O czym chcesz poczytać na blogach?

Paradoks

MOJE ZAPISKI NIEUCZESANE - Onet.pl Blog

CO MÓWISZ, JEŚLI NIE BĘDĄ CIĘ SŁUCHC

A NIE BĘDĄ CIĘ SŁUCHAC, JEŚLI NIE WYDASZ SIĘ IM INTERESUJĄCY

A NIE BĘDZIESZ INTERESUJĄCY, DOPÓKI NIE BĘDZIESZ MÓWIC W SPOSÓB DZIAŁAJĄCY NA WYOBRAŹNIE,ORYGINALNY I ŚWIERZY.

I TU ZACZYNA SIĘ PIERWSZY PARADOKS NASZEGO ŻYCIA A MIANOWICIE PRAWDA!!!

CZYŻ NIE JEST TAK, ŻE GDY MÓWIMY PRAWDE WIĘKSZOŚC OSÓB NAM NIE WIERZY, A GDY DO NASZYCH UST WKRADA SIĘ KŁAMSTWO TAK SZYBKO JEST PRZYSWAJANE PRZEZ OTOCZENIE, ŻE PARADOKSEM JEST MÓWIENIE PRAWDY!

ZNACIE PARADOKS KŁAMCY???

 Pewien człowiek twierdzi: ja zawsze kłamię. Jeśli zadamy sobie pytanie, czy jest on kłamcą czy też twierdzi prawdę dojdziemy niechybnie do sprzeczności. Jeśli kłamie, to stwierdzając ja zawsze kłamię wypowiada prawdę, a więc nie jest kłamcą. Jeśli natomiast twierdzi prawdę, to znaczy, że kłamie, bo to oznacza wypowiadane przez niego zdanie.

A SZCZĘŚCIE??

PRAGNIEMY BYC SZCZĘŚLIWI, A KIEDY SZCZĘŚCIE MAMY W ZASIĘGU RĘKI ODWRACAMY SIĘ.

syzyf | e-blogi.pl

I nic dla nas nie zrobili, typu właśnie Pan Komorowski, który pełnił funkcję Ministra Obrony Narodowej i zepsuł Wojsko Polskie oraz Pan Geremek , który był Ministrem Spraw Zagranicznych i poza wymianą ambasadorów nic dla Polski dobrego nie zrobił, Nadto wykluczyć należy z rządzenia tych, którzy legitymują się podwójnym obywatelstwem. Nie można być przecież jednocześnie dobrym Polakiem i dobrym Anglikiem, jest się albo dobrym Anglikiem i kiepskim Polakiem albo odwrotnie jest się dobrym Polakiem i kiepskim Anglikiem. Myślę , że dosyć jest w Polsce prawdziwych Polaków.

syzyf.

Skomentuj [0]

Paradoks 2007-09-29

Paradoks

Paradoks naszych czasów tchwi przede wszystkim na tym, że nigdy w przeszłości, tak nie było, iż i taką zadziornością , pyszałkowatością oraz bałuctwem , co innego się mówiło, a co innego się robiło, czyli inaczej rzecz ujmując, żyjemy w czasie takich zdarzeń , które są sprzeczne z naszymi przekonaniami, z naszą tradycją, obyczajami, szczególnie prawem i wiarą.

Polega to przede wszystkim w tym , ze to wszystko, co wydaje się nam takie oczywiste, wcale takie oczywiste nie jest, gdyż objawia się nam w sposób osobliwy , dziwaczny, absurdalny a.

..:: popiół i diament ::.. - Dziedziniec - bloog.pl

Ważne... ba! najważniejsze żeby był po prostu, nie „bo coś", nie „bo tamto". Dla A. obok zaufania, szacunku, wolności, poświęcenia - było to jedną z kluczowych elementów definicji miłości. Mimo, że nigdy tej definicji nigdzie nie zapisał, nikomu nie powiedział i nawet o niej nie myślał... On tą „definicję" po prostu czuł. Ta „definicja" wyznaczała niczym nieograniczoną szybkość lotu jego motyli, gwałtowność drgań serca, lekki nerw, gdy D. za długo nie odbierał, ilość serotoniny na myśl o tym, że za godzinę i dwadzieścia sześć minut go zobaczy, wreszcie granice, których nikt nigdy nie wytaczał, bo miłość to właśnie taki paradoks - paradoks, którego nawet nie chce się tłumaczyć, bo i po co (?) paradoks, którym i dla którego się żyje, nic nie chcąc i nie oczekując nic w zamian, paradoks, który powoduje, że dając jeszcze więcej zyskujesz, a Twoje odsetki są tak wysokie, że nie do policzenia, bo i po co (?), paradoks, który sprawia, że budząc się rano masz ochotę wrzasnąć na całe gardło komunikując całemu światu o swoim szczęściu, tak kruchym i niezniszczalnym jednocześnie. Taki banał, można nawet zaryzykować... Banał, który jest „banalny" tylko dla banalnie niezakochanych.


Po zakupach A. wrócił do domu..

Kronika XIX WDH - Onet.pl Blog

Karty telefoniczne - zużyte, różne figurki, zakładki, plany lekcji itp. Na koniec akcji był kominek, na którym Hajder przytoczył historię osoby z powodu, której ten dzień jest tak ważny. Został mianowany Strażnik Ognia, czyli Pchła z 65 i dh Kasia podziękowała i powiedziała ile dla niej i dla nie których z nas znaczy ten dzień! Następnie zostały rozdane dyplomy za lotki i spletliśmy Harcerski Krąg. Potem można było zostać jeszcze na śpiewankach, ale to jak ktoś chciał.
dh Fabka (17:49)
żadnych komnetarzy...

18 February 2005
18.02.2005r. Ferie z Paradoksem = Turniej Wiedzy

dworaczek.blog

23:52:47


Nie podoba mi się koncepcja pustej przestrzeni będącej "nicością" z prostych powodów, przykłady:
Poprzez nicość nic nie może przejść, przeniknąć, ponieważ nie da się ona wymiarować, 
(czyli jest nieskończenie wielka w każdym nawet najmniejszym odcinku)
Każda fala wymaga fizycznego ośrodka dla przemieszczania się, nicość

Nicość zabrania jakiejkolwiek komunikacji, gdyż przerywa ciąg zdarzeń swoją nieskończonością-
(z matematycznego punktu widzenia). Wyjaśniam - co mam na myśli:
Otóż, w starożytności Zenon z Etei opisał paradoks ruchu – dychotomię:
Jeżeli biegniesz z punktu A do punktu B, to musisz najpierw pokonać połowę tego dystansu, potem połowę połowy następnie połowę tego co pozostało i następną połowę i tak w nieskończoność masz zawsze jakąś tam połowę połowy do przebycia. Ponieważ każdy z tych odcinków posiada realny wymiar i jest ich nieskończenie wiele, to nigdy nie dobiegniesz do celu ponieważ każda liczba większa od „0” mnożona przez nieskończoność daje nam nieskończoność.
Tak więc poprzez nicość nie można się przemieścić, ponieważ nicość jest doskonała i można ją dzielić w nieskończoność (odpowiedź na.