O czym chcesz poczytać na blogach?

Pardon my french

And I don't give a damn about my bad reputation...A w związku z czytać: to jednak szczypta szczęscia: trafić na książkę, która ma kretyński tytuł (nie mający wiele wspólnego z oryginałem, a przywodzący na myśl polskiebridgetjonesy i tak dalej i
temuż podobnież), koszmarną okładkę (nie mającą dokładnie nic wspólnego z treścią), mocno zniechęcający opis na okładce i zupełnie.MBF bardzo się przejął i wyprosił tydzień, zanim podpiszemy papiery separacyjne. Przez tydzień postara się udowodnić, że już nigdy, nigdy, przenigdy nie obudzę się ze zmarzniętym tyłkiem, pardon my French. O cudzie, dzisiejszą noc spokojnie przespałam pod swoją częścią kołderki, nikt mnie nie lał przez sen, nikt nie wyszarpywał mi poduszki i Kocyka, Który Jest Tylko Mój, nikt nie kładł.

thestrangeintrovert.wordpress.com

Well, rather unsettling to me. At that point of time though, all I did was go back home and cry till I had no more energy left. It was the first time someone shouted profanities in my face and I was 13, so pardon me if I seemed weak.

Before this happened, was the time when I was told in the face that I was the ugliest person in the world. It’s in this post if you haven’t seen it. I guess.

That sparkly age where you get the first lick at freedom. *Claps and cheers*

In actual fact, I don’t feel a huge difference at all. I spent the day wandering around a shopping mall with my most beloved mother, eating a meal an hour…

A cuppa coffee, a tiny cookie, a chocolate.

Mar

There shouldn’t be an excuse for my missing last week’s Weekly Photo Challenge, but here they are anyway.

  1. I was really busy with French – if you’re curious, I’ve just taken my final paper. All I can say is that oral was a whole load of crap.
  2. The theme was too much for my young mind –.