O czym chcesz poczytać na blogach?

Parkowanie

WYNURZENIA NIEPEŁNOSPRAWNEGO GRAFOMANA Bartłomiej Butlewski - mBlog

 

W piekle się będzie smażyć
2010-11-04 | 13:38:39
autor: wyniegra | skomentuj (0)

                Mama mojej znajomej ma pierwszą grupę inwalidzką, ale nie prowadzi samodzielnie samochodu. Tym niemniej posiada odpowiednią legitymację do zajmowania miejsc zarezerwowanych do parkowania aut wyłącznie osób niepełnosprawnych lub takowych przewożących. Legitymacja ta upoważnia też do wykupu za 60 zł rocznego pozwolenia na parkowanie na wszystkich miejscach w tzw. strefie płatnego parkowania.

                Te przywileje wykorzystuje za matkę moja znajoma. Na moje delikatne uwagi, że nie powinna, że będzie się w piekle smażyć, odpowiada, iż w innych kwestiach jest za to nadgorliwie praworządna. Ów nadmiar uczciwości rzekomo ma niwelować w jej sumieniu te drobne nadużycie zamykające się przecież w rodzinie. Bo skoro mama nie korzysta, to czemu ona nie ma tego za nią robić?

 

ona i on

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „ulubiona”
  • Dodaj komentarz do wpisu „ulubiona”
 • sobota, 29 października 2011
  • parkowanie-na-pewno-nie-tanie

   No i stało się, Rada Miasta obradowała i zdecydowała. Chyba próbowali osiągnąć jakiś kompromis, bo wyszło na to, że parkowanie w soboty będzie płatne tylko do 12 i tylko w niektórych rejonach. Nie pociesza mnie to wcale, bo faktem jest, że płacić będzie trzeba.

   Co do zwiększenia samej strefy płatnego parkowania, jestem za. Zauważyłam, że łatwiej jest znaleźć miejsce dla samochodu odkąd wprowadzono opłaty. Dla takiego zwykłego mieszkańca miasta, jak ja, który nie mieszka w ścisłym centrum i wpada tam tylko od czasu do czasu załatwić  jakąś konkretną sprawę, nie jest chyba problemem poświęcić te 1,50 za godzinę. Współczuję z kolei tym, którzy w centrum pracują i są zmuszeni wykupywać jakieś abonamenty czy karnety, i to ze środków własnych prawdopodobnie.

 • Parkujesz? - Zdrapujesz!

  Internetowej www.aktywne.4-m.pl  

  W akcję zaangażowane są nie tylko członkowie stowarzyszenia, ale także przyjaciele, krewni i znajomi.

  13:32, admin.bloga , początek
  Link Dodaj komentarz »
  akcja

  W lipcu 2007 rozpoczęliśmy akcję społeczną pt. „Parkujesz – zdrapujesz”.

  Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na problem parkowania samochodów przez zdrowe, pełnosprawne osoby na oznakowanych miejscach parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

  Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Aktywne Życie oraz nasi pełnosprawni przyjaciele i znajomi. Akcja „Parkujesz – zdrapujesz” jest zainspirowana działaniami w Płocku, gdzie podobne nalepki były naklejane na szybach nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, zaś sama akcja została przeprowadzona przez Urząd Miejski – Rzecznika ds. Osób Niepełnosprawnych i trwa w dalszym ciągu, przynosząc pozytywne efekty.

  Akcja polega na naklejaniu naklejek na przednie szyby.

  Kasia Czaplicka

  Prezentuje się elegancko i nowocześnie.

  Parkowanie

  W Peugeocie kierownica chodzi bardzo lekko. Do tego stopnia że przy zakrętach mocno szarpałam samochodem. Ale tu również szybko przywykłam. Po powrocie do własnego auta miałam wręcz wrażenie, że jest popsuty. Wspomaganie bardzo ułatwia życie bo sprawnie się parkuje, manewruje i wjeżdża na myjnię. To wpływa na jakość jazdy i poczucie komfortu.

  Zabrakło tylko czujników parkowania. Dały by one większość pewność w ściskaniu się w szczeliny miejsc parkingowych. Ale i tak, z parkowaniem nie było większych problemów.

  Wnętrze i pakowanie

  Panoramiczny dach jest świetny. Rozjaśnia i daje poczucie przestrzeni, auto wydaje się większe. Samo wnętrze jest przyzwoite i estetyczne ale materiały użyte do wykończenia w tej wersji nie są najwyższej jakości. Plus to miejsce na kubek kawy pomiędzy przednimi siedzeniami. Minus, to mało miejsca na torebkę, która w trakcie jazdy spada do tyłu. Trzeba ją położyć na przednim siedzeniu albo najlepiej włożyć do bagażnika.

  Bagażnik pomieści laptopa, torebkę, duże zakupy spożywcze i kilka.

  Blog o nauce jazdy

  Tramwajowego. Dopuszcza się parkowanie pojazdu na chodniku pod warunkiem, że nie utrudni to pieszym ruchu i pozostanie 1,5 metra tego chodnika. Ale jeżeli 1,5 metra byłoby za mało i to by utrudniało ruch to też byłoby to podstawą do wystawienia mandatu.

  Nie możemy też parkować przed i za przejazdem kolejowym w odległości pomiędzy słupkiem z jedną kreską a samym przejazdem. Tak samo nie możemy pozostawiać tym bardziej pojazdu na jezdni. Jeżeli parkujemy auto przed przejściem dla pieszych to musi być to minimum 10 metrów. I możemy zatrzymywać również pojazd 10 metrów od skrzyżowania.