszcze się z niego wyśmiewają. Sami nie są lepsi! Lily przecież boi się pająków tak jak on! Dorcas też… Cóż., Dorcas też boi się pająków. Głównie dlatego, że Dorcas nie ma własnego zdania na żaden temat. Co inni skrupulatnie wykorzystują – inni, a więc Remus i Peter. Teraz na przykład okrutnie.

syzyf | e-blogi.pl

Formacie A5. Jest swego rodzaju odkrywcza i dokonuje porównań tamtej jedenastowiecznej epoki z obecną. Zastanawiam się czy nie postawić tej książki na aukcji do sprzedaży i w Allegro. Dlatego podałem tytuł. Napisałem o tym wszystkim, dlatego, ponieważ na tym blogu znajdują się wspaniali, blogowicze, którzy krytyki nie oszczędzą, ale też rzecz dodrą ocenić potrafią.  Napiszcie co o tym sądzicie robię dobrze  czy źle.  

Syzyf

Moja poczta:   kooon@tlen.pl.    , Gadu Gadu  nr 3503566

<p class="\"MsoNormal\"" style=""MARGIN: " />

Skomentuj [2]

Parodia , wstrętna parodia. 2008-10-04

Wodnicza biblioteczka - recenzje, wywiady i inne teksty

I parodystów? Zdaniem Konrada Wągrowskiego, redaktora naczelnego magazynu kultury popularnej „Esensja”, wynika to m.in. z ogromnej aktywności środowiska odbiorców fantastyki, którzy nie tylko dużo czytają i oglądają, ale też zawzięcie dyskutują o książkach i filmach. Pierwsze internetowe listy dyskusyjne (mailowe) zostały stworzone
właśnie przez miłośników fantastyki w czasach, gdy o stronach www nieliczni jeszcze wtedy internauci mogli co najwyżej pomarzyć. – Nie można do wszystkiego podchodzić w sposób poważny – mówi Wągrowski. – Dlatego kontynuacją tych dyskusji stały się w pewnym momencie także parodie.

Doskok do oryginału
O ile w przypadku twórczości fanów chodzi przede wszystkim o zabawę, o tyle najnowsze parodie bestsellerów mają zwykle cel bardziej przyziemny. W przypadku Barry’ego Trottera można mówić jeszcze o satyrze na światek hollywoodzki czy przesadę w fanowskiej miłości do tego co modne, ale Opowieści z Blarnii są już raczej produktem. Żadna z tych książek nie ukazałaby się, gdyby nie miała szansy na dobrą sprzedaż. – Barry Trotter i bezczelna parodia sprzedaje się świetnie, nakład osiągnął już 15 tys. egzemplarzy – przyznaje Katarzyna Rodek z.